Polecamy: Remigiusz Mróz "IMMUNITET"

Autor: Portal TuGrodzisk.pl, 07/09/2016Trybunał Konstytucyjny, czyli temat na czasie.


Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu.

 

Spisek na szczytach władzy? Polityczna zemsta? A może sędzia jest winny?

 

Oskarżony zwraca się o pomoc do znajomej ze studiów, Joanny Chyłki. Nie wie, że prawniczka, która niegdyś brylowała w salach sądowych, teraz zmaga się z chorobą alkoholową i upiorami z czasów młodości.

 

Razem zaczynają odkrywać tropy prowadzące do miejsc, gdzie zasady prawa nie sięgają…

 

Wydawnictwo Czwarta Strona

 

[reklama]

 

 
Opinie (5)

Królowie RP
08/09/2016

Są Najwyższy w uzasadnieniu wyroku napisał, że wyrok niższej instancji który zapadł nie zgodne z prawem - ustawą, nie musi być przyjęty do kasacji, czyli jest obowiązujący. To oznacza, że sędziowie w RP są 3 i najwyższą izbą parlamentu ustanowioną przez siebie samych, pomimo, że to suweren- naród decyduje. W Polsce sędziowie wybierają się sami. W Konstytucji Japonii jest zapis, że to suweren - naród wszystkich wybiera. Ta konstytucja powstała w kilka tygodni pod przywództwem generała Mac Artura, i obowiązuje do dziś. W Polsce studia prawnicze kształcą nadludzi którzy wszystko potrafią.
Polskie matki zamiast prowadzać dzieci odpłatnie do ZOO celem pokazania małp powinny dziatwy prowadzać do sądów i prokuratur, aby przyjrzały się "nadludziom" bez opłaty. W ten sposób zwiększą im szansę na trafienie do szczególnej kasty nadludzi.

Nadzwyczajna kasta
09/09/2016

Janusz Kochanowski rzecznik praw obywatelskich który tragicznie zginął w Smoleńsku złożył w TK ważne pytanie dla obywateli RP : Czy zgodne z konstytucyjną zasadą równości wszystkich wobec prawa, jest to, że Sąd Najwyższy wybiera sprawy które przyjmie do rozpatrzenia. Po jego śmierci nowa rzecznik prof Filipowicz po cichu wycofała to zapytanie z TK. Każdy obywatel ponosi odpowiedzialność za swoje czyny, prócz sędziów i prokuratorów. Czy to ma być demokracja o którą od wieków walczy naród ?

święte krowy w RP ?
15/09/2016

Tysiące Polaków dzięki prawnikom utraciło mieszkania w całym kraju. Prawnicy w ten sposób rozumieją patriotyzm. Po wojnie naród pracował za śledzia bijąc rekordy w wykonaniu pracy. Naród wypruwał sobie żyły aby dzieci miały bezpłatną naukę, dzisiaj za bezpłatną naukę na studiach, resortowe dzieci ograbiają ich z mieszkań i pieniędzy. Wychowanie! te słowa zaakcentował Prezydent Duda, oto wychowanie i podziękowanie za lata odbudowy. Przykładem bezkarności tych elyt jest brutalny mord na J. Brzeskiej za to, że miała odwagę walczyć z tą mafią. Gdyby nie było osłony do mordu by nie doszło. Skorumpowani sędziowie i prokuratorzy wraz z innymi prawnikami podrywają zaufanie obywateli do własnego państwa. Ta wąska grupa wykonująca zawód szczególnego zaufania szkodzi z premedytacją własnemu narodowi. Kraj w którym obywatel traci zaufanie do własnego Państwa szybko utraci swą niezależność. Przykładem jest Ukraina w której Stalin wywołał sztucznie głód, efektem tego było witanie kwiatami hitlerowców. Pokolenia Polaków przez 123 lata ponosiły ofiary w walce o powrót Polski na mapę świata, dzisiaj pokolenie skorumpowanych łajdaków chce dla zysku i władzy zniszczyć Polskę. Wątpię, że w razie potrzeby ta elyta stanie z bronią w ręku do obrony kraju skoro dzisiaj go niszczy.

immunitet dla bezprawia
19/09/2016

Immunitet zasłoną dla bezprawia ? Sędzia wydaje wyrok sprzeczny z kodeksem, Sąd Apelacyjny odrzuca Apelację od tego wyroku, wyrok staje się prawomocny, Sąd Najwyższy odmawia rozpatrzenia kasacji. Tak niestety wygląda Polska rzeczywistość. Uchwalane przez Sejm RP kodeksy nie dotyczą niezwisłych sędziów. W normalnym państwie immunitet dotyczy tylko osądzanych spraw a nie sędziego. W Polsce immunitet sędziego jest dożywotni - sędzia w stanie spoczynku. Przedstawiciele wielu zawodów którym codziennie zagląda śmierć w oczy nie mają immunitetów ponieważ to prawnicy pisali Konstytucję. Czy nie jest to sprzeczne z równością wszystkich wobec prawa ? Konstytucję wprowadzono z obniżonym progiem frekwencji 30%. KOdziści wydzierają się wszem i wobec o braku demokracji. Dlaczego nie robią tego przed sadami powszechnymi ? Od 47 dni pod Sądem Najwyższym stoją namioty i koczują członkowie stowarzyszeń pozarządowych w proteście przeciw uwięzieniu opozycjonisty za rzucenie tortem. W Grodzisku pojawiły się plakaty w tej sprawie, ale zostały szybko zdjęte - dlaczego

BASTA
22/09/2016

Wczoraj w TVP 1 pokazano ośmiornicę z Podkarpacia, prym wiodła PSL i PO. Dzisiaj świadek koronny opowiedział dziennikarzom jak pracownicy sądów wraz z sędziami brali w "łapę" przy prywatyzacji kamienic. Świadek stwierdził, że bez ich pomocy do przekrętów by nie doszło. Złodziejskie ośmiornice "białych kołnierzyków" opanowały całą Polskę. Przedstawiciele zawodu szczególnego zaufania (prawnicy) zamiast bronić i ścigać - kradną na całego, ponieważ są pod ochroną swoich kolegów i koleżanek. Pieniądz stał się bogiem i obrońcą. Jeśli państwo tego nie powstrzyma naród nie wytrzyma i sam upomni się o sprawiedliwość.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

wróć

pełna wersja portalu