Co „Pan Andrzej Pleban ze swoją załogą wybudował”, – czyli infrastrukturalna NIESPODZIANKA BURMISTRZ

Aktualności, „Pan Andrzej Pleban swoją załogą wybudował” czyli infrastrukturalna NIESPODZIANKA BURMISTRZ - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
09/09/2015 07:51

Tunel-LILIPUT został otwarty, ku radości przynajmniej części właścicieli samochodów osobowych…, ale to nie wszystko! Okazało się, że w naszej NAJLEPSZEJ GMINIE oprócz karłowatej przeprawy pod torami, wybudowana została droga „obwodnicopodobna”.


[reklama]

Nie będziemy sami o tym pisać – zacytujemy Burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego, który przemawiając na otwarciu tunelu, pochwalił się nową budowlą: ·„…Chcęjeszcze jedną rzecz wam powiedzieć. Wiecie, że z obwodnicą wozimy się już od piętnastu lat. Ciągle ktoś tam protestuje, ciągle komuś się coś nie podoba, ale mam nadzieję, że tym razem uda ją się wybudować. Natomiast chcę Państwu powiedzieć, że znaleźliśmy pewne rozwiązanie, mianowicie - ten tunel bez drogi dojazdowej do autostrady byłby takim półśrodkiem no, bo znowu byśmy pchali samochody w dzielnicę Łąki i to by było dla mieszkańców bardzo uciążliwe. Dlatego też Pan Andrzej Pleban* ze swoja załogą wybudował, co prawda nie docelowo, to jest może troszkę prowizorka, ale całkiem dobra droga. Jak będziecie jechali w kierunku Izdebna, skręcicie w prawo wyjedziecie na autostradzie? Sprawdziłem, jadąc bardzo normalnie moim samochodem, tylko leciutko przekraczając prędkość, ale tak, … tak leciutko… 7 minut jedzie się z autostrady do tego tunelu. Nie musicie już wszyscy… mówię tylko o samochodach osobowych, pamiętajcie o samochodach osobowych, bo TIR-y nie mają tu jeździć. A w związku z tym, dzisiaj również chcę powiedzieć, że otwieramy ten tunel, ale otwieramy również tamtą drogę, czyli tą drogą od dzisiaj również można jeździć A w związku z tym mamy taką na razie, jak to kiedyś ci starsi pamiętają wyrób czekoladopodobny, to mamy taki… obwodnicopodobną drogę. To nie jest obwodnica oczywiście, ale coś takiego podobnego.”

No to przejechaliśmy się w niedzielne popołudnie nową drogą i rzeczywiście - PRAWIE jak obwodnica (gdyby nie nawierzchnia i nadkładanie drogi przez Kłudno).
Nasuwa się nam pytanie:, dlaczego latami czeka się na OBWODNICĘ zamiast wybudować przyzwoite drogi dojazdowe w północno – zachodniej części gminy i rozważyć stworzenie dodatkowego połączenia z autostradą?

Oczywiście nie ukrywamy, ze ciekawi jesteśmy ile ten „wyrób obwodnicopodobny" kosztował i GDZIE, Pan Andrzej Pleban - prezes ZGK SP z o.o. W Grodzisku Mazowieckim, znalazł pieniądze na jego budowę?

Grodzisk bez lukru

Co „Pan Andrzej Pleban ze swoją załogą wybudował”, – czyli infrastrukturalna NIESPODZIANKA BURMISTRZ komentarze opinie

  • Piotr - niezalogowany 2015-09-09 11:10:43

    Dziwne to trochę, ale może być tak, że to " coś" stanie sie obwodnicą. poprawią, poszerzą i elegancko przez pola pojedziemy do autostrady tylko jakiś wiadukt nad torami przez Kozerki i połączenie będzie. U nas wszystko możliwe, wszystko sie może stać, poczekamy- zobaczymy

  • pytek - niezalogowany 2015-09-09 14:13:04

    Czy pan Pleban nie przypłynął do Grodziska z Kujawsko-Pomorskiego. To województwo to matecznik Bur mistrza.

  • A gdzie - niezalogowany 2015-09-09 15:06:44

    Ja pytam gdzie załoga Pana A.P z kwiatkami ?

