W Kozerach jedno, u burmistrza drugie

20/03/2012 00:49
Informacje o Grodzisku, Kozerach jedno burmistrza drugie - zdjęcie, fotografia

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego wysłał do Kozer i Kozer Nowych autokary, które miały przywieźć do Centrum Kultury tych, którzy zdecydowali się pojechać na spotkanie z nim, a nie z radnym Tuszyńskim. Jeden z autobusów (PKS Grodzisk Mazowiecki) stał i czekał na chętnych pod świetlicą przy ul. Krajobrazowej aż do godz. 19.


Dopiero życzliwy mieszkaniec uświadomił kierowcy, że nie ma na co dłużej czekać i może spokojnie odjechać. Kierowca miał nadzieję, że ktoś mu podpisze dokument, że tam był, ale nie znalazł chętnego do takiego podpisu. Odjechał "na pusto". Ciekawe, kto za to zapłaci? Na spotkanie do Kozer przybyło prawie siedemdziesięciu mieszkańców obu wsi. Przyjechali także radni Gminy Grodzisk Mazowiecki: Ewa Górska, Alicja Pytlińska, Roman Ignasiak, Krzysztof Kowalczyk i Piotr Mergner. Przedstawicielem Rady Powiatu był Hubert Tuszyński. Rolę gospodarza pełnił Henryk Tuszyński, radny gminny, ale równocześnie wieloletni mieszkaniec Kozer. Henryk Tuszyński przedstawił zebranym swoje interpelacje kierowane do władz gminy i odpowiedzi na nie, dotyczące spraw obu wsi. A sprawy te są pilne i ważne dla mieszkańców. [reklama] Najważniejsze, to drogi. Zniszczone i zagrożone dalszą dewastacją. Gdy zostanie zamknięty przejazd przez wiadukt w Grodzisku Maz. oraz przejazd przez ul. Bałtycką, sporo ciężkich samochodów pojedzie na skróty przez Kozery. Tego najbardziej obawiają się mieszkańcy obu wsi. Pytania dotyczyły też kanalizacji, oświetlenia ulic, doprowadzenia gazu czy przebicia ulicy Uroczej, by odciążyć skrzyżowanie ulic Żyrardowskiej z Chełmońskiego, a przy okazji utworzyć skrót do Kałęczyna. To ważna sprawa nie tylko dla mieszkańców Kozer, ale i dla całej gminy. W tym samym czasie odbywało się w tych samych sprawach spotkanie z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, który otrzymawszy zaproszenie od radnego Tuszyńskiego, najpierw je przyjął, a potem postanowił zorganizować swoje spotkanie w Centrum Kultury. Po mieszkańców wsi zostały wysłane autokary. Przybyli do Centrum Kultury mieszkańcy pytali burmistrza o remonty dróg, budowę systemu odwodnienia między innymi w rejonie ulicach Głównej i Edukacyjnej. Dowiedzieli się, że w tej pierwszej będą odtworzone rowy, a z drugą jest kłopot, bo jest zbyt wąska, by zrobić z nią cokolwiek. Padły tez pytania o niewyasfaltowana część ulicy Popławskiej, którą burmistrz nazywał Puławską. - Na ulice nawieziono ziemi i robi się straszne bagno - mówiła jedna z uczestniczek spotkania. - Dlaczego wszelkie inwestycje idą na południe, a północ jest taka zaniedbana? - pytali mieszkańcy. - Tak się składa, że na dzielnicę Łąki wydajemy ostatnio najwięcej pieniędzy – odpowiedział burmistrz. Na pytanie, dlaczego zorganizował konkurencyjne spotkanie, odpowiadać nie chciał. - Pani chce zaistnieć, to pani pyta – skonkludował usłyszawszy pytanie. - Poza tym tu mamy rzutnik, mamy sprzęt. Czy wam źle w centrum kultury? - zapytywał. Na zakończenie zaprezentował spot reklamowy planowanego parku rozrywki. I wyjaśniło się, po co był potrzebny rzutnik...

KJ, EŻ

 

 

Grodzisk Mazowiecki

W Kozerach jedno, u burmistrza drugie komentarze opinie

  • byłem i słyszałem - niezalogowany 2012-03-20 10:55:26

    Nie manipulujcie Na pytanie dlaczego organizuje spotkanie w CK w tym samym czasie co w Kozerach, Benedykciński odpowiedział na samym początku spotkania. To czy odpowiedź była satysfakcjonująca Żyłę czy nie to inna sprawa. Z innych spraw o których nie piszecie to informacja, że na Głównej będzie robiona nawierzchnia, rowy odwadniające, a w przypadku Edukacyjnej moze powstać studnia rozsączająca. Dlaczego nie piszecie że Strabag zadeklarował 3 tyś m3 masy bitumicznej na naprawę dróg, a Chrzanowska obiecała dowiezienie materiału na utwardzenie Czerwonych Maków na odcinkach bez płyt. Za dużo "pomijacie" tych informacji i jak tak dalej pójdzie wasza wiarygodność będzie nic nie warta.

  • Mieszkaniec Kozer - niezalogowany 2012-03-20 12:44:25

    Ogromna wygrana Tuszyńskiego. Spotkanie spokojne, merytoryczne . Tuszyński dobrze przygotowany, zna każdy problem mieszkańców, budzi zaufanie społeczne. Tuszyński mając wędkę złowił ogromną rybę. Obecność radnych, to miły gest w stosunku do mieszkańców iorganizatorów spotkania. Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!

  • pysio - niezalogowany 2012-03-20 12:56:24

    Jak widać NAJ zaczyna cienko spiewać. Biega z jednego spotkania na drugie i wyciąga z rękawa niczym sztuki mistrz BAJKĘ o wodnym interesie. Może ten interes palcem na wodzie pisany ? Podobno był u wędkarzy na Walnym z tą bajeczką ? Coś tu brzydko pachnie. Dlaczego tak biega z tą bajeczką gdzie się tylko da ? Mieszkańcy wsi po deszczach mają kłopot z dojazdem do domów, a tu NAJ przybiega z wodnym interesem - śmiać się czy płakać ? Mieszkańcom zatapianych ulic, miasto winno kupić, wodery i stroje do nurkowania zamias remontu dróg, więcej zostanie NAJ na PROMOCJĘ.

  • Roman - niezalogowany 2012-03-20 13:43:55

    Rzymianie mawiali: Divide et impera, czyli Dziel (ludzi) i rządź. Stosuje to nasz cezar. Zamiast łączyć, dzieli ludzi na obozy, tak będą słabsi... Za skonfliktowanie mieszkańców powinien odpowiedzieć przed Radą i chyba przed wojewodą jako urzędnik. Dość tego manewrowania ludźmi!

