Gdybym była burmistrzem…. Zmieniłabym wizerunek grodziskiego deptaka

Publicystyka, Gdybym była burmistrzem… Zmieniłabym wizerunek grodziskiego deptaka - zdjęcie, fotografia
Portal TuGrodzisk.pl 02/04/2013 12:26

To niewątpliwie najbardziej reprezentacyjna część naszego miasta, jest naszą wizytówką. Tu robimy zakupy, przechadzamy się z gośćmi, składamy kwiaty przy pomnikach upamiętniających ważne narodowe rocznice. Warto jednak zadać pytanie, czy wystarczająco wykorzystujemy potencjał deptaka? A jeśli nie, co miałoby się na nim zmienić?


Chciałabym, by Grodzisk nie przespał żadnej swojej szansy, by tętnił życiem, by piękniał każdego roku. Cieszy mnie kilka inwestycji, które poprawiły jego wizerunek, wśród nich szczególnie Stawy Goliana czy Park Skarbków. Ale nie da się ukryć, że stare przysłowie „na głowie fryzura, a w skarpecie dziura” znajduje w naszej rzeczywistości bardzo wiele odniesień.

 

Na przykład dziurawe drogi, którymi naprawdę aż strach jeździć. Wieloletnie zaniedbania w tym zakresie doprowadziły do sytuacji, że miasto właściwie nie jest w stanie dalej się rozwijać. Już istniejące u nas firmy nie mają jak jeździć. Za chwilę zostanie zamknięty wiadukt, co spowoduje kompletny paraliż, a obiecywanej latami obwodnicy jak nie było, tak nie ma.

 

Ale miało być o deptaku – ten z każdym rokiem zmienia się na lepsze. Powstają bardzo ładne kamieniczki, zmieniają się obejścia na tyłach domów. Zmiany te postępują jednak stanowczo zbyt wolno. Mijamy piękną, odnowioną kamienicę, by za chwilę, skręcając w boczną ulicę, wejść prosto na śmierdzące wychodki. Wieczorami zamiast przechadzać się od jednej kawiarenki do drugiej, boimy się sami wejść na deptak, bo to jedna z najbardziej niebezpiecznych części miasta. Świadczy o tym zresztą ilość wysyłanych tam wieczorami policyjnych radiowozów.[reklama]

A mogłoby być tak…

Odbudowane eleganckie kamienice, nawiązujące stylem do obecnej architektury. Przeszklone witryny sklepów, kawiarnie, lodziarnie, a w weekendy uliczne koncerty, targi czy wystawy. Deptak powinien tętnić życiem, jak to jest w innych miastach! Zamiast organizować imprezy pod Centrum Kultury, moglibyśmy lokować je na deptaku. Tu także mogliby prezentować swoje dzieła sztuki nasi grodziscy artyści, także amatorzy. Niedzielne popołudnia nie musiałyby oznaczać totalnie wyludnionego deptaka – przecież moglibyśmy tu spotykać się na ludowych piknikach, targach książek czy prezentacjach sztuki ludowej. Dodatkowo, na deptaku wyobrażam sobie co najmniej kilka fajnych kawiarni i restauracji, których dziś brakuje. W sąsiednim Żyrardowie jest wiele klimatycznych miejsc, które gromadzą gości np. wokół wspólnego oglądania meczu. Nie uwierzę, że nie byłoby chętnych do prowadzenia takich miejsc czy klientów spędzających w nich swój wolny czas.

 

Co ważne, tzw. deptak to ulica 11 Listopada, która to nazwa też powinna nas do czegoś wyjątkowego zobowiązywać.

Na razie mamy jednak na deptaku przedsmak XXI wieku i wiele obrazów co najmniej sprzed półtora stulecia na zapleczach kamienic. Chyba nie o to chodzi, byśmy mogli w najbardziej reprezentacyjnej części miasta przeżywać wędrówki w czasie.

Wolałabym miasto nadążające za duchem współczesności.

 

Edyta Żyła

 

Reklama

Gdybym była burmistrzem…. Zmieniłabym wizerunek grodziskiego deptaka komentarze opinie

 • Kacper - niezalogowany 2013-04-02 13:11:16

  PGR w każdym miejscu może zorganizować dożynki wyborcze. Jak będą wybory to również deptak rozkwitnie szmatkami fruwającymi nad głowami z kandydatów z PSL-u. Dzisiaj brnąłem w śniegu po ulicach zaśnieżonych wokół parku o godz. 9 i zdumiony byłem, ze zamiast chodników park odśnieżają. Pani Edyto ten burmistrz Paryża nam tu nie stworzy dlatego też czekam jak ponownie stanie Pani do wyborów i na to liczę. W obecnej chwili deptak to jeden wielki śmietnik nie zaś świecznik. Może dlatego Chełmoński stoi tyłem do przyjezdnych gości i czeka na powrót do Kuklówki. Dziękuję za Pani dotychczasowe działania szczerze.

 • julia - niezalogowany 2013-04-02 13:20:21

  Ale to już było!!!

