10°C pochmurno z przejaśnieniami

Zatrzymani z narkotykami w Podkowie Leśnej

Grodziscy policjanci jednego dnia zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami. 41-latek wpadł z marihuaną na ulicy w Podkowie Leśnej, a 29-latek z amfetaminą w rejonie stawów w Grodzisku Maz. Substancje zostały zabezpieczone, a ich właściciele usłyszeli zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających. Te przestępstwa zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.


W ramach wakacyjnych służb na terenie powiatu, policjanci grodziskiego wydziału patrolowo-interwencyjnego zwracają uwagę na osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Jedną z takich osób funkcjonariusze zauważyli przed 15.00 na ulicy w Podkowie Leśnej. Nerwowo zachowujący się mężczyzna został natychmiast skontrolowany.   W jego kieszeni policjanci odnaleźli torebkę z marihuaną. Dwa kolejne opakowania z tym samym środkiem zostały znalezione chwilę później po przeszukaniu domu 41-latka. Policjanci zabezpieczyli ponad 4 gramy marihuany i zatrzymali ich właściciela.

 

Tego samego dnia przed 21.00 inna załoga patrolowa otrzymała sygnał o osobie spożywającej alkohol w rejonie jednego z grodziskich stawów. Policjanci pojechali tam i potwierdzili, że mężczyzna pił piwo w miejscu publicznym. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na przedmiot odrzucany w trawę na ich widok przez tę osobę.

 

Chwilę później znaleźli plastikowe pudełko z kilkoma zawiniątkami białego proszku. Te środki również zostały zabezpieczone, a ich 29-letni właściciel zatrzymany.

 

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty złamania ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 41-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, a 29-latek także za udzielanie ich innej osobie. Te przestępstwa zagrożone są karami do 3 lat pozbawienia wolności.

 

kz

 

[reklama]

 

Zatrzymani z narkotykami w Podkowie Leśnej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się