  • Do 1 - niezalogowany 2012-03-20 13:49:03

    Też byłem i też słyszałem. Moim zdaniem, początkowa informacja od Naj nie wyjaśniała sprawy dwu spotkań, tym bardziej, że nie usłyszeliśmy czemu tak wyszło. Najpierw zgadza się na przyjazd do Kozer, potem zaprasza do CK na ten sam dzień i godzinę. Moja żona była zaś na spotkaniu w Kozerach. I tu pan Tuszyński wyjaśnił tę sytuację w pełni. Nie dziwię się pani Żyle, że wobec tego zadała to pytanie, które ja sam chciałem zadać, a pani Żyła mnie uprzedziła. Odpowiedź Naj była, delikatnie mówiąc, niepoważna i raczej nie na temat. Pozdrawiam Rodowity mieszkaniec Kozer

  • Aktywni - niezalogowany 2012-03-20 14:03:56

    Burmistrz odpowiafając na zarzut , że zapomniał o terenach położonych na północy Gminy powiedział coś co mnie zadziwiło. Otóż mieszkańcom Kozer i Kozer Nowych ( tym którzy przeżyli tam całe życie tj . ponad 50 lat) powiedział że ich wsie leżały wzdłuż dróg asfaltowych , te drogi były tam zawsze.Biorąc pod uwagę historię tu było wszystko a tam - na północy nie było nic. Słuchając tego mieliśmy z mężem wrażenie , że Burmistrz tworzy nową historię. Zawsze to była droga asfaltowa w kier. Książenic, Kuklówki, jaktorowa , izdebna , Błonia i Warszawy- czyli w każdym po równo. , ale tak się składa , że mieszkańcy z którymi się spotkał nie mieli ( i nie maja)dróg asfaltowych. W początkach rządów tego Pana nie mieli także nic. Gdyby mieli tą infrastrukturę to by nie prosili / walczyli o te inwestycje. Kozery czy Nowe , czy Stare ( jak to się kiedyś mówiło) to nie są gleby wysokiej klasy.Wystarczyło popatrzeć na mapy. Mamy wypisy z rejestru gruntów - całe ulice 5 i 6 klasa. Czas się temu przyjrzeć - to do Władzy, Radnych i Służb wiadomych( Urzędników odpowiedzialnych za te kierunkowe działania) Pozdrawiamy wszystkich , którzy mają jeszcze siły prosić. Spotkania są potrzebne- bo to znaczy , że nie jest nam wszystko jedno!

  • bezstronny - niezalogowany 2012-03-20 14:07:54

    To ze wam Naj naobiecywał, to wiadomo nie od dzisiaj.Zawsze tak czyni na każdym spotkaniu. U nas w też wielokrotnie obiecywał -2006 r.-kanalizacja, 2009 budowa dwóch ulic .Oprócz tych obietnic nie ma nic. Puste słowa bez pokrycia. Dlatego nie myślcie , ze za tydzień czy miesiąc będziecie wszystko mieli.Ja już nawet nie proszę o nic , bo to nie ma sensu.Jedynym rozwiązaniem na tragiczny stan sołectw i całej gminy jeśli chodzi o drogi jest rewolucja w budżecie,lub w przyszłym budżecie przeznaczyć nie 5 mln a 35 mln.Bo tak być powinno.Wówczas kazdy mieszkaniec bez problemu dojedzie do domu.Po co mi parki jak ja do tych parków nie mam czasu chodzić , a i najpierw to trzeba do nich dojechać, tylko jak? jak nie ma dróg. A co z kanalizacją? Nie ma i długo nie będzie. Zerknijcie sobie w plany ZWIK.Tam nic nie ma. Skandal .Tyle milionów na oczyszczalnię, a my z szambiarkami się borykamy i to jakimi kosztami/180 zł -10m/ a nasz Naj dopłaca tym którzy mają kanalizację.Skandal. Tych przykładów można rzucać z rękawa,tylko po co jak każdy wszystko wie. Ale jak długo jeszcze mamy tak żyć bez tych podstawowych dla gospodarstw domowych udogodnień.

  • obiektywny - niezalogowany 2012-03-20 14:23:00

    Spotkanie miało być podsumowaniem czy też rozliczeniem z obietnic złożonych na spotkaniu mieszkańców z Burmistrzem w zeszłym roku. Wielu obietnic nie dotrzymał, co prawda powiedział , że lepiej obiecać i spóżnić się z realizacją niż obiecać i nie zrobić wogóle. A Strabag i jego 3 tyś ton masy bit.- to nie łaska . Zanim ta i inne firmy zaczęły rozjeżdżać nową nawierzchnię na Krajobrazowej , Urząd powinien przygotować umowy odszkodowawcze gwarantujące przyszłe naprawy . Jeszcze jedna uwaga , nazwy ulic dla Burmistrza - jeśli nie pamięta na karteczce zapisać trzeba.

  • Mieszkanka innej wsi - niezalogowany 2012-03-20 14:26:13

    Mieszkam w Opypach. Moja przyjaciółka w Kałęczynie. Obie te wsie mają ogromne szczęście do swych Sołtysów, a raczej Sołtysek. W Opypach (dawniej) Grażyna Jałgos-Dębska walczyła pazurami o nas, teraz pałeczkę (mam nadzieję) przejmuje po woli Maja Winiarska-Czajkowska. Gdyby nie Pani Grażyna, jej determinacja, stanie murem za mieszkańcami, niespotykana wręcz energia - do dziś byśmy nie mieli NIC! Dużo jeszcze brakuje, ale wszystko idzie ku dobremu. Mieszkańcy Opyp też stali murem za sołtysem. W Kałęczynie pani Sołtys Urszula Jasińska, działa nieco inaczej. Spokojnie, bez nerwów bez zadęcia. Ale wychodziła w urzędzie wiele. Kiedy było trzeba zawalczyć, razem z mieszkańcami walczyła. Wydaje mi się, że wiele zależy właśnie od sołtysów. Jak im się chce i mają za sobą mieszkańców, mogą wiele osiągnąć. Podobnie jest z Radnymi, niektórym chce się walczyć o nasze lepsze jutro, a innym nie. Wystarczy przyjść na jakąkolwiek sesję i sobie popatrzeć. Ja czasem wpadam na chwilę chociaż i widzę: ile i jakie interpelacje czy zapytania kierują radni do władzy wykonawczej (NAJ) i którzy Radni to robią. Co do meritum... Naj się nie zachował z tym spotkaniem, przegrał wiele w oczach wielu. Z tego co słyszę od osób, które były na jednym i drugim spotkaniu, w Kozerach nikt nikomu nic nie obiecywał, nie puszczał promocyjnych filmików, nie opowiadał o gruszkach.... Było konkretnie. W CK już nieco inaczej. Jeśli do tego dodamy to co czytam w tekście " ulicy Popławskiej, którą burmistrz nazywał Puławską" to widzę wielkie braki w znajomości terenu. Gdy czytam zaś wpis w komentarzach Aktywni, to tylko potwierdza moje wrażenia. Mieszkańcy wsi w naszym powiecie! Wybierajcie dobrych sołtysów i sami bądźcie aktywni, więcej załatwicie niż słuchając Naj-Obiecanki Pozdrawiam wszystkich Joanna

  • ciekwawa - niezalogowany 2012-03-20 19:25:50

    do" byłem i słyszałem:" schowaj sie szczekajacy NAJ PIESKU i nie ŻYŁA tylko PANI ŻYŁA DLA CIEBIE.