 • Karol - niezalogowany 2013-04-02 14:24:01

  Wiem że każdy ma jakieś marzenia. Pomysł z deptakiem OK , ale nie teraz.
  Ja, a myślę że nie tylko ja mam marzenie aby w całej gminie najpierw wybudowano porządne drogi, chodniki ze ścieżkami rowerowymi, latarnie, kanalizację, przedszkola i żłobki, a póżniej dopiero zabrać się za upiększanie miasta.
  Aby dojechać lub dojść do takich miejsc o których pani pisze- /deptak.plac zabaw czy stawy / trzeba mieć po czym dojść i dojechać.
  Na dzień dzisiejszy obraz w jakim stanie są drogi i chodniki każdy widzi.

 • Deptak - niezalogowany 2013-04-02 15:17:52

  Grodziski Deptak to nie Starówka, żeby przyciągał ludzi musi mieć sklepy i lokale jak w galerii handlowej oraz dogodny dojazd z miejscami do parkowania. Budynki w stylu drugiej połowy XX oraz betonowa kostka to naprawdę żadna atrakcja. Bazarek ze świeżymi owocami i warzywami mogliby ustawić na deptaku. Jak na razie to taka autostrada dla pieszych.

 • marzenia - niezalogowany 2013-04-02 16:07:28

  Nie trzeba być Burmistrzem aby zmieniać wizerunek gminy.
  Wystarczy aby w radzie zasiadały odpowiednie osoby, a nie te które obecnie etatowo sprawują tą funkcję i nic pożytecznego nie wnoszą dla mieszkańców

 • Michał - niezalogowany 2013-04-02 16:32:26

  Deptak bez " duszy".
  Ale pal licho deptak. Spójrzcie na drogi. Dwa dni opadów śniegu, rzeczywiście zaskakujące obnażyły wszystko. Na takie zaskoczenia też powinniśmy być przygotowani. Dziś już nie sypie ale z topniejącym śniegiem problem. Ulice bez kanalizacji deszczowej pływają. Ziemia zamarznięta i wody nie przepuszcza a my narzekamy. Bo jak nie narzekać gdy od 2004 r. żadne pisma i wizyty u Burmistrza nie odnoszą skutku.Nic sobie władza i urzędnicy nie robią z naszych próśb. Odpowiedzi wciąż te same. Brakuje środków? To przestańcie je wydawać na to co zbędne w obecnej syt. Jakieś kryteria ważności powinny być zachowane.

 • Ren - niezalogowany 2013-04-02 16:36:24

  Na skwerki i inne temu podobne poczekamy i 20 lat. Krew mnie zalewa gdy dziś widzę jak moja ulica rozbabrana. Śnieg, błoto pośniegowe i kałuże . Ciekawe czy burmistrz też tak ma?

 • Jestem za. - niezalogowany 2013-04-02 16:43:10

  No tak jeden z najbardziej znanych grodziskich " artystów" raz w tygodniu na grodziskim deptaku powinien występować promując grodziskie firmy ( nie tylko wybrane), opowiadając o osiągnięciach , zasługach i pomysłach oczywiście głównie swoich. Przy okazji jakiś mały poczęstunek i " się kręci".

 • - niezalogowany 2013-04-02 17:04:16

  Szanowni Czytelnicy! Dziękuję za Wasze komentarze. Zapewniam, że sprawa dróg jest mi bardzo bliska, mówię i piszę o tym przy każdej okazji i to od kilku lat. Brak dróg jest niewątpliwie największym problemem Grodziska i zdaję sobie z tego sprawę. Był to dla mnie temat numer jeden podczas kampanii wyborczej i nadal takim pozostaje. Zresztą, z tym problemem ja takze borykam się każdego dnia. Mieszkam przy ulicy, po której nie sposób ani przejść, ani przejechać. Dziury do połowy łydki, nieodśnieżona, samochód ustawia się w poprzek albo zakopuje w śnieżysku. Zrobiłam dziś nawet kilka zdjęć i zapewniam, że wkrótce o tym napiszę. Tym bardziej, że mam trochę nowych wieści drogowych.
  Tym niemniej ważne pozostają także inne tematy, w tym deptak. Zgadzam się, że należy właściwie ustalić kolejność - tak, drogi są ważniejsze, pełna racja. Ale rozwój miasta powinien postępować równolegle na kilku różnych polach. Jeśli istniałby dylemat, czy lepiej przeznaczyć pieniądze na deptak, czy na drogi, zawsze powiem - na drogi. I jeszcze raz na drogi.
  Serdecznie pozdrawiam,
  Edyta Żyła.

 • edi - niezalogowany 2013-04-02 17:26:06

  Problemem jest to że deptak powstał chyba w "95 roku. Wtedy mało kto myślał o ławeczkach, latarenkach, raczej chodziło o stworzenie szerokiego chodnika dla pieszych. Co prawda kiedyś były puby na zewnątrz, a koncerty były organizowane na głównym rynku deptaka ale zlikwidowano.

 • Paweł - niezalogowany 2013-04-02 18:21:47

  Deptak. Na pewno ważny, i historyczny. Spotkamy tam elementy wsi Potiomkinowskich choc wątpię czy panujący w mieście by wiedzieli o co chodzi. Myslę że problem leży w braku ogólnej koncepcji miasta. Brak nawiązania do tradycji m. in. wodolecznictwa. W to miejsce są pobudowane magazyny.Ale najważniejsza jest aktywnośc mieszkańców przy urnach.A ta jest jak widac.

