HALE, HALE, HALE… czyli o zmienności uczuć burmistrza Grodziska.

Autor: Grodzisk bez lukru, 13/11/2016W ostatnich dniach, oprócz uroczystości związanych ze Świętem Niepodległości i „OTWARCIEM” budynków wielorodzinnych na Traugutta, miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie – wbicie przez przedstawicieli firmy Panattoni Europe i naszego burmistrza pierwszej łopaty pod budowę olbrzymich hal w miejscowości Chlebnia.

O powstaniu tej inwestycji na ponad 20 hektarach tej Podgrodziskiej wsi burmistrz Benedykciński informował już kilka miesięcy temu na posiedzeniu Rady Miejskiej. Ostatnio, bo na sesji 28 września podjęto nawet uchwałę zmieniającą miejscowy plan Chlebni tak, by ze względu na rozpoczynające się roboty budowlane, możliwe było przesunięcie trasy przebiegu wcześnie projektowanej lokalnej drogi. Można się także domyślać, że przyśpieszenie budowy łącznika węzła autostrady z drogą prowadzącą do końca ulicy Logistycznej również jest związane z ułatwieniem dojazdu dla budowlańców i ich sprzętu.

Gmina (i gminna kasa) frontem do klienta !
Tych z Państwa, którzy nie bywają w okolicach autostrady A2 informujemy, ze jest to kolejna inwestycja tego typu w naszej gminie. 
W bezpośrednim sąsiedztwie węzła (ok.100m od autostrady) rozpoczęła się niedawno budowa hal firmy Goodman Warsaw Logistics Centre. Od II kwartału 2017r. dostępne będzie tam 26643m2 powierzchni magazynowej z możliwością późniejszej rozbudowy o kolejne 26838 m2.

Wydaje się, więc, że Burmistrz Benedykciński pokochał HALE.

A jeszcze nie tak dawno, bo 3 marca 2010r. na sesji Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim przy uchwalaniu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Grodzisk Mazowiecki nasz włodarz mówił mówił tak:


„ Nie podoba nam się to, co proponuje gmina Błonie z tamtej strony, bo w gminie Błonie panuje taka miłość do magazynów. Cały czas burmistrza przekonuję, żeby się odzwyczaił od tych magazynów trochę, bo to generuje zbyt duży ruch, a poza tym nasza propozycja, żeby jednak pójść w mieszkaniówkę bardziej czy w taki zakres usług nieco innych, nie generowałby tylu tirów, to jest bardzo ważne i myślę, że jest ciekawszym rozwiązaniem niż stawianie kolejnych magazynów, tym bardziej, że w Błoniu już właściwie magazyn na magazynie, więc może tutaj to wyhamowanie nastąpi.
Jeżeli chodzi o Brwinów, to Brwinów ma bardzo podobne podejście do tego terenu jak my, tak, że tu uzgodnienia mamy, oni też chcą. Oczywiście wszyscy chcą wykorzystać ten teren do inwestycji, tylko o nieco różnym charakterze.”

Co się zmieniło Panie Burmistrzu ? 
Miał być LAS PALM i Adventure World Warsaw a będzie LAS HAL ?

c.d.n.

 
Opinie (5)

gość
17/11/2016

Tyle warte są słowa naszego burmistrza. Nigdy nie można być pewnym co mu odbije. Całkowity brak wizji, planów na przyszłość. Aby tu i teraz, i podatki, podatki niech płacą bo ON ma bardzo duże potrzeby.

gość
19/11/2016

Gdyby był bez okularów to wypisz wymaluj nowy Maliniak z czterdziestolatka.

gość
22/11/2016

CBA bierze się za Kwaśniewskich, Jolcia kupiła PGR płacąc po 1 zł za m2 gruntu, potem część odsprzedała z mocnym przebiciem. Nabywca był Turek który w Nadarzynie wybudował centrum handlowe. PGR Książenice też sprzedano podobnie. Może to być gratka dla CBA. Grunty ,grunty, czas aby ziemia zaczęła cwaniakom palić się pod nogami

gość
10/12/2016

Dobrze nachachmęcił z tymi gruntami.
Sprzedawał ludziom bajki o parku rozrywki a teraz jak Maliniak kopie łopatą pod hale.
Ważne że dwa razy sprzedał grunt

gość
11/12/2016

może by mapkę zamieścić? Gdzie to jest dokładnie? Park Rozrywki na wiosnę przecież potwierdził "aktualność" inwestycji i przedłużył ważność pozwolenia na budowę. Więc to nie jest chyba na terenach pod Park Rozrywki?
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

wróć

pełna wersja portalu