  • TERESA - niezalogowany 2012-03-20 19:42:10

    BRAWO !!! chyba czas kończyć u nas rzady panie NAJ a pani Edyta Żyła wcale nie musi zaistnieć , ona już istnieje. Robi wiele więcej niż NAJ nie mając do tego takich narzedzi jak on.

  • do Romana (4) - niezalogowany 2012-03-20 19:48:18

    Dokładnie tak Panie Romanie - metoda Starożytnych stosowana w naszej gminie od prawie 18 lat - skonfliktować Mieszkańców, skonfliktować Radnych i skonfliktować podległych pracowników. Sic! Mam nadzieję, że już prawie wszyscy zauważyli ten styl zarządzania i mają w końcu dość.

  • genowefa - niezalogowany 2012-03-20 19:56:47

    10 Reguł Mistrza Sun-Tsu (ok. 2500 tys. lat temu napisane jako instrukcja/ nauki, jak osłabić [wrogie] państwo i zniszczyć je): 1. Niszczcie wszystko, co w kraju wroga najlepsze i zabierajcie surowce / owoce pracy . -Czyńcie ludzi biednymi i zostawiajcie ich w poczuciu zadłużenia. -Odbierajcie im radość i celowość ich pracy 2. Ośmieszajcie jego Boga/ bogów, wiarę i szargajcie tradycję i obrzędy, umniejszajcie znaczenie świąt państwowych. -Łamcie ducha i autorytet przewodników duchowych, nauczycieli i kapłanów, odbierzcie im wiarygodność. -Zamiast prawdziwym nauczycielom, dawajcie pierwszeństwo fałszywym prorokom, mitomanom, megalomanom i łasym na dobra materialne zręcznym mówcom, którzy zgrabnie użyją wypaczonych nauk, by zwodzić, odwodzić od wiary i ograbiać naród. 3. Pomniejszajcie autorytet sprawujących władzę, wmieszajcie ich w ciemne interesy i sprowadźcie na nich hańbę i odrazę społeczeństwa. 4. Wszczynajcie kłótnie i siejcie niezgodę w narodzie 5. Buntujcie młodych przeciw starym i starych przeciw młodym. -(wmawiajcie im brak poszanowania wartości i doświadczeń starszego/ młodszego pokolenia) 6. Utrudniajcie działalność władz i urzędów.(wprowadźcie jak największą i niesprawiedliwą biurokrację, utrudniającą zrozumienie praw, podkreślającą obowiązki i kary) 7. Miejcie wszędzie swych szpiegów, agentów i zręcznych agitatorów (podżegajcie do nienawiści klasowej, rasowej, etnicznej i seksualnej) -Odbierajcie prawa i znaczenie rodzinie - podważajcie jej status w imię wolności i poprawności politycznej wobec wszystkich (innych) grup. 8. Nie odrzucajcie współpracy najgorszych kreatur. Wynoście ich na piedestały i okrzyknijcie zbawcami narodu. 9. Nie szczędźcie też: - zwodniczych obietnic, - ofert pieniędzy( rzadko spełnionych i w minimalnym zakresie- tyle, by zyskać wiarygodność), - pochlebstw i fałszywych pochwał, 10.Osłabiajcie, gdzie tylko możliwe rozwój sił zbrojnych przeciwnika. -Podkopujcie moralność, etykę, dyscyplinę, siłę, godność, honor, hart ducha i ciała poprzez tzw. brudna wojna prostacką muzykę i jej oprawę (eksponujcie cielesność i seksualność do przyjętych przez dany naród granic, a potem przekraczajcie je) - rozpasanie kulinarne (złą dietę) i trunki oraz inne używki niszczące zdrowie (najgorsze z nich legalizujcie, mając z tego profit). -Niszczcie i wyśmiewajcie wiedzę o medycynie naturalnej, nazwijcie ją zabobonem i ciemnota, odsuwajcie ludzi od darów Natury, dając w zamian jako niezbędne do życia szkodliwe suplementy. "Szkodzić- nie pomagać" - podsyłajcie im kobiety nierządne(czyńcie także kobiety przeciwnika nierządnymi i chciwymi, bez szacunku do siebie i dzieci[rodziny]pod pozorem wolnego wyboru i równości), by dokończyły dzieła zniszczenia - wmawiajcie ludziom, że bez materii ( pieniądze, ubrania, zbytkowne przedmioty, wygląd-moda, najnowsza technika) nie poradzą sobie absolutnie i nie znajdą uznania w oczach innych, a tylko pogardę i pośmiewisko. -Odsuwajcie ich od nauki i rozwoju, niechaj skupią się na gromadzeniu rzeczy materialnych z poczuciem ich niedosytu i ciągłego zagrożenia ich utraty. Napisane ponad 2500 tysiąca lat temu... A co mamy obecnie w Polsce? Prawie idealnie spełnione 10 przykazań Mistrza Sun-Tsu.

  • Grodziszczanka z dziada pradzi - niezalogowany 2012-03-20 20:05:07

    "nec Hercules contra plures" - bierzmy przykład z mieszkańców Kozer i Kozer Nowych. Wymagajmy, domagajmy się i przede wszystkim nie dajmy się podzielić. A tak na marginesie: Pani Edyto - nie ma głupich pytań są tylko pokrętne i czasami głupie odpowiedzi.

  • Grodziszczanko..... - niezalogowany 2012-03-20 21:44:30

    wybacz ale podaję Twój cytat w wersji zrozumiałej dla wszystkich: ( I Herkules d..a kiedy ludzi kupa } Pozdrawiam i proszę o cytaty też grodziszczanka. Święta prawda.................

  • Gutek - niezalogowany 2012-03-21 02:15:06

    Nawet gimnazjalista z ADHD wykazał by więcej rozwagi. Zupełnie nie rozumiem takiego zachowania burmistrza, co nim kierowało- strach, czy podpowiedż niezrównoważonego doradcy. Ale to nie mój problem i nie Tuszyńskiego. Rozumiem, że nastała nowa moda i wszyscy ze wsi będą jeżdzili do CK, tam jest kulturalniej. Burmistrzowi doradzam niech skończy z wyświetlaniem tych wirtualnych filmów bo stał się obiektem kpin i to na dużą skalę. Niezrozumiałe jest też lobbowanie na rzecz jakiejś bliżej nie określonej firmy co ma ten park wybudować.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2012-03-21 10:35:50

    Ja mam pytanie jaki będzie efekt spotkania w Kozerach? Czy radny Tuszyński podejmie jakieś dalsze działania mobilizujące burmistrza, bo na sołtysa to raczej nie liczę.

