18°C bezchmurnie

XIII Dni Milanówka z KS Milan

Sport, Milanówka Milan - zdjęcie, fotografia

Inauguracyjny mecz VIII grupy Orlików U-11 (2003) w rozgrywkach ligowych Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej między zespołami KS Milan Milanówek a Szkołą Futbolu Mokotów Warszawa, dostarczył nam pierwszych trzech punktów w tym sezonie. Spotkanie to, rozgrywane było jako atrakcja sportowa XIII Dni Milanówka, przez co zgromadziło na stadionie bardzo wielu widzów.


Zawodnicy z Warszawy w tym roku debiutują w rozgrywkach piłkarskich. Nasi chłopcy, mają już za sobą wiele udanych występów w lidze i na prestiżowych turniejach, dlatego też bardzo wyraźnie było wdać różnice w ograniu zawodników obu zespołów.

Od początku tego spotkania zarysowała się wyraźna przewaga naszych piłkarzy. Chłopcy prowadzili składną i dynamiczną grę, której zawodnicy z Mokotowa nie byli w stanie się przeciwstawić. Jednak zmasowana obrona "warszawskiej" bramki, była na tyle skuteczna, że Milan nie mógł sforsować jej przez pierwsze 20 minut gry. Dopiero trafienie Franka Koziołkiewicza na początku drugiej kwarty, rozwiązało worek z bramkami. Tuż przed końcem drugiej kwarty, wynik podwyższył Karol Okoń. Kolejne trzy bramki padły w trzeciej kwarcie, ponownie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Franek "Łowca Bramek" i Marcin Gajewski. Na pięć minut przed końcem meczu wynik ustalił Maciek Pilis, pewnie wykonując rzut karny.

Kibiców i zawodników cieszy zwycięstwo i pierwsze punkty zdobyte w tym sezonie. Szwankuje trochę skuteczność zawodników Milanu, którzy grając praktycznie na połowie Mokotowa, nie potrafili wbić więcej bramek. Ale jest to początek rozgrywek i mamy nadzieję, że z każdym kolejnym meczem drużyna będzie nabierać większego animuszu.

Tuż po meczu orlików, na murawie milanowskiego boiska odbyła się prezentacja drużyn KS Milan. Honorowym Gościem tego spotkania był Burmistrz Milanówka Pan Jerzy Wysocki, który wraz z Prezesem Klubu Panem Romanem Straszyńskim zaprezentował licznie zgromadzonym kibicom drużyny z poszczególnych roczników. Na murawie zaprezentowało się około 300 graczy, począwszy od grup naborowych, aż po oldboyów. Szczególne wyróżnienie spotkało zawodników z ekipy Milan U-14 prowadzonej przez trenera Artura Araka, która w zeszłym sezonie osiągnęła niemały sukces wygrywając swoją ligę i awansując do Mazowieckiej Ligi Młodzików. Pan Burmistrz wręczył okolicznościowy puchar i nagrody rzeczowe zawodnikom Mistrzowskiej Drużyny. Na koniec była chwila dla reporterów, którzy w blasku fleszy, upamiętniali naszych zdolnych sportowców i ich opiekunów.[reklama]

Cieszy nas fakt, że organizatorzy Dni Milanówka nie zapominają o sporcie i promocji naszego Klubu. Jesteśmy dumni z odwiedzin Pana Burmistrza i wielu Gości, także spoza Milanówka. Wszystko to napełnia dumą i pozwala z niekrytym optymizmem patrzeć w przyszłość. Jesteśmy pewni, że już niedługo będziemy informować o kolejnych sukcesach piłkarzy Milanu...

KS Milan Milanówek 2003 - Szkoła Futbolu Mokotów  6:0 (0:0), (2:0), (3:0), (1:0)

Bramki dla Milanu:

20 min. Franek Koziołkiewicz

30 min. Karol Okoń

42 min. Marcin Gajewski

44 min. Franek Koziołkiewicz

45 min. Franek Koziołkiewicz

55 min. Maciej Pilis

 

Zapraszamy do galerii zdjęć na stronie www.milan2003.futbolowo.pl

Mariusz Pilis

KS Milan Milanówek

XIII Dni Milanówka z KS Milan komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się