 • Elżbieta i Ryszard M. - niezalogowany 2013-04-02 19:30:37

  Kawiarenki, kwitnące życie artystyczne, urocze sklepiki i ich witryny. Pewno , że byłoby pięknie. Do tego zaplecze deptaka czy też "tyły" jak to się czasem mawia odbudowane, rozbudowane i zadbane .
  Wszystko jest potrzebne. Dobrze jednak kiedy rządzący wiedzą co powinno być priorytetem . Cieszę się , że zauważa Pani problem i zwykłych ludzi w tym.
  Galerie piękne , duże, nowoczesne. Ostatniio dużo się o takich słyszy . Kiedyś zauroczyły społeczeństwo. Czy w centrum miasta jest ich miejsce?Czy grodziski handel przeniesie się do takiej galerii? Jakie będą tego konsekwencje, zobaczymy.

  Pani Edyto liczę, że będzie Pani mówić o tematach ważnych dla mieszkańców w przeciwieństwie do obecnego burmistrza

 • Artur - niezalogowany 2013-04-02 19:35:33

  Pokutuje brak koncepcji urbanistycznej. Chaos, chaos, chaos.
  Charakter miasta to jego mieszkańcy, u nas charakter burmistrza, jego upodobania bo to główny ( napływowy) mieszkaniec.A o gustach się nie interesuje.

 • Marek - niezalogowany 2013-04-02 19:50:29

  Gdybym to ja był Burmistrzem- niekoniecznie zmieniłbym priorytety inwestycyjne.
  I tak jak Karol na pierwszym miejscu zapomniałbym na długo o inwestycjach na pokaz, a skupiłbym się na podstawowych problemach mieszkańców:
  1. DROGI I JESZCZE RAZ DROGI nie łatane , ale takie które wystarczą na kilkanaście lat oczywiście w całej gminie
  2. Ścieżki rowerowe i chodniki oczywiście w całej gminie
  3. kanalizacja - oczywiście w całej gminie
  4. Oświetlenie ulic- oczywiście w całej gminie
  5. Wybudowanie żłobka
  6.Wybudowanie przedszkola w rejonie ulicy Na laski.
  Tyle na 4 lata kadencji
  Zrezygnowałbym z ilości radnych do 10 osób- kompetentnych i nie zależnych.
  Zrezygnowałbym z promocji miasta/duże oszczędności
  Ogólnie mówiąc zrezygnowałbym ze zbędnych wydatków i z tych zaoszczędzonych środków realizowałbym te zadania.

 • emeryt - niezalogowany 2013-04-02 21:48:00

  o tym panie MARKU pani Edyta mówi od lat , o żłobku mówiła przy wyborach i później również, ulice to już temat wiele razy poruszany, kasa na promocje nie potrzebna "inwestycje same się obronią" - to były jej słowa (wydajemy ok. 2 milionów na promocję), o ilości radnych to chyba miasto nie decyduje, ale zgadzam się, że 10 w zupełnosci by wystarczyło.
  Inne rzeczy też pani Edyta poruszyła już nie raz, sama mieszka przy ulicy gdzie nie ma jak dojechać i nie ma oświetlenia(czytałem to kiedyś), jeździ do znajomych, którzy mieszkają w podobnych warunkach (w mieście) o wioskach już się nie mówi.
  Pamiętam pani Edyty artykuły lub zdania na te tematy , jak napisała powyżej DROGI : "Na przykład dziurawe drogi, którymi naprawdę aż strach jeździć. Wieloletnie zaniedbania w tym zakresie doprowadziły do sytuacji, że miasto właściwie nie jest w stanie dalej się rozwijać. Już istniejące u nas firmy nie mają jak jeździć. Za chwilę zostanie zamknięty wiadukt, co spowoduje kompletny paraliż, a obiecywanej latami obwodnicy jak nie było, tak nie ma".

 • Natolin się kłania i pyta, - niezalogowany 2013-04-02 22:41:15

  ile kilometrów dróg zrobiono na osiedlu w Książenicach?
  Inwestycje, zarówno park jak targowisko realizowane z pozyskanych środków . Jak burmistrz rozdysponował środki gminne

 • Paweł Poncyljusz - niezalogowany 2013-04-02 23:28:19

  Myślę, że jak opadną emocje, to też będzie można na bazie przypadku Joanny analizować takiej case study - kobiety w polityce, bo to się łatwo mówi, to jest wiele postulatów na zasadzie dopuśćmy kobiety, wprowadźmy parytety, a potem są dzieci, są pewne obowiązki dnia codziennego. Kobiety, kiedy mają dzieci w wieku szkolnym, w polityce mają bardzo trudno i zresztą Joanna jest tego najlepszym przykładem. Mogą sobie na to pozwolić kobiety, które już są spełnione zawodowo, macierzyńsko, mają dorosłe dzieci.

 • Do Kom 16 - niezalogowany 2013-04-03 01:55:56

  Bardzo dobre pytanie.
  Gmina pozyskała 200 mln środków unijnych, tak mówił burmistrz. Informacja podana w WPR. Do tego dodać około 70 mln długu. Trzeba przyznać, że to nie bagatelna kwota. W dalszym ciągu pozostaje około 400 dróg do zrobienia. Kanalizacji już gmina nie wykonuje. Podatki maksymalne, stawki za śmieci jedne z najwyższych w Polsce, opłaty za przedszkole bardzo wysokie - to gdzie są te pieniądze?

