Listy czytelników, Konsultacje społeczne wybranych - zdjęcie, fotografia
Portal TuGrodzisk.pl 15/08/2014 13:01

Zachęcamy do zapoznaia się z listem opublikowanym poniżej


Szanowny Panie Burmistrzu Grzegorzu Benedykciński,

Zwracam się bezpośrednio do Pana, gdyż to z Pana ust niedawno usłyszałam słowa, które mnie zszokowały. Od Pana również oczekuję odpowiedzi merytorycznych, nie od Pana pracowników/zastępców/przedstawicieli.

Skrytykował Pan wczoraj, podczas sesji Rady Miejskiej (13.08.2014) pomysł inwestycji prywatnej na terenie Książenic (właściwie na ich granicach) dotyczący powstania swego rodzaju kliniki interwencyjnej dla zwierząt dzikich (leśnych) poszkodowanych w wypadkach samochodowych i innych, twierdząc, że najpierw należy przeprowadzić szerokie konsultacje społeczne wśród osób zamieszkujących okolicę, o której wspomniałam.

Pozwolę sobie zaopiniować ten wniosek, jako pełna empatii i wrażliwości na krzywdę nie tylko ludzką, mieszkanka Grodziska - jest to świetna idea, a i położenie "kliniki" jest idealne (blisko trasy katowickiej i krakowskiej, na których ginie pod kołami samochodów i motocykli mnóstwo zwierząt. Ta klinika dałaby szansę niektórym z nich przeżyć!). Nie uważam, żeby taka placówka mogła w jakimkolwiek stopniu zagrażać życiu, bezpieczeństwu ani spokojowi mieszkańców wsi Książenice, ani nie widzę lepszego miejsca do powstania tego typu kliniki.

Jest wiele innych placówek, które wpływają na zdrowie (co się z tym wiąże - życie), spokój a przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców gminy Grodzisk Mazowiecki. Pozwolę sobie przedstawić tylko kilka przykładów.
[reklama]
Czy zostały przeprowadzone konsultacje społeczne odnośnie zlokalizowania KOLEJNEGO budynku komunalnego w dzielnicy Łąki mającego powstać przy ulicy Traugutta? Zdaje sobie Pan sprawę, że ta decyzja wpływa na: spadek wartości nieruchomości i ziem w dzielnicy, może prowadzić do stworzenie swego rodzaju getta (lokalizowanie wielu budynków komunalnych na małym terenie, bez zapewnienia ich mieszkańcom odpowiedniej infrastruktury)?

Następny przykład: Radni przegłosowali na sesji uchwałę (http://rada.grodzisk.pl/image s/Sesja/08.08.2014/Punkt_16.pd f) dzięki, której potencjalni inwestorzy będą mogli zabudowywać tereny w dzielnicy Łąki, niszcząc przy tym CAŁKOWICIE tereny zielone (bo jak inaczej nazwać pozwolenie na tworzenie powierzchni biologicznie czynnej poniżej 25% bez określenia jej minimum). Ustawa ta pozwala na budowę magazynów, centrów logistycznych itp. na terenie mieszkalnym dzielnicy Łąki, wśród zabudowy jedno- i wielorodzinnej. Dlaczego w tym przypadku nie zabrał Pan głosu, aby zawnioskować o konsultacje społeczne?

Ale bardziej chciałabym wiedzieć jak gmina zamierza rozwiązać problemy logistyczne w dzielnicy. Świetne przykłady tego jak tiry potrafią zablokować w niej ruch mieliśmy w czasie remontu wiaduktu. Na skrzyżowaniu ul. Świeżej i ul. Poniatowskiego skręcające tiry potrafiły wstrzymać ruch na dobrych kilkanaście minut. Co będzie jak pojawią się tam na co dzień? Powiększycie skrzyżowanie? Proponuję kosztem przesunięcia ogrodzenia byłej Polfy, w końcu i tak bez konsultacji społecznych zagrodziła dostęp do rzeki Mrowna, który się mieszkańcom ustawowo należy.