  • pytek - niezalogowany 2015-09-09 15:36:08

    A gdzie kwiatki na tym wyrobie czekolado podobnym ? A otwarcie było ?

  • wgm - niezalogowany 2015-09-09 19:52:08

    Przejechałem, hm nie wiem co powiedzieć. Obwodnicopodobna droga wyprowadza nas kilka kilometrów od Grodziska, dojazd do tunelu i w Bałtycką do centrum i masakra w środku miasta. To alternatywa dla jadących w okolice Jaktorowa, Izdebna raczej.

  • Kinga - niezalogowany 2015-09-10 18:58:19

    Pan Andrzej Pleban ze swoją załogą zrobił to,co miało być zrobione od wielu lat,utwardził porządnie polną drogę i zrobił ją wreszcie przejezdną. Nie widzę powodu do kpin i wyśmiewania tej drogi,jak i nie ma powodu do kpin z tunelu,który został udostępniony.Jeżeli komuś nie podoba się tunel,niech nim nie jeździ.Mnie się podoba i jeżdżę nim,jak wielu zadowolonych kierowców.Nie podoba się droga,też nikt nie zmusza do poruszania się nią. A jeszcze niedawno pisał tu ktoś,że nie buduje się dróg.Jak zbudowano jest nowy powód do narzekania.Co was ludzie zadowoli? Zmiana władzy,która nic nie zrobi ,ale to będzie Wasza władza i będzie cacy!!!

  • Michał - niezalogowany 2015-09-11 23:48:19

    Władza to władza. Nie uznaje w tym przypadku określenia " nasza, wasza" Ta droga powinna być dawno zrobiona i to porządnie. Dobrze, źe sie doczekaliśmy i jest ok chociaż metodą niedoskonałą. Musimy zrozumieć, źe nikt tu nikomu prezentów nie robi , ot zrobiono ulice , wreszcie . Ta inwestycja akurat na nasz koszt ( gminna). Tunel- inwestycja PKP i to też nie łaska jakaś. Mało tego mogło być lepiej ( wyżej) a zakazy i niemożność wjazdudla tirów można było zaplanować inaczej. Pewnie wszyscy są zadowoleni , źe tunel jest , bo te półtora roku dały do wiwatu. Te nad:) kilometry! Nie wiem skąd duma u naszych władz. to nie ich zasługa a należy dodać, źe to był wymóg- szybkie koleje, ekrany, tunele , wiadukty to dziś mus. Z przejazdami kolejowymi się żegnami . Kpiny jak najbardziej potrzebne, bo może zmuszą rządzicieli do myślenia. Rozwiązania komunikacyjne " okołotunelowe" to porażka. Ruch w Bałtycką to objaw bezmyślności. Nasza ulica już to odczuła. Burmistrz nie chciał tirów tam gdzie i tak ich nie było za dużo, ale w boczne uliczki wprowadzić nadmierną i niespotykaną dotąd ilość samochodów to ok? Uznał, że są progi to można? Głupota głupich ,ogłupia i tych mądrych. Tyle powiem. Nie podoba mi się ostatnio grodziska władza .

  • do Kingi - niezalogowany 2015-09-12 10:06:53

    Drogi powinny być budowane, remontowane na bieżąco. Tunel jak tunel, wiele więcej ciekawszych widziałem. Mieszkańcy jednak mają prawo wymagać , aby nowe inwestycje powstawały w sposób przemyślany. Dla mnie możesz się nawet czołgać w tym Lilipucie, który powinien być dostosowany do sprzętu ratowniczego i technicznego. Dla TIR-ów powinien być postawiony znak zakazu. Zastanów się za nim napiszesz kolejną głupotę typu Wasza władza. Władzą są obywatele zaś pracownicy urzędów różnych maści winni konsultować swoje pomysły z mieszkańcami.