 • do emeryta - niezalogowany 2013-04-03 07:43:59

  Wszyscy dawno mówili , tylko do dzisiaj nic nie zrobili.
  Chwalić i mówić można dużo, ale urzeczywistniać to wszystko to już zupełnie co innego. Myślę, ze nowe twarze, nowe nazwiska mogą wiele zmienić dla dobra mieszkańców.
  Każdy ma chyba dosyć tych pochwał i zachwytów.
  Wielkie zadanie dla wyborców już za rok.Wtedy okaże się co komu bliższe i ważniejsze.

 • kom do p. PP - niezalogowany 2013-04-03 10:20:43

  Obowiązki dnia codziennego dotyczą także mężczyzn. I gdyby Ci wspaniali mężczyżni zaangażowali się trochę bardziej w obowiązki tego dnia codziennego lepiej realizowaliby się w polityce. Czasem niestety nie wiedzą jak wygląda życie zwykłego obywatela, na czym polegają problemy domowe .... a chcą decydować. Potem ich decyzje są krytykowane , także przez ich własne żony.

 • pysio - niezalogowany 2013-04-03 11:56:56

  Tylko zmiany przynoszą nowoczesność i postęp. W Grodzisku od prawie 20 lat te same osoby przy żłobie oraz ich rodziny. Widać, że większość która za tym głosuje woli zacofanie. Młodzi z ZSMP i ZMW przejęli pałeczkę od swoich patronów pod patronatem PSlu zapewniając im bezkarność. Sojusz robotniczo chłopski kwitnie nadal. Mieszkańcy nabierają się na słodkie kłamstwa i obiecanki. Deptak zasługa pierwszego Burmistrza przypisywana jest NAJ. Demokracja kneblowana na różne sposoby. Racja tylko dlo rządzących w podległych im mediach, utrzymywanych z pieniędzy podatników. Cały ten układ powiązany z pracownikami Sądów, prokuratur, policji itp trzyma się mocno, fundując sobie profity a mieszkańcom koszty i zacofanie. Wybór układowi zapewniają ludzie w podeszłym wieku manipulowani przez dawny aktyw i pracowników służb. Do tego należy dodać różne dotowane organizacje pozarządowe. Czy przypadkowo PSL jest przeciwny reorganizacji w Sądach ? Dzięki temu, że są w Grodzisku ludzie odważni, którzy nie zważając na koszty, małymi kroczkami, niosą mieszkańcom wiedzę i prawdę, jest nadzieja na zmiany. Jednym z takich mediów jest tugrodzisk. Pani Edyta Żyła która należy do osób napływowych zrobiła dla demokracji więcej niż wielu miejscowych- choć jest kobietą. Czas by mieszkańcy miasta podziękowali chłopskiej partii, której działacze z Burmistrzem na czele nie występują w wyborach samorządowych pod sztandarami własnej partii - PSL. Dlaczego tak czynią ? Czy czegoś się boją ?

 • RacjaStanu - niezalogowany 2013-04-03 13:02:40

  Wszyscy macie ( mamy ) rację . Pani Edyta Żyła, forumowicze .
  Drogi , żłobki , przedszkola , deptak, urbanistyka , obwodnica , wymieniać bez liku .
  Dlaczego w Grodzisku nie ma siły lub grupy która jest w stanie wyegzekwować od Rady Miejskiej, Powiatowej, Burmistrza obietnic przed-wyborczych . Dobrze wiemy dlaczego ... . Dlaczego głosujecie co 4 lata w sumie na tą samą lipną ekipę która nic nie zrobi ... . Większość zna odpowiedź .

 • ... - niezalogowany 2013-04-03 13:52:04

  Do 20: He, he . Dobre. Pozwolę sobie tylko nadmienić że wyłamuję się spod tego stereotypu mężczyzny. I tym samym proszę o wybaczenie że burzę czyjeś przekonanie i wizję rzeczywistości. I paradoksalnie wszystko co umiem zawdzięczam dwóm Kobietom: mojej Babci i Mamie. Prać ( nie w pralce) , cerować, prasować , gotować, pracować na chleb. Wg zasady ‘’jak sobie pościelesz tak się wyśpisz” . Wszystko co dobre we mnie od Nich się nauczyłem . To taka mała dygrsja do wpisu 20 , ale przynajmniej się uśmiechnąłem. Dziękuję.

 • Do Pani Żyły - niezalogowany 2013-04-03 14:17:24

  Poprawić trzeba jakość życia w Grodzisku, zwrócić uwagę na to z czego korzystamy na codzień. Drogi najważniejsze, ścieżki rowerowe, mniej liczne klasy w szkołach no i poprawa warunków nauczania ( niech będzie jak w tej nowej szkole). Dostęp do przedszkoli państwowych niech będzie łatwiejszy także dla matek które chcą wrócić do pracy. Kanalizacja o której zapomniano w dużej części gminy. Wydaje sie pieniądze na pikniki, otwarcia i co z tego mamy. Targowisko z plastiku nie najważniejsze. Czym tu się chwalić. Pracy brakuje chociaż tyle firm . Drogie podatki, droga woda i ścieki, drogie śmieci. Drogi burmistrz z zastępcami i doradcami, drodzy radni bo po co ich tylu . A na to wszystko płacimy my.