  • Ola - niezalogowany 2012-03-21 13:28:45

    Jestem pod wrażeniem solidarności mieszkańców Kozer- brawo. Narszecie ludzie zaczeli samodzielnie mysleć i uznali że to co robi Burmistrz jest zwykłą manipulacją. Taka postawa być może zapoczątkuję zmiany standartów sprawowania władzy w gminie. Bo pajacowanie na dłuższą metę w rozsądnie myślącym społeczeństwie nie popłaca. U nas i tak trwa za długo.

  • Mieszkaniec Opyp - niezalogowany 2012-03-21 15:29:22

    ad 9. Pani mieszkanko innej wsi. Zastanawiam się jakie proszki Pani bierze. Pisze Pani, że Grażyna Jałgos-Dębska i Maja Winiarska-Czajkowska, była i obecna Panie sołtys to takie lwice, które walczą o lepszy byt mieszkańców. Drodzy czytelnicy, proszę przyjechać do Opyp i zobaczyć jakie mamy luksusy. Jedyny asfalt na drodze, to trasa Siestrzeń-Grodzisk, no i jeszcze kawałeczek Paprociowej i Polnych Kwiatów gdzie czasami trzeba jeździć slalomem aby czegoś nie urwać. Na ulicy Gilewicza są położone płyty. Po zimie, pobocza się pozapadały a szczeliny pomiędzy płytami - makabra. Paprociowa Polana. Plac zabaw dla dzieci - latem dziecko wytrzyma tam, raptem kilka minut. Potem ma takie bąble od komarów, że bierze nogi za pas i ucieka gdzie pieprz rośnie. Festyny się tam odbywają. A czy z uwagi na lokalizację w lesie, ktoś pomyślał o zwierzynie. Hałas i gwar w tym miejscu to podstawa. Co zatem innego zrobiły. Skłóciły wieś na dwa obozy. Tu nawet nie ma ludzi bezstronnych. Pisze Pani, że nie mielibyśmy NIC, gdyby nie obie Panie. A co my właściwie mamy? Czy Pani widziała inne wsie jak wyglądają? Ja nawet podejrzewałem, że to któraś z tych Pań to napisała aby się wybielić. mam nadzieję, że się mylę. Mieszkaniec Opyp

  • Mieszkanka innej wsi do 16 - niezalogowany 2012-03-21 15:37:53

    Nie jestem mieszkanką Opyp ani tym bardziej żadną a wymienionych sołtysek. Mam koleżankę w Opypach, fakt, mieszka przy głównej drodze. Dalej się nie zagłębiałam, ale z moich obserwacji wynikał mój post. Jeśli się aż tak pomyliłam, sorki. Pozdrawiam Opypy

  • CHŁOP z Kozerek - niezalogowany 2012-03-21 16:01:57

    porównując wsie w naszej gminie, a także zaangażowanie sołtysów Opypy zdecydowanie wypadają najlepiej. Oczywiście poza Książenicami gdzie działania developera( wiadomo ma w tym okreś.ony interes) współpracującego dobrze z władzą dają pewien niemożliwy do osiągnięcia dla innych wsi efekt. Wiem jedno , żaden z sołtysów tak bardzo nie angażował się w sprawy swoich mieszkańców jak sołtys Opyp. Bez strachu , że może sobie prywatnie zaszkodzić zawsze właściwie reprezentowała swoją wieś. Skłócić wieś jest bardzo łatwo. Ludzie są podatni na obietnice władzy., niestety! Dwa zebrania w sprawach Kozer- czemu miały niby służyć?Dzisiejsza wieś to jednak nie prosty lud, wystraszony, zakompleksiony. Bywa , że biedny, ale wie co mówi i zna swoje prawa . Wie też co znavzy dotrzymać słowa, wie co to gadanie pod publikę.

  • Wara od Sołtysów - niezalogowany 2012-03-21 19:08:11

    Pokażcie mi jedną wzorcową wieś na ponad 30 sołectw w której jest wszystko, a sołtys jest gospodarzem tego wszystkiego. Jakie możliwości mają sołtysi oprócz napisania pisma, czy zaniesienie protokołu z zebrania wiejskiego do Urzędu. Ile razy musi się ukłonić jakiemuś urzędnikowi, by jakiś bzdet załatwił i jeszcze głośno krzyczeć, że to dzięki PANU BURMISTRZOWI. Nie znacie realiów życia i działania w tej Gminie. Proste pytanie - Komu powierzyliście dysponowanie budżetem gminy - sołtysowi, czy najwspanialszemu burmistrzowi? Jak można powiedzieć, że Sołtys nic nie zrobił, a co miał zrobić, jakie ma do tego narzędzia, jakie możliwości oprócz nie kończących się próżb, pisania pism itd. Któremu sołtysowi zależy na dzieleniu ludzi w swoim sołectwie? To działa zupełnie inaczej. Ewidentny przykład, to drugie zebranie w CK dla tych samych mieszkańców. Przykłady można mnożyć. Przepraszam bardzo, czy ludzie którzy mieszkają przy nie przejezdnej ulicy nie mogą się zebrać i iść w ubłoconych gumofilcach do Urzędu. Wasze sprawy weżcie w swoje ręce.

  • Kasia - niezalogowany 2012-03-21 20:28:13

    Ja już "polubiłam ten portal na FE" a wy????

  • Grażyna Jałgos-Dębska - niezalogowany 2012-03-21 23:24:16

    Czytając wpis 19 przypominają mi się słowa Margaret Thatcher, która powiedziała, że gdyby jej przeciwnicy zobaczyli jak suchą stopą przechodzi przez Tamizę, zarzucilliby jej, że nie umie pływać. Nie będę polemizować z komentarzem 19, zapraszam na stronę www.opypy.com.pl znajdziecie tam Państwo w zakładce sołectwo/odpowiedzi, teksty dotyczące tego co w ciągu moich 8 lat sołtysowania udało się w Opypach. Będą tam także informacje o kalendarzach opypskich, konkursie fotograficznym, Paprociowej Polanie, festynach, Spółce Wodnej Opypy, Stowarzyszeniu Nasze Opypy i ostatnim projekcie KOBRZE (Kobiety O Bardzo Rozległych Aspiracjach). Na stronie znajduje się także sprawozdanie sołtyski z działalności w latach 2007-2011 oraz statut sołectwa. Proszę sprawdzić zadania sołtysa i porównać je z zadaniami gminy. Była sołtyska- sołectwa będącego laureatem konkursu Wojewody Mazowieckiego na "Najaktywniejsze sołectwo"- Grażyna Jałgos-Dębska.