  • Iwona Stawicka- Matela - niezalogowany 2015-09-12 11:06:13

    Szanowna Pani Kingo. Niektorzy by chcieli przejechać tym tunelem, ale nie mogą i muszą stać w korku na wiadukcie. Samochody do 3,5 t. Nie mają szans, a to z małych firm i z ich podatków, ma Pani imprezy i festyny, nie z wielkich molochów, które powstały i albo nie płacą podatków albo minimalne. Obwodnica, żłobek państwowy, schronisko dla bezdomnych zwierząt, już nie wspomne o szkole przy ul. Westfala 1400 uczniów podstawowka i gimnazjum, co woła pomste do nieba. Ja nie mam dziecka w wieku szkolnych, ale widzę problem u innych rodziców i uczniów z którymi współpracuje, ja prawie 30 lat temu też konczylam zajecia po 17 tej, ale czas pójśc do przodu i nastepne pokolenie powinno mieć lepsze warunki do nauki, co dziecko może się nauczyć o godz. 15 tej, czy 16 tej. Proszę pochodzić po miescie u nas nawet brakuje przejść dla pieszych, przyklad ul. Traugutta( Malvita - łąki) pisałam pismo rok temu i nic, już nie wspomne o ul. Bartniaka ( sąd - policja) tam też się przebiega. Takich miejsc jest dużo więcej. Wydawanie pieniędzy byle jak to u nas norma, a potrzebne inwestycje leżą. Mało medialne bylby by krzesła dla wszystkich szkół, aby nasze dzieci i wnuki miały proste kręgosłupy. Po co dobrej jakości asfalt na całym wiadukcie, jak już był zamknięty, można było wymienić nawierzchnie raz a dobrze, wiadomo że powstają koleiny, a alternatywy ruchu ciężkiego nie ma. Lepiej co chwilę łatać powstałe dziury, bo przy budowie wiaduktu był asfalt nowy tylko na górze wymieniony. Nikt nie chciał badziewiarskiego ronda przy ul. 3 mają, jedna z rodzin ma dom po tej inwestycji w złym stanie, stary budynek popekał , szpary na domu i stropie. Chcieliśmy sygnalizacje świetlną na rządanie dla pieszych przy ul. 3 maja ul. Teligii, i ul. 3 maja ul. Orzeszkowej, słyszeliśmy że pół miliona będą kosztować, to za dużo. Rondo kosztowało przeszło milion. Takich przykładów mam dziesiątki, ktokolwiek by nie był burmistrzem 2-3 kadencje, pózniej zmiana. Już nie mówie o odmłodzeniu rady, proszę spojrzeć ile kadencji już niektórzy są i co zrobili. Proszę mi nie mowić, że młodsze osoby nie nadają się, dyrektorem szkoły przy ul. Żwirki i Wigury jest młody człowiek Pan Skalski, młodzież go chwali, wiadomo, że nie jest wszystko idealnie, ale dla mnie liczy się głoś młodego pokolenia, które ze zmiany jest zadowolone, to najlepsza ocena dla Pana Dyrektora. Co do Pana Plebana myślę, że droga jest ok i fatycznie nie ma się co czepiać, jednak droga to obowiazek gminy ,a więc budową drogi nie ma się co chwalić, bo to powinna być norma a nie sensacja, że powstała nowa. Tym bardziej, że słowa Pana burmistrza ,, o prowizorce,, byly nie stosowne, ja bym chciała mieć prowizorkę a mieszkam w mieście, razem z sąsiadami od przeszło pół wieku są tu domy u nas, a droga i okoliczne jak w srediowieczu. Obiecywane od lat i przekladane ciagle, bo ważniejsze wychodzą inwestycje, w okolicy mamy ul. Kochanowskiego przy której od lat ( przynajmniej 20 tu), zapomniano wylać 2 warstwy asfaltu i o wystajace studie można uszkodzić sobie samochód. Ale co tam, mamy durne festyny i nagrody dla burmistrza za ktore płacimy.

  • do 9 - niezalogowany 2015-09-12 15:55:26

    Pani Iwono władza wzięła sobie do serca J. Kochanowskiego i dlatego utrzymuje tą lipę.

  • AAA - niezalogowany 2015-09-12 16:55:06

    Mnie zastanawia to w jaki sposób została zrobiona organizacja ruchu na Bałtyckiej i ulicach przyległych. To wygląda na to jakby cały ruch osobowy miał być puszczony na Spiską. Skraca to wyjazd z miasta. Jest to trochę od czapy zrobione. Jak można puścić ruch osobowy z miasta i zrobić z uliczki osiedlowej miniobwodnicę.