 • Aleks - niezalogowany 2013-04-03 15:23:16

  Ale obecny całkowicie zmienił wizerunek Książenic. Źle to czy dobrze ?

 • do 25 - niezalogowany 2013-04-03 17:29:11

  Czy wieś może mieć Burmistrza ? W prasie piszą o Burmistrzu Grodziska Maz, nie czytałem o Burmistrzu Książenic lub innej wsi. Wieś ma chyba sołtysów a nie burmistrzów. Czyj wizerunek ważniejszy ? Grodziska czy Książenic Jaki interes miał zmieniając wizerunek Książenic ?

 • Nemo - niezalogowany 2013-04-03 18:58:51

  Proszę Państwa, pozwolę sobie zacytować wypowiedź śp. Anny Walentynowicz. Kto nie słyszał o Niej , niech się nie przyznaje lepiej do tego. Jej słowa odnoszą się to tej Polski w skali makro, ale przenieśmy to na grunt micro, tej naszej lokalnej Ojczyzny: Grodziska. I za rok, przy nadchodzących wyborach, zamiast mówić, że nic się nie da , że mi się nie chce - po prostu zakasać rękawy, iść i ""podziękować" tej spleśniałej ""grodziskiej elicie" , zaczynając od burmistrza B.

  " Należy oczyścić Polskę z agentury. W rządzie powinni zasiadać ludzie uczciwi. Prokuratorzy, którzy nas oskarżali, nadal pracują, manipulując prawem i mediami. Polacy powinni skorzystać z doświadczenia Sierpnia "80 i rozpędzić złodziei i zdrajców. Powinni zmobilizować się, powinni stać się dynamitem - tym, co prezentowaliśmy sobą w 1980 r. - a nie kamieniem pokrytym pleśnią..."

  Andrzej i Joanna Gwiazdowie, prawdziwi bohaterowie Sierpnia 1980 r., którzy byli w Milanówku we wrześniu 2012 r. - na zaproszenie m.in. pani Edyty Żyły i Iwony Stawickiej-Mateli z Grodziska Maz., powiedzieli ( pan Andrzej) , że miał kiedyś możliwość wyjechać z Polski ale nie uczynił tego. Powiedział, ze gdy w domu zalęgnie się robactwo, nie opuszcza się domu tylko kupuje środki chemiczne aby je wytępić.
  Tak więc pani Edyto, gdzie tu jest jakiś sklep z tego typu chemią ....
  I pamiętajmy o tym przy następnych wyborach chyba, ze znowu wirtualne, komputerowe wizualizacje obiecanek burmistrza B. zaćmią ludziom mózgi.

 • Do 25 i 26 - niezalogowany 2013-04-03 19:47:46

  Książenice...Książenice ...pomyślcie ,poszukajcie ,popytajcie ,20 lat temu . Zrozumiecie . $ .

 • - niezalogowany 2013-04-03 20:47:40

  Deptak nie jest dziełem obecnego burmistrza. Zafundowała go pierwsza ekipa wyłoniona w wolnych wyborach w 1990 roku - Euzebiusz Sowa i Witold Skoneczny. Ten, obecnie panujący, tylko go otworzył a było to 11 listopada 1994 roku. Na deptaku nie było zbyt wiele lokali gastronomicznych. Pamiętam spelunkę Bar Belfast i kebab koło fryzjera przy ulicy Harcerskiej. Już nie działają. Jest za to na deptaku miejsce szczególne – Cafe Queen. Dla mnie i moich znajomych, nie mieszkających w centrum miasta, jet to jedyne miejsce, które daje powód do wyjścia na deptak w weekendowe wieczory. Tylko tam można bez obaw spędzić miło czas i się pobawić w towarzystwie ciekawych ludzi. To tam spotykają się mieszkający w okolicy artyści i znane postaci. To tam można posłuchać ulubionych przebojów w różnych wykonaniach znanych zespołów coverowych. To tam mój mąż ogląda mecze Ligi Mistrzów i reprezentacji Polski. Rozumiem marzenia autorki artykułu o licznych kawiarniach w tej części Grodziska Mazowieckiego ale myślę sobie, że one nie powstają ponieważ czynsze są bardzo wysokie, a stworzenia takiego miejsca bardzo kosztowne. Poza tym uważam, że mieszkańców Grodziska Mazowieckiego nie stać na chodzenie po lokalach gastronomicznych. Zgadzam się z autorką artykułu co do konieczności pobudzenia tej przestrzeni naszego miasta i też uważam, że jej potencjał nie został nigdy wykorzystany. Jestem zdania, że wszystkie jarmarki regionalne i kiermasze handlowe powinny się odbywać właśnie w tym miejscu.

 • 20 do 23 - niezalogowany 2013-04-03 22:17:44

  ;) Toś chlubnym wyjątkiem!!!
  Nie chciałam urazić... a Mamie i Babci gratuluje szczerze .
  Pozdrawiam.

 • ... - niezalogowany 2013-04-04 00:07:23

  Do 30 od 23. Nie uraziłaś.

 • Do 28 - niezalogowany 2013-04-04 07:17:09

  Z-ca Burmistrza Sowy nazywa się Konieczny i obecnie jest szefem promocji miasta Pruszkowa.