Panie Burmistrzu, mówiąc o konsultacjach społecznych w Książenicach 'napluł Pan w twarz' mieszkańcom dzielnicy Łąki. Od lat poszkodowanych poprzez zlokalizowanie w niej szkodliwego przemysłu, od lat pomijanych przy wszelkich programach rewitalizacji miasta, od lat pomijanych przy inwestycjach w kulturę i zdrowie mieszkańców. Inwestycje w drogi, którymi jeżdżą tiry, to inwestycje słuszne, ale nie wystarczą one aby zrekompensować wszystkie problemy, z którymi mieszkańcy dzielnicy muszą się zmagać - przez Pana decyzje i brak konsultacji.

Proszę o odpowiedź na powyższe pytania. Zarówno ja, jak i inni mieszkańcy dzielnicy chcielibyśmy wiedzieć dlaczego jesteśmy w ten sposób traktowani? Dlaczego nam nie proponuje się możliwości wypowiedzenia się na tematy, które wpływają na nasze życie i bezpieczeństwo? Dlaczego kwestie o wiele bardziej błahe od tych, o których wspomniałam są poddawane dyskusjom społecznym, a te ważniejsze nie?

Konsultacje społeczne dla wybranych? komentarze opinie

 • Teresa - niezalogowany 2014-08-15 21:49:16

  Brawa dla autorki. Wreszcie ktoś zauważył problem!!!
  Mieszkańców trzeba traktować poważnie i jednakowo( bez względu na to gdzie mieszkają). Z tzw. elitą burmistrzowi prawdopodobnie bardziej po drodze" i chętniej konsultuje.

 • free - niezalogowany 2014-08-16 09:40:47

  Książenice szczególnej troski.
  Chociaż nie wszystkimi i wszystkim tu się tak przejmuje jakby się mogło wydawać.

 • Wreszcie - niezalogowany 2014-08-16 12:20:37

  ludzie zaczynają dostrzegać to czego w przedstawianym wizerunku nie widać. Potężna reklama naszego góru ma na celu przykryć niedociągnięcia, a wręcz nawet patologię zachowania, czy traktowania ludzi. Autorce artykułu gratuluję odwagi. Tak trzymać. Wiem na pewno, że jak diabeł święconej wody boi się krytyki.

 • Komentarz - niezalogowany 2014-08-16 21:22:54

  To jest strasznie denerwujące, piszesz komentarz, chcesz poznać opinie innych, a tu czekaj czasami całą dobę żeby ktoś łaskawie zaakceptował. Jak się coś robi, czyli prowadzi portal,to nie powinno ograniczać się ludziom wypowiedzi, albo wpuszczać komentarze na bieżąco. Na obiektywie na ten sam temat trwa ożywiona dyskusja,a tu komentarz już kilka godzin czeka na akceptację.

 • Gość - niezalogowany 2014-08-20 10:33:21

  O, to może przy okazji Pan Burmistrz dodatkowo odpowie:
  1. Dlaczego rzeka Mrowna w Łąkach jest zagrodzona przez prywatną firmę?
  2. Dlaczego wytyczono przebieg obwodnicy tak, że oddziela mieszkańców Łąk od górek szwedzkich?
  3. Kiedy mieszkańcy budynków komunalnych przy Ułańskiej doczekają się przyzwoitych warunków mieszkalnych?
  4. Dlaczego Łąki zostały pominięte w Lokalnym Programie Rewitalizacji?
  5. Gdzie są ochronne pasy zieleni oddzielające strefę przemysłową od terenów mieszkalnych?
  6. Kiedy powstaną w naszej dzielnicy ścieżki rowerowe?
  7. Co z monitoringiem miejskim?
  8. Dlaczego przy przystankach autobusowych nie ma ławek, podczas gdy w centrum wymienia się wiaty przystankowe na nowsze?
  9. Dlaczego tereny mieszkalne w Łąkach są notorycznie nazywane "terenami przemysłowymi"
  Panie Burmistrzu, pytań od mieszkańców jest tak dużo, że spokojnie można zorganizować cały szereg konsultacji społecznych.