  • do kom. 9 - niezalogowany 2015-09-12 18:11:55

    W pełni zgadzam się z Panią Iwoną. Podała prosty przykład, że buduje się za ponad milion bzdurne rondo z KWIATKAMI zaś partaczy się roboty na innych potrzebnych drogach tłumacząc kosztami. Panie Benek czas na zmiany i oszczędności bo Kraj i Gmina w długach tonie. Może również czas na zatrudnienie Pana na minimum 1750 zł m-cznie - uzasadnienie brak podpisów pod dokumentami. ?

  • nadarzyńska - niezalogowany 2015-09-12 21:48:37

    A co powiecie o ulicy Nadarzyńskiej w Kierunku Siestrzeni. Wybudowana kilkanaście lat temu, a warstwy ścieralnej nie ma do dnia dzisiejszego!!! To jest właściwe działanie ? A przejedżcie się koło domu p. Plebana to zobaczycie jak wygląda ulica z destruktu. Dlaczego pozostąłe ulice w Opypach nie mogą tak wyglądać ? Tylko piach i błoto.Czy inni mieszkańcy nie zasługują na taką ulicę ? Czy to jest Ok ze strony władz ? Takich przykładów w gminie można dawać tysiące.

  • Żabka - niezalogowany 2015-09-13 16:47:16

    A co powiecie o ul. Zielonej ŻABKI w Maryninie? Działki kupowane od Burmistrza jak podaje informator i zaprasza na wycieczkę. Zaproszenie przyjęłam i co widzę-ślepa , wąska uliczka ok. 0,5 km w asfalcie z podjazdami do działek w kostce. Przy pustych działkach kostka mocno zarośnięta. Domów kilka. Działki mają swoją wartość-prawda, czy blef, a może inne określenie by tu bardziej pasowało?

  • Andrzej - niezalogowany 2015-09-14 16:08:02

    Czekamy na obwodnicę i takie rozwiązanie doraźne ma sens - przejechać się trzeba samemu i zobaczyć w parę minut można w godzinach szczytu do centrum dojechać bez stania w "korku".

  • Andrzej ii. - niezalogowany 2015-09-15 16:39:49

    W dniu wczorajszym obejrzałem w TVN reportaż jak radny wybudował sobie podjazd (asfaltowy) do swojej nieruchomości z gminnego materiału i firmy wykonującej zamówienie gminy. Był to radny z PSL. Ciekawi mnie czy w Grodzisku też władze PSL-owskie dotowały wykonanie DUŻEGO parkingu przy prywatnej nieruchomości eksploatowanej przez przewodniczącą gminy Dr. Wróblewską.

  • koniczynka - niezalogowany 2015-09-16 16:13:12

    Pani przewodnicząca tylko wynajmuje lokal od spółdzielni. Mieszkańcy tego bloku na wieść o tym parkingu i ławeczkach zbierali podpisy pod protestem. Pani przewodniczącej nie razi bezprawie w spółdzielni. Nikt nie wie jaki czynsz płaci. Podobno Starosta kandyduje do sejmu z PSL. Bura Partia zielonej mocy wszędzie zapuściła korzenie które ją chronią, np poseł Bury jest w Krajowej Radzie Sądowniczej i przewodniczącym komisji sprawiedliwości. Wieś sie na nich poznała to opanowali samorządy w miasteczkach, dzięki temu mamy KV 400.

  • stąd - niezalogowany 2015-09-17 07:06:50

    Mieszkam w pobliżu. Też mnie to dziwi bo my cały czas czekamy.

  • Darek - niezalogowany 2015-09-17 07:11:34

    Bardzo ładne ulice i osiedla powstają pod miastem. Co decydue o kolejności przygotowywania planów zagospodarowania i budowie ulic nie moge zgadnąć. Budują osiedla a potem raz dwa i drogi eleganckie a niektórzy kilkanaście lat po błocie, piachu i kamieniach.

  • bo - niezalogowany 2015-09-18 06:39:10

    Bo tam buduję koledzy developerzy.aby się szybko domy sprzedały , tworzy się całą infrastrukturę.I biznes się kręci