 • Ewa do 17 - niezalogowany 2013-04-04 12:33:02

  Intuicja mi podpowiada, że nie jest Pan żadnym Pawłem Poncyljuszem, tylko niezbyt mądrym mężczyzną, który uprawia szowinistyczną męską gadaninę i to zupełnie nie na temat. Co ma piernik do wiatraka? A Pan dzieci nie wychowuje? Chyba że pan ich nie ma. KAŻDY proszę Pana ma obowiązek zajmować się dziecmi, czy to kobieta czy meżczyzna. Jeśli pan myśli inaczej, to dzieciom współczuję.
  Domyślam się, że chodziło o podważenie autorytetu pani Żyły, bo jest kobietą i taka była intencja tego głupiego wpisu. Tak się składa, że kobiet jest coraz wiecej w życiu publicznym i świetnie sobie radzą, czy mają dzieci czy nie. Pani Żyła też byłaby lepsza niż wielu panów w Grodzisku, co już zresztą pokazała startując w wyborach i rzucając się na pożarcie lwa. Wiele zaryzykowała i wielu teraz jej zazdrości, bo wydaje im się, że też by potrafili. Niech Pan lepiej pisze co Pan naprawdę myśli, a nie posługuje się cudzym nazwiskiem, bo napiszę maila z tym wpisem do prawdziwego Poncyljusza i ciekawe co na to powie

 • także Ewa(autorka kom. 20 i 30 - niezalogowany 2013-04-04 13:25:40

  pierze, prasuje , gotuje itd. Szkoda, że niewielu takich. Myślę, że nie było intencją autora kom. 17 obrażanie pani Żyły.
  Dowcipny człowiek, z kolejnych komentarzy wnioskuję, że z poczuciem humoru... i bystry:)
  Nie należy aż tak emocjonalnie do wszystkiego podchodzić. Kobiety w polityce są i będą. Tak samo jak mężczyżni jedne się sprawdzą inne nie. Pani Edyta należy, jak przypuszczam do osób wytrwałych. Robi swoje i niech tak będzie....

 • Iwona - niezalogowany 2013-04-04 16:05:13

  Mam nadzieję, że Pani Edyta nigdy nie będzie Burmistrzem!

 • ... - niezalogowany 2013-04-04 16:16:31

  Do 34 (od 23 i 31 ) Pozwolę sobie nie wymieniać moich minusów ;)
  A pani Edycie Żyle życzę aby przekuła słowa na żelazo i rozpaliła go i tym żelazem przypaliła co nie co burmistrzowi i innym ""autorytetom" z Grodziska. Jakby co - służę pomocą.

 • Deptak do Nemo - niezalogowany 2013-04-04 16:37:16

  Człowieku skąd w Tobie tyle jadu i nienawiści? Wszystkich chcesz wytępić środkami chemicznymi?

  Prośba do moderatora o usuwanie wpisów namawiających do nienawiści, bo dla mnie wpis Nemo jest taki. Język Trybuny Ludu w brunatnym odcieniu.

 • Nemo - niezalogowany 2013-04-05 09:36:03

  do 37: To, prawda. Pracowalem w Trybunie Ludu. Teraz szlifuje dziennikarstwo na Czerskiej.

 • do 37 - niezalogowany 2013-04-05 09:42:58

  Za 50 lat zacofania, za mordy patriotów, za gułagi, za służenie ZSSR, za Katyń, za niszczenie ducha narodowego. Mówienie o tym stało się mową nienawiści ? Pokazywanie opraców szkolonych przez Moskwę nazywasz jadem. Jesteś za gubą kreską ? Przypominanie A Walentynowicz czy rodziny Gwiazdów przyrównujesz do Trybuny Ludu ? Udajesz, czy nie widzisz, że dawny kolektyw powrócił i rządzi. Komuna dla osłony swoich zbrodni krzyczy o miłości. Każdy osoba która odważy się przypominać ich zbrodnie nazywana jest wsteczniakiem wypełnionym jadem nienawiści. Gratuluję

 • Do Iwony - niezalogowany 2013-04-05 09:48:24

  Nadzieja jest matką głupich

 • - niezalogowany 2013-04-05 10:14:37

  Szanowni Państwo, autorka artykuły opisuje grodziski deptak i zastanawia się co można zrobić żeby zagospodarować tą niewykorzystaną przestrzeń publiczną. Cytuję: " Warto jednak zadać pytanie, czy wystarczająco wykorzystujemy potencjał deptaka? A jeśli nie, co miałoby się na nim zmienić? " Państwo jednak nie umiecie rozmawiać na temat, tylko wylewacie swoje żale przeciw burmistrzowi ziejąc jadem, który absolutnie nic nie wnosi do dyskusji. Tu należy się nagana redakcji, że dopuszcza możliwość komentowania spraw nie związanych z opublikowanym artykułem. To wstyd. Dyskusję prowadzi redakcja. Komentarze nie na temat powinny zostać usunięte.

 • Paweł - niezalogowany 2013-04-05 10:21:34

  Do Iwony (35) . A później się pani obudziła zlana potem, że to był tylko sen-marzenie.