  • PROBLEM - niezalogowany 2012-03-22 01:16:41

    Mieszkam na wsi od wielu lat. Zmieniło się wiele. W sąsiedztwie zamiast starych rozwalających się chałup powstały nowoczesne domy jednorodzinne, ale jaka to jest zasługa burmistrza - ja nie dostrzegam żadnej. Tak zmienia się cały kraj i nic w tym dziwnego. 10 lat wstecz telefon komórkowy był luksusem, a obecnie jak jest widzimy. Mieszkańcy wsi mają duże problemy z drogami , oświetleniem, wodą, kanalizacją, planami zagospodarowania a to należy do władzy. Pokrętnie próbuje się za te zaniedbania obarczyć SOŁTYSÓW, i co jest dziwne ludzie w to wierzą. Przytoczę zdanie, które słyszałam wielokrotnie: Zmieńcie sołtysa bedzieta mieli nową drogę. Sołtys zmieniony, a drogi nie ma i słaba nadzieja , że będzie.

  • byłem i słyszałem - niezalogowany 2012-03-22 11:42:12

    do ciekwawa: Wybuch agresji i brak kontrargumentów świadczy o tym, że moja wypowiedź była celna. Cieszę się :)

  • Jagoda - niezalogowany 2012-03-22 15:25:39

    Czytam różne komentarze, wszędzie drogi, drogi ....jakie, które, i gdzie? Wszystkiego w krótkim czasie zrobić nie idzie, a przecież coś się robi i drogi i ścieżki, w budżetach są na to pieniądze.Gdyby ktoś napisał, że Wólka Grodziska od 10 lat czeka na dokończenie drogi mimo zapisywania w budżecie, to ja rozumiem. Nie rozumiem dlaczego mieszkańcy tejże wsi nie wystosują pisma do Burmistrza z konkretnym pytaniem - Co ze środkami które na ten cel były przeznaczane? Gdyby w każdej wsi mieszkańcy zareagowali w podobny sposób i te zadania, które znalazły się w budżetach rozliczyli może efekty były by inne. Większości wystarczą wizje przyszłości, to tak jest jak jest.

  • teresa - niezalogowany 2012-03-22 16:34:01

    pani JAGODO już wiele pism wszyscy piszą i nic, Wólka Grodziska nie jedna, w Grodzisku wiele dróg prosiło o zrobienie były nawet w projektach i nic. A co do komentarza drogi ,....drogi , to wkońcu nasz NAJ nie jest 1 kadencję i nazbierało się zaległosci, bo BIŁO SIĘ PIANĘ KILKA LAT a kasa szła nie wiadomo na co.Teraz te zaległosci się kumulują, zamiast dziadoskiego remontu parku POWINNO BYĆ COŚ INNEGO, PARKU NIE RUSZAĆ. ZAMIAST PRZESZŁO MILION NA PROMOCJE włożyć to np. w złobek . Zamiast 10 festynów - zrobić jeden a porządny, zamiast propagandy remontu oczyszczalni ścieków (w roku wyborczym) a wymienione zostały tylko drobne rzeczy - NIE POTRZEEBNI BYLI BISKUPI ITP do małej modernizacji oczyszczalni ścieków o której nawet w Poznaniu było głosno. Kasa poszła na darmowe piwo, na obiady dla rady, biskupów(g...święcili) i informatory po kilka stron. Przyjechał na uroczystosci święcenia g... ZBIGNIEW WODECKI. Nie będę się już wypowiadać o otwarciu po raz kolejny szpitala(przezd wyborami) czy do otwarcia działu placówki potrzebny jest koncert Maryli Rodowicz. SZPITAL BYŁ RAZ OTWARTY I NIE JEST ZASŁUGA PANA BURMISTRZA (kasa na budowę szpitala była zbierana od lat 70tych, mieszkańcy mieli potracane z pensji w takich firmach jak POLFA , PBROL , TARCZE ŚCIERNE itp.) a wiec w surowym stanie sami mieszkańcy go wybudowali. Ale propaganda dalej trwała. Są ulice w Grodzisku które mają już 70 lat i więcej i nic się na nich nie zmieniło od 70lat (oczywiscie jest ok 15 domów lub więcej). Jest okreg przemysłowy, ktory się dalej rozwija , pytam sie jak ma sie rozwijać jak za chwilę bedzie wiadukt i przejazd na bałtyckiej zamkniete, ludzie straca prace. Już nie mówie jak w okregu przemysłowym dzieci mają slalom między tirami ul. słowackiego jest tego dobrym przykładem , czy tak ciężko zrobić mały chodnik po jednej stronie, aby ludzie po ulicy nie chodzili , miedzy tirami. TYlko oczywiście nie robić tego chodnika jak na ul. 3-go maja , piękny chodnik po jednej stronie a latarnie po 2 stronie (drzewa je zasłaniają) , ul. orzeszkowej remon ulicy niedawno, na 1 wysepce 3 studnie odwadniające na górze wysepki, JAK MA WODA SPŁYWAĆ DO TYCH STUDNI. Budel ktoś oddał i dostał kasę za to a mieszkańcy i samochody dalej się topią.BUBEL WIADUKT kto robi w zimę kostkę - teraz wszystko się rozchodzi. OD KILKU LAT NIE BYŁO W GRODZISKU NORMALNEJ INWESTYCJI , CK porażka, park też, wiele innych projektów również. I ta ciągła propaganda ile można. ZANIEDBANIA SĄ OGROMNE, ALE ZA JAKIES 10 LAT MOŻE Z NICH WYJDZIEMY TYLKO NIE PRZY TEJ WŁADZY I RADNYCH KOALICJI. NIE MOZNA SIĘ CHWALIĆ RANKINGAMI , SAMI WIEMY JAK SĄ ROBIONE, BO GDYBY KTOŚ ZOBACZYŁ TO CO TU JEST TO NIDGY NIE BYLIBYŚMY """"NAJ&qu ot;""".

  • do Jagody 25 - niezalogowany 2012-03-22 17:29:01

    Bardzo proszę, ulica Książęca była w planach na 2008 r potem 2009. W 2012 nie ma środków. Przecież jest kryzys. Równiarka przejedzie i jest git. Z ulicy mieszkańcy korzystają 365 dni w roku.

  • do Jagoda 25 - niezalogowany 2012-03-22 18:05:17

    Zapraszam do Opyp. Kanalizacja--- brak, ulic utwardzonych --brak, latarni -brak,chodnika -brak. Czy mam jeszcze wymieniać? Wszędzie to samo. Zaniedbania. A pisma na nic się zdadzą. U nas 3 lata trwa projektowanie budowy ulicy Polnej Róży.Czy to jest normalne? Nie wiadomo kiedy zostanie zakończony ten projekt, a o budowie nie wspomnę.Może za 10 lat. Kanalizacja miała być w 2006 roku. Do dziś nie ma nawet projektu. I co pani na to?

