14°C bezchmurnie

Zamów sobie indywidualną ergonomiczną kuchnię

Aktualności, Zamów sobie indywidualną ergonomiczną kuchnię - zdjęcie, fotografia

Zamawiając kuchnię na wymiar myślisz o tym jak szeroki powinien być blat, czy duże AGD ma być w zabudowie, czy wolnostojące, jakiej szerokości zmywarkę wstawisz, jak głęboki zlew. Tymczasem praca w kuchni to wysiłek fizyczny, obciążenie nóg i kręgosłupa. Zadbaj też o siebie, szczególnie jeśli wszystkie elementy będą docinane zgodnie z Twoim życzeniem!


Zgodnie z badaniami przeciętny Polak spędza w kuchni 6 godzin tygodniowo. Projektując swoją kuchnię dopasuj wysokość jej elementów do domownika, który najwięcej czasu poświęca Waszym posiłkom. Nie masz powodu, aby iść w standardowe wielkości, jeśli do nich nie pasujesz lub nie są wygodne dla Ciebie.

 

Rozważ, czy aneks kuchenny nie może być zorganizowany w kształcie litery U, podobnie, jak kuchnie zamknięte. Przygotowywanie posiłków będzie wymagało mniejszej ilości spacerowania, być może nawet uda Ci się zorganizować wszystko w zasięgu rąk.

 

Źródło zdjęcia: www.kuchniewarszawa.com.pl

 

Standaryzowana wysokość blatu to 72 cm, jest to optymalny wymiar dla tylko dla przestrzeni roboczej. W projektowaniu kuchni znaczenie ma nie tyle co wzrost a wysokość łokcia. Dno zlewu powinno być 10-15 cm poniżej wysokości łokcia. Odciąża to kręgosłup.

 

Strefa gotowania, czyli płyty indukcyjna - powinna być usytuowana poniżej 25 cm poniżej wysokości łokcia. Ułatwia to wygodne gotowanie a zatem zmniejsza obciążenie ramion i barków. W efekcie blat ze zlewem jest najwyższy, blat do pracy na standardowej wysokości a blat do gotowania, uwzględniający wysokość garnków, wychodzi najniższy.

 

Nowoczesne okapy są usytuowane skośnie, dzięki temu łatwy dostęp do przycisków uruchamiających wentylatory, czy zapalających światło, maja nawet wysokie osoby. Przegląd zawartości szafek ułatwia najnowszy system otwierania - front składa się i jest przepołowiony, podnoszony na specjalnych mechanizmach.

 

Źródło zdjęcia: www.kuchniewarszawa.com.pl

 

Najniżej położone szuflady, np. te z garnkami, czy z koszem na śmieci, z reguły ciężkie i niełatwe do otwarcia jedną ręką, można zamówić otwierane za pomocą stopy, bez konieczności schylania się, czy szarpania meblem.

 

Źródło zdjęcia: www.kuchniewarszawa.com.pl

 

Wysokie fronty skrywające szuflady z koszami pozwalają wyjmować asortyment z obu stron, wszystko jest przejrzyste i nie trzeba wyjmować rzeczy, aby dostać się do tych najgłębiej ułożonych. Ponadto wysokość koszy można regulować dopasowując do aktualnych zapasów. Szerokość takich wysokich szuflad są bardzo różne, warto przy ich kreśleniu wziąć uwagę wymiary dostępnych koszy, bo te zwykle na zamówienie nie są robione. Producenci proponują zabudowanie boków panelami szklanymi - to zależy od upodobań zamawiającego.

 

Źródło zdjęcia: www.kuchniewarszawa.com.pl

 

Wysokości stref roboczych oraz wbudowanie urządzeń elektrycznych na odpowiedniej wysokości, poprawiają komfort i tworzą ergonomiczne warunki pracy, w efekcie nie odczuwa tego nasz kręgosłup.

 

[reklama]

Zamów sobie indywidualną ergonomiczną kuchnię komentarze opinie

  • Do Pani Edyty - niezalogowany 2016-07-29 12:31:46

    Fantastyczne wykończenie kuchni bardzo ergonomiczne. A jak stołek w Agencji Pani Edyto, wygodny i ergonomiczny?

Dodajesz jako: Zaloguj się