 • Nurek - niezalogowany 2013-04-05 12:17:35

  "/ ziejąc jadem/???
  Zakaz krytyki??
  Burmistrz od 20 lat na stanowisku. Kandydując liczy się chyba z tym że od krytyki nie ucieknie. Bezkrytyczni mieszkańcy to przeszłość.
  Niewykorzystany potencjał deptaka. Niewątpliwie tak. Miasto o ogromnych możliwościach, także niewykorzystanych.
  Sprzedać grunt, sprowadzić firmy do miasta to taki kosmiczny sukces?A inne kierunki rozwoju??

 • do 41 - niezalogowany 2013-04-05 12:49:15

  Tęsknota za PRL ?
  Może na deptaku w pięknej gablocie umieścić wszystkie obiecanki i bajki NAJ. Można pokusić się o wydanie ich w wersji papierowej - z autografem NAJ. Może czas na pomnik NAJ obok Chełmońskiego ? Jeden znany z malowania drugi z obiecywania.

 • Deptak - niezalogowany 2013-04-05 13:03:18

  Brawo Aneta :)
  Już myślałem, że ze mną coś jest nie tak i tylko ja to dostrzegam.

 • Paula - niezalogowany 2013-04-05 16:31:38

  Mi osobiście deptak wyglądem nie przeszkadza, w porównaniu do tego co było jest duża zmiana, trzeba pamiętać, że niestety centrum miasta zgromadziło tzw. margines i świat przestępczy, kiedyś strach było wracać późno, mnóstwo pijaków, bijatyk. Jak teraz jest odnowione to element się trochę pochował.Z kolei tak - nasze gminne drogi to SKANDAL!!!A większość zrobionych wybrukowana układzikami i niewłaściwymi przetargami. Tanio a potem gnioty co po paru latach trzeba łatać.

 • edi - niezalogowany 2013-04-05 18:04:43

  Uwaga, burmistrz zapowiedział kolejny remont dworca. U nas chyba rzeczywiście nie ma na co wydawać kasy, dodatkowo zamarzyła się jemu skm-ka do Grodziska, bo jak mówi "klienci muszą jakoś do parku rozrywki dojechać".

 • Bęc - niezalogowany 2013-04-05 21:46:39

  Edi, niezły artykuł o parku w gazecie tugrodzisk czytałem.

  Na mojej ulicy dziura . Czekam kto pierwszy na niej się wyłoży;)

 • Mama Filipa - niezalogowany 2013-04-06 10:17:25

  Pani Edyto niech Pani spojrzy na sytuację z przedszkolami. Miejsc dla maluszków brakuje. Z tym coś zróbcie. Protekcji trzeba? To nie tak miało wyglądać. Rodzić dzieci łatwo powiedzieć. A co dalej?

 • Kacper - niezalogowany 2013-04-06 16:14:31

  Pani Edyto teraz czas zejść z deptaka i zająć się wiaduktem. Skoro ruch ma odbywać się przez Sienkiewicza, Żyrardowską , Żytnią to ja na czas remontu wiaduktu przenoszę się do innej gminy i tam rozliczę się z podatku. Poczekam jeszcze do 15 kwietnia , ale jak znam życie szybciej będzie przemieszczać się na butach. Życzę wszystkim aby zaopatrzyli się w trwałe i wygodne buty.

 • Mirka ( mama 3 latki - niezalogowany 2013-04-06 18:03:56

  O tak niech Pani napisze o przedszkolach.Niech Pani popyta u żródeł, czyli w przedszkolach. A i mamy chętnie opowiedzą. Wystarczy hasło na portalu. Odezwiemy się. Sytuacja jest bardzo trudna. Gdzie znależć pomoc?

 • - niezalogowany 2013-04-06 22:07:07

  Pani Edyta zaproponowała dyskusję na konkretny temat. Czytelnicy nie są zainteresowani jej propozycją dyskusji w konkretnej sprawie tylko natychmiast, obojętne jaki temat nie zostanie zaproponowany, bombardują autorkę komentarzami, nie mającymi z tematem nic wspólnego, a poruszają różne obszary życia i działalności miasta, które są trudne, a jedynym winnym złej jakości dróg, chodników, służby zdrowia, małej liczby urodzeń, brzydkich butów noszonych przez przechodniów, szarych ubrań, rozwrzeszczanych dzieciaków, łobuzów, pijaków, agencji towarzyskich, braku lokali gastronomicznych, szewców, sklepów z akcesoriami do butów, maścią na szczury, farbami klejowymi, jajkami z ekologicznych hodowli, itp itd zawsze będzie burmistrz. Proszę się pani Edyto dobrze zastanowić czy warto kolejny raz podjąć próbę startu w wyborach na burmistrza ? Nawet jak panią wybiorą to za chwilę nie zostawią na pani propozycjach suchej nitki bo akurat o dziurze w ulicy .......... pani nie pomyślała, bo karetka nie dojechała w to miejsce co ją wezwali, bo zdechła świnia do której nie udało się wezwać weterynarza. Ludzie są okrutni i nie chcą żadnych dyskusji, przynajmniej taki obraz odbieram czytając komentarze pod artykułem, który miał coś na celu. Ludzie w tym mieście i tej gminie (a może tylko czytelnicy tugrodzisk.pl ?) są zupełnie nie przygotowani do życia w społeczeństwie obywatelskim. Jestem kompletnie zniesmaczona i zawiedziona. Niech się pani dobrze zastanowi pani Edyto czy warto reprezentować taki elektorat.