  • Jagoda - niezalogowany 2012-03-22 18:07:46

    To są konkrety - proszę o więcej. zrobię zestawienie kiedy jaka ulica była planowana i co zostało zrobione i poproszę RADNYCH o wyjaśnienie jak rozliczyli władzę wykonawczą, dokładnie PANA BURMISTRZA z wykonania budżetu.

  • Następna ulica - niezalogowany 2012-03-22 18:40:43

    Ul. Krupińskiego (pierwszego kier. najstarszej szkoły w Grodzisku). Od kilku lat przewidziana do remontu, w samym centrum miasta , po przeciwnej stronie JARMARKU CUDÓW (czyt. najpiękniejszego parku w Unii Europejskiej) W tym roku ma szansę, musi być pięknie na otwarcie, przyjadą oficjele i telewizje różnego kalibru. (otwarcie oczywiście parku)

  • Paweł - niezalogowany 2012-03-22 19:05:32

    Zawsze znajdzie się piękne wytłumaczenie.. nie zrobiliśmy waszej ulicy , kanalizacji w ulicy itp bo....... bo nie !! Chcielibyśmy żeby się tłumaczył, Radni też by pewnie chcieli.... ale jak usłyszymy te tłumaczenia to " szlak nas trafi" jak nic

  • kolejarz - niezalogowany 2012-03-22 19:26:50

    CAŁA PRAWDA!!! największy absurd NAJ . Tunel na ul.bałtyckiej ma być na 2,5 metra WYSOKOŚCI . TO PYTAM SIĘ JAK DOSTANĄ SIĘ AMBULANSE I WOZY STRAŻACKIE NA 2 STRONĘ MIASTA??? , do wiadomosci podaję że wiadukt też będzie zamknięty. Nie wspomne o firmach uwięzonych w okregu przemysłowym bez możliwości rozwoju.

  • byłem i słyszałem - niezalogowany 2012-03-22 21:56:14

    Pozdrawiam cenzorów portalu :)

  • Kolejarzu - niezalogowany 2012-03-22 22:59:08

    Parametry tunelu, cały ten projekt to nie wymysł Burmistrza, więc nie przesadzajcie z tym obarczaniem za wszystko co nie po naszej myśli.Są fachowcy oni przygotują to z pewnością najlepiej jak to możliwe.

  • zainteresowany - niezalogowany 2012-03-22 23:43:52

    Do 33. Popieram w większości. To nie Naj decyduje i projektuje. Jednak... jeśli dowiedział się o takim projekcie, mógł zareagować, protestować uzasadniając tą bzdurę. Myślę, że gdyby pokazał projektantom ten absurd, ę tunelem nie przejedzie karetka czy strażacy, to ktoś by się powstrzymał przed taką głupotą. Murem by pewnie za Naj wtedy stanęły te służby ratownicze. A tak, będzie pogotowie zaiwaniało naokoło.... fajnie będzie.

  • Roman do 33 - niezalogowany 2012-03-23 00:02:57

    Panie/i szanowny, ludzie krytykują kompletne zagubienie władzy wykonawczej i uchwałodawczej kierując się obserwacjami ze swojego terenu. Normalne to jest. A kogo mają krytykować? Kolejarz zorientowany jest co do tunelu, inni co do swoich ulic czy dróg. Do innych: ja widzę pomieszanie w nazewnictwie. To może być przyczyną dość idiotycznego "rozwoju". Dlaczego gmina wiejsko-miejska Grodzisk Maz. ma tę samą nazwę co miasto Grodzisk Maz.??? Gmina powinna nosić nazwę "Gmina Grodziska". A tak - czy nie widzicie, jak rozlewa się to miasto na okoliczne wsie tworząc jakąś zdumiewającą niedoinwestowaną Megapolis? Czy nie należałoby miasta zagęścić, a nie budować z dala? Wsie powinny być nowoczesne, ale odrębne z silną władzą zaufanych sołtysów i dobrym dojazdem do centrum. Myślę, że sama rada i burmistrz nie rozumieją co to jest gmina a co to jest miasto Grodzisk i jak ma wyglądać. Tworzą bezład. Stąd tyle skarg... Teraz tak: nowo przybyli (najczęściej uciekinierzy z miast na wieś) oczekują - tak jak komentator 18 z Opyp - infrastruktury miejskiej takiej jak w metropolii, a więc chodników, szkoły, kościoła, latarni nawet w lesie, asfaltu przez las (Polnych Kwiatów i Polnej Róży). Wybetonowałby wsio, aby mieć "cywilizację". A tu niespodzianka, Książenice są faworyzowane. Wioska Potiomkinowska, która nawet sięga po nazwę miasta-ogrodu, aby naciągnąć klientelę. Co do byłej i obecnej sołtyski Opyp - będziemy bronić tych dzielnych kobiet. Niech pan nie rzuca kamieniem, to paskudne. Pozdrowienia dla sprawiedliwych.

  • hihihi... - niezalogowany 2012-03-23 00:28:48

    znalazłem świetny portal z kawałami o samorządowcach, oto jeden z nich: ...a z gabinetu szefa, na całe biuro roznosił się smród palonej wazeliny... albo: Szef do pracowników: - Nie chcę żadnych przytakiwaczy dookoła siebie. Niech każdy pracownik mówi mi to co myśli, nawet jeśli ma go to kosztować utratę pracy! I jeszcze jeden: Szef do podwładnych: - Tyle razy wam zabraniałem palić w trakcie pracy! - Że niby kto pracuje? i jeszcze: Kawał w 4 słowach: Stowarzyszenie "Urzędnicy Przeciw Korupcji" inne znajdziecie na stronie: http://chillcafe.pl/dowcipy/Ka...zny/1.html Pozdrawiam wesoło

  • Do Romana 35. - niezalogowany 2012-03-23 07:45:07

    Drogi Panie nikt nie oczekuje i nawet nie chce tego o czym Pan pisze, ale podstaw, czyli utwardzonej nawierzchni ,abym nie musiał grzęznąć W BŁOCIE JADĄC CZY IDĄC DO PRACY. Kanalizacji- co bym nie musiał płacić PO 180 ZŁ ZA SZAMBIARKĘ RAZ NA 3 TYGODNIE/ dlaczego i po co z moich podatków dopłacam do tych co mają kanalizację? Proszę mi to wyjaśnić. Latarni- co bym bezpieczniej się czuł a dzieci wracając do domu od przystanku , co by nie zabłądziły i pewniej się czuły. Czy to jest tak wiele ? Czy ja dużo wymagam? Chyba mało Pan jeżdzi po kraju i mało Pan widział. Proszę zobaczyć JAK WYGLĄDAJĄ WSIE w innych rejonach Polski i to nie na zachodzie , ale na wschodzie Polski/nikomu nie zarzucam gdzie kto mieszka/. Tam widać JAK gospodaruje władza lokalna. A u nas co ? Wszystko na pokaz i prowizorka, która po kilku latach /2-3/ idzie do remontu. Ktoś wcześniej wspominał o Centrum Kultury. Jak Pan się zna trochę na nagłośnieniu to proszę sprawdzić JAKIE NAGŁOŚNIENIE JEST W SALI KINA, A JAKIE POWINNO BYĆ? to jest dopiero ciekawostka................... .......... I tak jest wszędzie w naszej gminie.I proszę mi nie wmawiać że ja żądam cudów. To o czym mówię to są dobra, które mieszkańcy Europy mieli już w XVIII wieku. Mamy XXI wiek a my w gminie Grodzisk co mamy? Niech każdy sobie dopowie...