 • pysio - niezalogowany 2014-08-20 15:32:31

  Czas na podsumowanie.
  Kto i dlaczego ma większość w radzie miasta ?
  Jakie zasługi dla łąk ma radna Kapuściak wraz z ziemią grodziską ?
  Kto zafundował gorsze warunki życia mieszkańcom łąk ?
  Czy w tym roku wybory mają wygrać ci ziemi grodziskiej z dawnym prokuratorem ?

 • Pysiu, - niezalogowany 2014-08-21 16:06:08

  p. Radna z Łąk jest nauczycielką. Pracuje i mieszka w szkole i dzięki temu ma dużą wiedze o potrzebach dzieci. Ma też kontakt z rodzicami codziennie. Od niej można sie na przykład dowiedzieć co burmistrz zrobił, o jego dokonaniach

 • mieszkaniec - niezalogowany 2014-08-21 19:58:36

  ha, ha, ha
  to dopiero zasługi

 • Lotnik - niezalogowany 2014-08-21 23:06:19

  Chyba lepiej żeby ona nie mówiła o tych jak piszesz dokonaniach ,, ale żeby zaczeła przypominać burmistrzowi o zaniedbaniach. W centrum ( na mieście) trawniki, kwiatki a w Łąkach?????

 • Biedronka - niezalogowany 2014-08-22 08:03:50

  Drogi „Gościu”, tak się składa, że chyba znam odpowiedź na twoje 9 pytanie. Dlaczego tereny mieszkalne w Łąkach są notorycznie nazywane "terenami przemysłowymi"?
  Na zebraniach w których uczestniczyłam z naszym Naj, wielokrotnie słyszałam zdanie wypowiadane z jego ust. Łąki są terenami przemysłowymi, bo tam lokujemy cały przemysł, duże firmy i tak będziemy robić. Natomiast dzielnice południowe to sypialnia. Tu przemysłu nie będzie.
  Nie po to nasz Naj przejmował działki właśnie w dzielnicach południowych, by potem na nich nie zarobić. A rada, cóż, jest u niego pod pantoflem. Pani Alicja doskonale wie jak to było z tym zakupem niejednej działki przez naszego Naj lub osób mu bliskich.
  I pamiętaj drogi gościu jeszcze o jednym fakcie, nie ważne jak głosujesz, ważne kto te głosy liczy. U nas w gminie wszystko jest możliwe. Wielokrotnie, na tym portalu osoby o tym wspominały.
  Tak więc, idź na wybory i dokładnie zobacz kto jest w komisjach.

 • do lotnika - niezalogowany 2014-08-22 09:24:15

  W łąkach to ONA jest NAJwiększym kwiatuszkiem Burmistrza, dzieki temu łąki stały sie ozdobą miasta.

 • Tutejszy - niezalogowany 2014-08-22 15:36:39

  nie wkurzaj mnie z tą " ozdobą miasta" Taki " kwiatuszek" szybko zwiędnie jak nie wybiorą. Jedna nadzieja, że czytuje portal i dzięki temu wie czego chcemy i co nas wkurza.
  A z Łąkami to radna tak jakby z nadania związana. Mieszka z przydziału i to w szkole to wiecie jak jest. Nie może mówić w naszym imieniu.

 • Iri - niezalogowany 2014-08-23 11:33:31

  Podobno na sesji radny Mergner pojechał po burmistrzu i jak zwykle stanął w obronie Łąk, spytał też burmistrza czy ma w Książenicach swoje działki. Może ktoś wie, co dokładnie powiedział i co odpowiedział NAJ.

 • do tutejszego - niezalogowany 2014-08-23 12:39:23

  A czy ONA uczy dzieci odwgi, prawdy, obrony swojego zdania, czy kłamstwa, hipokryzji ? Jaką naukę wyniosą z tej szkoły jej uczniowie ?

