OŚWIADCZENIE KOMITETU PIS WOBEC REFERENDUM LOKALNEGO W GRODZISKU MAZOWIECKIM

Autor: Portal TuGrodzisk.pl, 27/04/2017Prezentujemy przesłane do naszej redakcji oświadczenie lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Jednocześnie poprosiliśmy Pełnomocnika komitetu PiS Grodzisk Mazowiecki Łukasza Lewandowskiego o komentarz w tej sprawie.

Wielka szkoda, że władza naszego miasta nie poczekała na wynik analiz z konsultacji na temat ustawy tzw. Metropolitalnej. Burmistrz woli wydać publiczne pieniądze do walki z czymś, czego nie ma. Konsultacje zakończyły się w ostatnią niedzielę (tj. 23.04 br.-przyp. red.)  i cieszyły się zainteresowaniem ze strony mieszkańców.

Treść Oświadczenia prezentujemy poniżej. Wersja pdf jest dostępna w załączniku.

WS

 

"
                                           OŚWIADCZENIE
Komitet Prawa i Sprawiedliwości w Grodzisku Mazowieckim wyraża swój sprzeciw wobec podjętej wczoraj przez Radę Miasta w Grodzisku Mazowieckim uchwały dotyczącej przeprowadzenia w mieście referendum lokalnego w sprawie tzw. ustawy metropolitarnej. ...

Nasz sprzeciw jest spowodowany niepoważnym podejściem radnych miejskich do tematu projektu ustawy. Na dzień dzisiejszy zakończony został etap konsultacji ustawy z mieszkańcami Warszawy oraz gmin podwarszawskich. Stosowne podsumowanie wyrażonych przez obywateli poglądów dotyczących ustawy zostanie przedstawione w piątek na konferencji prasowej przez posła wnioskodawcę projektu. Na konferencji zostaną również przedstawione dalsze kroki które będą podejmowane przez projektodawców. W związku z powyższym przeprowadzenie referendum w tej sprawie traktujemy jako marnotrawienie środków publicznych.

Nasz niepokój budzi również wykorzystywanie przez władze Grodziska Mazowieckiego daty czwartego czerwca (04.06.) do własnych celów. Doniosła data pierwszych wolnych wyborów nie powinna padać ofiarą politycznych rozgrywek lokalnych włodarzy. Próba ustawienia referendum lokalnego w jednym szeregu z tak ważnym wydarzeniem z historii Polski godzi w powagę obchodów wyborów czerwcowych 1989 roku.
Zwracamy się do władz miasta o racjonalne zachowanie i wycofanie się z podjętej uchwały.

"

 

 
Opinie (1)

gość
28/04/2017

czemu imiennie nikt tego oświadczenia nie podpisał ?
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

wróć

pełna wersja portalu