  • pysio - niezalogowany 2012-03-23 15:43:55

    propozycja dla radnych. Czas wprowadzić losowanie ulic które wymagają remontu. Takie rozwiązanie jest demokratyczne i nikt do nikogo nie będzie miał pretensji. Mozna podzielić pieniądze na miasto i tereny wiejskie. Halo, halo, dzyń, dzyń

  • Kynios - niezalogowany 2012-03-24 19:37:43

    Tuszyński to też niezłe ziółko - niby opozcija, a tak naprawdę robi interesiki dla siebie. Nic takiego wielkiego nie robi dl mieszkańców. Dogaduje się z Benkiem bardzo dobrze, a potem smieją się razem z ludzisk.OPOZYCJA KONTROLOWANA ?

  • Do Pana Tuszyńskiego - niezalogowany 2012-03-29 19:39:15

    Panie Henryku na jajeczku u burmistrza było mniej ludzi niż na zebraniu w Kozerach. Coś pan burmistrzunio traci posłuch, albo mają go gdzieś i tych głupich filmików nie chcą już oglądać.

  • pysio - niezalogowany 2012-03-30 12:50:45

    Można robić jaja zaprszając na jajeczko. Pytanie czy były święcone ?Czy PALMY też były -święcone ? Czy to przyjątko sfinansowano z pieniędzy na promocję ? Czy Grodzisk słynie z ferm kurzych ? Czy jest to promocja miasta ?

  • kolejarz - niezalogowany 2012-04-05 14:47:02

    do 33, ale właśnie ten projekt był uzgadniany z paniem BURMISTRZEM i taka była jego opinia.

  • marian - niezalogowany 2012-04-06 14:20:50

    Minister odrolnił tereny pod budowę parku rozrywki. Teraz tylko plan zagospodarownia rach ciach i będzie się działo.

  • Błonianka - niezalogowany 2012-04-07 08:15:47

    Odrolnili, będzie park rozrywki , nie będzie parku rozrywki, będzie , nie będzie, będą dwa? Kto to wie? ...Tajemniczy inwestor pewno wkrótce się ujawni.

  • pysio - niezalogowany 2012-04-07 10:57:36

    Do mariana. Dawniej mawiano, cyt. Rachu ciachu raz po jajkach raz po piachu. Swój minister odrolnił swojemu partyjnemu koledze. Czy mogło być inaczej ?

  • Jarosz - niezalogowany 2012-04-07 22:47:40

    Odpowiedz dla KOLEJARZA, Kolego, karetki bez problemu dostaną się na drugą stronę przez tunel na Bałtyckiej, ponieważ wszystkiego typu karetki przejadą przez tunel 2,5 metra (a bynajmniej osobowe zabudowane, R-rki też są). Dziwny gość z Ciebie, a firmy sobie poradzą, kilometr ich nie zbawi. Przynajmniej społeczeństwo Grodziskie sobie odpocznie od tych szaleńców. A jeśli chodzi o wozy strażackie, to jest kilka jednostek rozmieszczonych w różnych rejonach okolic Grodziska. Najmniej istotne problemy poruszyłeś. Tiry powinny jeździć przez mniej zamieszkane tereny, np. Kozerki, czy inne wsie.

  • Robi - niezalogowany 2012-04-07 22:54:32

    PYTANIE MAM DO BURMISTRZA, tyle już pytań zadałem na forum:" pytania do burmistrza", i jeszcze nigdy nie dostałem odpowiedzi, ani pytanie nie pojawiło się na stronie. Dlaczego odpowiedzi są udzielane tylko nielicznie?? Przecież i tak, na te pytania odpowiadają doradcy tzw. pasjonaci pasjansa. Proszę o poprawę, albo wrzucę to na bardziej przystępne dla ludzi fora, oczywiście treści na które odpowiedzi nie uzyskałem.

  • kolejarz - niezalogowany 2012-04-08 19:38:57

    gdzie są te jednostki straży ochotnicza IZDEBNO- 1 skład , na ul ŻYDOWSKIEJ pow. STRAŻ POŻARNA , ul. Strażacka (stara siedziba straży ile wozów?) , Książenice -pewnie 1 wóz. NO TO LUDZIE W OKOLICY ul. 3 Maja i os. Kopernika, Baira i Teligi muszą się mieć na bacznosci, zanim dojedzie jaka kolwiek straż to już nie będzie co gasić. Co do firm to nie tylko jeżdzą tiry , jest wiele małych firm po stronie przemysłowej i jak dojedzie do nich towar??? Te firmy płacą podatki (bardzo duże) , dlaczego mają mieć utrudnienia. Mój kolega już się boi, w jego firmie są wszyscy zatrudnieni z pow. grodziskiego i wszyscy mogą stracić pracę, brak klientów po tamtej stronie (klienci przyjeżdzaja duŻymi samochodami, bo taka branza), utrudnienie przywiezienia towaru. Są tam skupy złomu, małe betoniarnie -nie firma "B", są na tym terenie od lat, jak sobie wyobrażacie przewóz piachu, cementu, zwiru , po 5 ton bedą im przywozić.Jak będą gruszkami betonowymi jeździć (no chyba, że będą mini gruszki), lub samochodami z towarem. U nas na terenach w okolicy Grodziska nie ma wydobycia cementu, piachu itp. a więc kilka dni w tyg. jakoś ten transport musi się przedostać. A NIE MAJĄ TAKICH FINANSÓW NA FIRMA "B" ABY KOLEJ IM PRZYWOZIŁA NP. ZWIR. Jest 1 przesypownia w Grodzisku , ale po 5ton to kompletnie nie ma sensu przywozić ze względu na drogie paliwo. Jest tam wiele branż, które będą odcięte od miasta (okreg przemysłowy) i potrzebny jest duży transport. FIRMA "B" ma 2 siedziby po 1 i 2 stronie (wiele w POLSCE) , nie każdą firmę na to stać.