 • Kazik - niezalogowany 2014-08-23 20:56:20

  Ludzie sami sobie są winni, wybierają na radnych nauczycieli, urzędników, lekarzy - oby tylko nazwisko było znane.Tacy ludzie zawsze będą przyklepywać Naj, nie będą stawać w obronie zwykłych mieszkańców, będą czerpać zyski dla siebie. W większości ci ludzie mają pensję z garnuszka władzy, zatrudnia i decyduje o ich zatrudnieniu burmistrz. Niezależnych radnych można policzyć na palcach jednej dłoni.

 • Do kom. 13 - niezalogowany 2014-08-23 22:23:13

  Jeżeli myślisz o radnej Kapuściak, to akurat Ona jeszcze do " perełek " w Ziemi grodziskiej należy. W tym towarzystwie są tacy, co tylko przeczytają to, co im inni napiszą, albo milcząco przytakują. Ja osobiście uważam, że pani Ola jest jedną z lepszych radnych.

 • Józek - niezalogowany 2014-08-24 10:31:54

  Kto pyta nie błądzi. Ciekawe co odpowiedział burmistrzunio? Pozdrawiam radnego Mergnera

 • gość 2014-08-24 11:26:32

  a co dla swojej dzielnicy zrobiła Pani Radna? Nie licząc inwestycji w szkołę, w której pracuje?

 • do 15 - niezalogowany 2014-08-24 14:50:55

  Możesz to uzasadnić ?

 • A ja - niezalogowany 2014-08-24 16:02:28

  za takie perełki dziękuje. Z pewnych powodów zobowiązana do głosowania tak jak burmistrz chce. Nawet jeśli myśli inaczej cóż nam z tego . To nie jest fair wobec wyborców

 • Konsultacje - niezalogowany 2014-08-24 23:32:16

  Konsultacje w Grodzisku to fikcja. Takie jest moje zdanie. Nikt nie bierze na poważnie opinii mieszkańców. Dopiero jak zjednoczeni z powodu pomysłów władzy mieszkańcy w dużej grupie podniosą larum burmistrz mięknie, zmienia zdanie , a zdarza się że mówi ja nie chcę ale radni tak uchwalili.
  Dobra rada- jeśli macie jakiś cel, pomysł dla dzielnicy tylko występując solidarnie i odważnie z pomocą i wsparciem zaangażowanego radnego osiągniecie sukces.

 • Z Łąk - niezalogowany 2014-08-25 09:24:39

  Jeśli któremukolwiek z radnych (czy to Pani Oli czy Panów z opozycji) zależy na prawdziwych zmianach to ma teraz szerokie pole do popisu. Niech Radni dokładnie przeczytają ten list, niech poczytają w komentarzach na co skarżą się ludzie i zaczną o tym głośno mówić na sesjach. Może np. radna Kapuściak (skoro jest taką „perełką”) zaproponuje Burmistrzowi zorganizowanie w Łąkach konsultacji? Może któryś z radnych spróbuje ustalić, jakie przepisy pozwalają prywatnej firmie ogrodzić rzekę? Kiedy w Łąkach postanie jakiś skwer? Może radni bardziej zaangażują się w powstający projekt rewitalizacji, który zupełnie pomija nasza dzielnicę?

 • Gość - niezalogowany 2014-08-25 21:27:43

  Kiedy Pan Burmistrz wraca z urlopu? Jestem bardzo ciekawy jego odpowiedzi. Jeśli zamierza odpowiedzieć

 • Tom - niezalogowany 2014-08-26 14:51:20

  Podobno dzielnica Łąki jest na facebooku? Nie wiem czy prawda, ale jako dawny mieszkaniec bije Wam brawo Pokazcie im siłe mieszkańców. Pozdr. Tom

 • Ja z łąk - niezalogowany 2014-08-26 19:28:45

  Jest. Nazywa się: "Łąki, nie takie zapomniane?". Zapraszamy obecnych i byłych mieszkańców dzielnicy Łąki do odwiedzania strony i do wpisywania swoich komentarzy. Także mieszkańcy pozostałych części miasta są mile widziani.

