3°C mgła

Wychowanie dziecka kosztuje blisko 200 000 złotych

Polityka, Wychowanie dziecka kosztuje blisko złotych - zdjęcie, fotografia

Koszt wychowania dziecka do osiągnięcia przez nie 19. roku życia wynosi od 176 tys. do 190 tys. zł - wskazuje resort rodziny, powołując się na raport Centrum im. Adama Smitha.


Z raportu "Koszty wychowania dzieci w Polsce 2015", na który powołuje się Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wynika, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce (do osiągnięcia 19. roku życia) mieści się w przedziale od 176 tys. do 190 tys. zł.

W przypadku dwójki dzieci koszty te rosną do 317 tys. - 342 tys. zł.  Natomiast trójka dzieci to już wydatek rzędu 422 tys. - 427 tys. zł, a czwórka - ok. 528 tys. - 553 tys. zł.

Jak podkreślono w komunikacie ministerstwa rodziny dotyczącym raportu, koszty zmieniają się w zależności od liczby dzieci, ich wieku i etapu edukacji. Natomiast zarówno te koszty jak i sytuacja na rynku pracy przyczyniają się do niskiego poziomu dzietności w Polsce.

„Raport napisany pod kierunkiem prof. dra hab. Aleksandra Surdeja wskazuje m.in., że powszechnie dostępna praca jest najlepszą polityką prorodzinną" - zauważa ministerstwo w komunikacie.

 

Źródło: Kurier PAP - www.kurier.pap.pl

[reklama]

Wychowanie dziecka kosztuje blisko 200 000 złotych komentarze opinie

  • Realistka - niezalogowany 2016-01-07 20:59:32

    Trudno wycenić koszty wychowania dzieci tego nie da się wycenić tak jak nie da się wycenić pracy kobiet oraz coraz częściej mężczyzn pozostających w domach zajmujących się wychowaniem dzieci. Podstawą egzystencji każdego człowieka jest praca i świadczenia , które w ramach zatrudnienia odprowadzane są do skarbu państwa. Skoro Państwo nie dba o rynek pracy i płacy to skutkiem tego jest m. in brak przyrostu naturalnego. Majątek narodowy sprzedany . Oferty pracy np. w Grodzisku Maz. pomimo ogromnej strefy przemysłowej dla ochroniarzy i sprzątaczek. To jest SLD-owsko, PSL-owska kwitnąca od 1989r gospodarka i dbanie o towarzyszy.

Dodajesz jako: Zaloguj się