  • do Jarosza - niezalogowany 2012-04-08 22:57:28

    tiry przez wsie, ha , ha ty to masz chłopie pomysły. Drogi pożal się boże, dziura na dziurze, asfalt jeśli jest to jakości marnej, zresztą dopuszczalna ład.10 t.( na tych wiejskich obwodnicach;), chodników brak, poboczy brak. Pomysłów na dobre rozwiązania też brak wśród władz. Powstanie obwodnica i wiele problemów transportowych rozwiąże. Tunel mógłby poczekać dotego czasu. O drogach to burmistrz powinien myśleć intensywnie 10 lat temu. O tych mieście i o tych na wsiach. Gdyby traktował ten problem priorytetowo przez ostatnie lata , dziś nie byłoby problemów.

  • Jarosz - niezalogowany 2012-04-09 12:15:35

    Jeśli chodzi o straż i osiedla 3Maja, Kopernika itd.. straż Grodziska dojedzie tam w około 5 minut, przecież to ta sama strona Grodziska. Mam pytanie do Was, jak wam się podoba pomysł naszego Parku Skarbków. Mi owszem, tylko serce mnie się krajało, kiedy nasz starodrzew uległ wycięciu. Poszli na łatwizne. Ale z kolei nierozumiem tego parku rozrywki, co ma powstać w okolicach Kłudna, przy pomocy arabów. Odnośnie firm w Łąkach, akurat te małe firemki zatrudniają niewielką ilość osób, 1bądź 2 lub 3. Rotacja transportu jest tak niewielka, że dadzą radę, proszę nie przesadzać. A podatki dla tych firm okradających pracowników powinny być wysokie, bo ja nie zamierzam dokładać z własnej kieszeni na drogi zniszczone przez nich. Pozdrawiam.

  • rp - niezalogowany 2012-04-14 18:50:08

    Co się dzieje ! Do Tuszyńskiego mieszkańcy sami przyszli lub dojechali, Do NAJ nawet przy darmowym dowozie mało było chętnych. Widać, że przybyłemu NAJ coraz mniej osób wierzy - rodowity Grodziszczanin z dziada pradziada górą.

  • Do rp - niezalogowany 2012-04-14 22:12:47

    Rodowity Grodziszczanin powinien być górą dla rodowitych. Każdy wie, że na nazwisko pracuje się całe życie, a honor i zasługi przechodzą na następne pokolenia. Łatwiej jest przybyszom, bo spakuje manatki i może szukać szczęścia dalej.

  • kolejarz - niezalogowany 2012-04-14 22:46:17

    Mój kolega pracuje w firmie w której jest prawie 10 osób, a klienci nie będą jeździć na 2 stronę po co się męczyć, takich firm jest dużo po tamtej stronie a one płacą podatki do miasta i to bardzo duże ok 15tys. za 2-3 tys. metrów swojego placu . Wielkie firmy , molochy nie płacą. Jeśli nie jest ważne te 20 firm które zatrudnia miekszańców Grodziska, to nie ma o czym mówić. ok 15 tys.podatków od gruntu, podatki od Vat itp do pracodawcy itp., plus podatki pracowników to duża kwota. Ale co obchodzi nasze władze, buduje się okreg przemysłowy a poźniej zamyka mu się dostęp do handlu, są na to odpowiednie przepisy. Słyszałem, że firmy mają wystapić z powództwem zbiorowy to TK lub wyżej za utrudnianie im prowadzenia interesu , oni wywiązują się z umowy , miasto też nie powinno im utrudniać biznesu. Co do kopernika i okolic , to delikatnie mówiąc nie masz o tym pojęcia , czasami korek sięga aż do końca Grodziska Maz. (kierunek Błonie). Korki są niesamowite szczególnie od 14-17 godz. straż nie ma jak wyminać a ty mi mówisz 5 min. przyjedź i spróbuj przejechać np. po 14 tej , przedostanie się z ul. chrzanowskiej do ul. 3 maja ?(tylko wiadukt) ok. 20 min.

  • kolejarz - niezalogowany 2012-04-14 22:51:42

    widać, że chyba pan Jarosz nie mieszka w Grodzisku, bo straż jest na ul. żydowskiej (po 2 stronie wiaduktu) a ul.3 maja po stronie centrum miasta. A więc gdzie tu ta sama strona Grodziska , dzieli te ulice wiadukt .

  • Jarosz - niezalogowany 2012-04-15 12:39:27

    Niestety mieszkam w GM i mi się to nie podoba! Niestety czasem miejsca się nie wybiera. Nasz burmistrz zadłużył Grodzisk Maz na kilkadziesiąt milionów zł, dług na jednego mieszkańca jest ogromny. To nawet Pruszków dużo bliżej Warszawy nie ma takich długów, tym bardziej że miasto posiada więcej mieszkańców. Szkoda, że większość mieszkańców nie zna tych problemów. Trzeba je nagłośniać. Szczególnie denerwuje mnie "skrzynka, pytania do burmistrza" na stronie GM, gdzie nigdy na moje pytania, czy znajomych, nie padły odpowiedzi. Dla mnie to wielka ściema. Dziękuję, i w przyszłości planuję bardziej to nagłośnić!!!

  • teresa - niezalogowany 2012-04-15 17:19:17

    do pana "50" znam wiele osób które nie pochodzą z naszego miasta , ale tu chcą żyć . przykładem może być również pani Edyta , nie jest od urodzenia w Grodzisku a ILE ZROBIŁA??? Przez kilka miesiecy: Groby, żołnierze wyklęci itp. Niektórzy przez całe życie mieszkając tutaj nic nie zrobili, inni napływowi zrobili dużo więcej.

  • rp - niezalogowany 2012-04-15 17:40:14

    Do Teresy. Czołem waść Pani bijem i o przebaczenie wnosim. Nam chodzi o tych którzy tylko prywatą się kierują.

  • karol - niezalogowany 2012-04-18 07:40:13

    To że prywata rządzi,wiadomo nie od dzisiaj. Developerzy buduj segmenty niszcząc drogi dojazdowe,a gmina bardzo szybko je w tym miejscu naprawia.A dlaczego nie zmusić firmy M... do tego aby ją naprawiła.To oni czerpią korzyści i obsypują się tytułami.Dlaczego z naszych podatków naprawia się te drogi? Tam gdzie gmina powinna robić drogi,udaje , ze nie ma problemu , a drogi mamy ,,najlepsze w Polsce"". I tak jest w naszej gminie w każdej prawie dziedzinie ,kanalizacja,drogi,szkolnictwo ,żłobki,przedszkola itd.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-12 17:40:16

    Pysiu po co drogi ? Takie łosie Rogate dadzą radę i po błocie. Nisko muszą się pochylać . Papug.

  • gość 2018-08-29 22:37:20

    Jarosz . Popatrz blisko siebie bardzo blisko . Zapytaj ludzi bo smieją się i wspólczują ci bardzo .

Dodajesz jako: |