 • Ja z łąk - niezalogowany 2014-08-26 19:28:47

  Jest. Nazywa się: "Łąki, nie takie zapomniane?". Zapraszamy obecnych i byłych mieszkańców dzielnicy Łąki do odwiedzania strony i do wpisywania swoich komentarzy. Także mieszkańcy pozostałych części miasta są mile widziani.

 • Kazik z Łąk - niezalogowany 2014-08-26 21:25:46

  Bardzo dobry pomysł - niedługo wybory i może czas wybrać nowe osoby, które tak jak np. ten Kowalczyk czy Mergner, będą głośno wyrażać nasze żądania. Nie wiem czy wiecie, ale znalazłem stronę na facebook jednego z nich, widać jasno co robił przez ostatni okres dla dzielnicy, są tam filmiki, pisma do burmistrza, a reszta?: https://pl-pl.facebook.com/pag...5386961019

 • "Łąki, nie takie zapomnia - niezalogowany 2014-08-26 21:50:38

  Dziękujemy za zauważenie :) Zapraszamy wszystkich Mieszkańców, chcących coś zmienić/ulepszyć w naszej dzielnicy i mieście do dzielenia się pomysłami - https://www.facebook.com/pages...0385758586

 • Gość - niezalogowany 2014-09-08 09:15:32

  Stenogram z sesji można znaleźć na Facebooku, strona: Grodzisk bez lukru. Pozwolę sobie skopiować fragment:
  "Piotr Mergner -Burmistrz: Piotr Mergner - Radny
  Ja chciałbym, że tak powiem, zapytać w kilku sprawach.
  Pierwsza sprawa to jest taka, czy. .. to do Pana Burmistrza: czy czasem Pan Burmistrz w tych okolicach nie ma działek swoich? Czy nie jest Pan osobą stronniczą. Druga sprawa jest taka… niech się Pan nie śmieje. To jest pytanie, nie jest zarzut jakiś. Druga sprawa. Ja mam taką sprawę, że tak powiem, o zwierzęta, te o których Państwo wspominają. Zabieramy tym zwierzętom las. Lasu coraz mniej w okolicy. Gdzieś tam kupujemy kawałki lasu. Próbujemy coś ratować. Odmawiamy tego schronienia przejściowego zwierzętom poszkodowanym tak naprawdę przez ludzi, czyli ludzi z tego terenu. Pomijając potrącenia samochodem …zdarzają się oczywiście potrącenia, natomiast też tak naprawdę nie mamy porządnego schroniska dla psów. Na przykład psy te domowe, uciekające, te które są wypuszczane wieczorami z posesji, po to żeby sie najadły. Kaleczą te zwierzynę drobną płową. Tutaj na pewno niektórzy z Państwa radnych są świadkami takich sytuacji. Wiem, bo mówiliście Państwo. Druga sprawa: to nie jest uciążliwe. To nawet jest bardziej sprawa uczulająca młodzież na te stworzenia, na ból tych stworzeń. Także to też jest kwestia edukacyjna, tak myślę. I uważam, że to co Państwo przedstawili w tej propozycji, ja nie widzę żadnego przeciwstawieństwa, żeby coś takiego nie powstało. Wręcz przeciwnie, ja uważam, że to powinno powstać na tym terenie. Dziękuję, za uwagę.
  Burmistrz Grzegorz Benedykciński:
  Odpowiadam Panu. Nie mam i nie spytam Pana, czy Pan nie mam udziałów w tym biznesie. (śmiech Pana G.B.)" Całość: https://www.facebook.com/pages...9794599893

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SZUKAMY TERAPEUTÓW I LEKARZY

Gabinet Terapii i Wspomagania Rozwoju Dziecka „ Olmedo Terapie ” to miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom. Naszą misją jest rzetelna pomoc na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez tugrodzisk.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Biuro Obsługi Turystów TAKT z siedzibą w Grodzisk Mazowiecki 05-825, Żwirki i Wigury 9

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"