 • Pani Aneto, - niezalogowany 2013-04-07 00:11:17

  ja uważam, że wysuwa Pani zbyt pochopne wnioski. Pojawiały się komentarze dotyczące deptaka, dosyć trafne. Pozostałe zwracające uwagę na inne problemy także wydają mi się cenne. To , że ktoś mówi : Pani Edyto deptak deptakiem , ale dla mnie ważniejsze są.... drogi, kanalizacja itd. nie jest niczym złym.
  Myślę, że Autorka to doskonale rozumie. Po sąsiedzku wiem, że nie unika rozmów o problemach ludzi. Gdyby została burmistrzem, już wie co ludzi najbardziej boli. Co jest najważniejsze w codziennym życiu mieszkańca Grodziska. Pewnie wybiórczo bo w porównaniu z liczbą mieszkańców kom. niewiele ale jednak jest to pewien obraz.( jak konsultacje społ)
  Swoją drogą skąd ten obraz nieszczęsnego burmistrza obwinianego o te bzdury" , które wymienia Pani w komentarzu? Cóż za wyobrażnia.

  Pani Edycie życzę dalszych sukcesów i niech się Pani tych " brzydkich butów noszonych przez przechodniów" nie boi:)

 • do 52 - niezalogowany 2013-04-07 07:53:35

  Albo pani nie widzi problemów mieszkańców, albo pani broni Burmistrza, albo pani chce zniechęcić innych do kandydowania.
  Za wszystkie bolączki dnia codziennego w gminie odpowiadają radni i Burmistrz.
  To wynika z braku realizacji podstawowych zadań nałożonych na gminę.
  Od kilkunastu lat tylko słyszymy obietnice ,które nigdy nie są realizowane.
  Niech pani zwróci uwagę na wysokość budżetu gminy/160 mln zł/ oraz kwoty pozyskanych dotacji.Kwota robi się ogromna.Ja jako zwykły mieszkaniec tej kwoty nie dostrzegam. Stwierdzam , ze nie gospodarność jest tu na pierwszym miejscu.Żle przemyślane inwestycje ,budowy na pokaz, a co z mieszkańcami, co z obowiązkami wobec nich? Czy tak ma wygląda ć najlepsza gmina? A z czym ona jest najlepsza?
  Proszę podać choć JEDEN ARGUMENT.

 • grodziszczanka od kilku pokole - niezalogowany 2013-04-09 21:16:11

  pani Edyto proszę się nie poddawać, za rok wybory , czekam na pani start i wygraną, wielu mówi, że to się nie uda. Dawid z Goliatem też miał przegrać i jak to się skończyło każdy wie.

 • kika - niezalogowany 2013-04-20 15:09:59

  ZGADZAM się i w 100% popieram. Ale władzy nie zależy na wizerunku miasta. O swój
  wizerunek prywatny już zadbala, Po ca mowa?

 • Janusz M - niezalogowany 2013-04-29 13:15:19

  Pani Edyto
  Napisała Pani "Cieszy mnie kilka inwestycji, które poprawiły jego wizerunek, wśród nich szczególnie Stawy Goliana czy Park Skarbków"
  Tak troszkę mnie zastanawia czy przez ostatni rok była Pani w Parku Skarbków.
  Jest to ważna wizytówka naszego miasta, a z tego co widać Pan Burmistrz po przecięciu wstęgi również, chyba, zapomniał o tej inwestycji. Szkoda, że nie mam możliwości zamieszczenia zdjęcia tego co w parku miało być wizytówką, a stało się antywizytówką Grodziska. Po otwarciu parku piękna mapa Grodziska pod szkłem, a zaraz po .... ech szkoda mówić. Hasło na wszystkich drogowskazach "Tu przyszłość jest dziś" zobowiązuje. No cóż jeżeli taka przyszłość czeka nasz Grodzisk to jak najszybciej pakujmy walizki i chodu.

 • pysio - niezalogowany 2013-04-29 17:21:32

  Nasza Gmina jest NAJlepsza w zdobywaniu wyróżnień i dyplomów. Telebimy już wyświetlają uradowanego NAJ odbierającego wiąchę tulipanów. Dlaczego nie przydzielono nam tytułu mistrza korkowego ? Zapraszamy gazety i politycznych celebrytów do NAJmiasta. Można spokojnie dokonać przciągnięcia wstęgi celem uroczystego jej przecięcia. Władze PSL z marszałkiem Struzikiem i Piechocińskim dokonają uroczystego otwarcia korkociągu grodziskiego. Oto prawdziwa przyszłość zafundowana przez rodzimych włodarzy z PSLu.

 • nina - niezalogowany 2019-04-29 15:06:54

  przy deptaku mieszkają też i o tym należy pamiętać. Potrzebują ciszy i spokoju po pracy. Deptak grodziski to żadna turystyczna atrakcja. Nie chodzi o to, że handel przy deptaku upadł, bo z tym deptakuem jest coś nie tak. To w ogólne nie o deptak idzie. A o to, że marketow jest za dużo wkoło małej mieściły jaką jest Grodzisk. Ludzie zwyczajnie tam robią zakupy i ot cała tajemnica upadku handlu przy deptaku. Markety...Markety i jeszcze raz markety.

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez tugrodzisk.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Biuro Obsługi Turystów TAKT z siedzibą w Grodzisk Mazowiecki 05-825, Żwirki i Wigury 9

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"