Informacje o Grodzisku, Przedsiębiorcy ożywią grodziski deptak - zdjęcie, fotografia
Portal TuGrodzisk.pl 22/07/2013 00:32

Na deptaku szykuje się ciekawe wydarzenie - przedsiębiorcy we wrześniu zorganizują tutaj festyn połączony z prezentacją ich produktów oraz programem artystycznym.


Jak dowiadujemy się z urzędowej strony grodzisk.pl, "Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Grodziskiej w dniu 21.09.2013 (sobota) organizuje Festyn pod hasłem "Grodziscy Przedsiębiorcy Mieszkańcom". Odbędzie się on na grodziskim "deptaku" w godzinach 9.00 - 22.00. W programie przewidziany jest kiermasz  wyrobów i usług (24 stanowiska), występy zespołów muzycznych, zabawa taneczna i szereg innych atrakcji".[reklama]

 

To dobra wiadomość i to nie tylko dlatego, że właściciele grodziskich firm będą mogli pokazać swój potencjał - ma to także szansę zmienić wizerunek naszego deptaka. Aż się prosi, by zaczęło na nim tętnić życie - wzorem innych polskich miast.

Przedsiębiorcy ożywią grodziski deptak? komentarze opinie

  • Byle wtedy mocno nie padało - niezalogowany 2013-07-22 09:25:24

    bo znowu deptak zamieni się w jeziorko.

  • wodny park rozrywki w mieście - niezalogowany 2013-07-22 13:16:34

    zapraszam do obejrzenia linków jest ich wiecej na yt: http://www.youtube.com/watch?v...6XS4JlGtsY http://www.youtube.com/watch?v...5W9MU6mNrc http://www.youtube.com/watch?v...OoJp2MNZQw http://www.youtube.com/watch?v...-3Td0xSjgs http://www.youtube.com/watch?v...XDwnk5EszQ bajkopisarz a raczej bajkomówca , słyszę o tym już od 2006r. wtedy przecinał wtęgi http://www.youtube.com/watch?v...HHS_66hYlc

  • pysio - niezalogowany 2013-07-22 17:33:17

    Przedsiębiorcy z Ziemi Grodziskiej - PSL ? Czy ta nazwa to przypadek ? Czy może chodzi o producentów rolno-sporzywczych ? Mam nadzieję, że nie chodzi o festyn przedwyborczy NAJ, jak wiadomo partia NAJ mocno dołuje.

  • jeśli ożywią - niezalogowany 2013-07-22 20:30:37

    to na czas rozdawania gratisów . Może się załapię.

  • karol - niezalogowany 2013-07-22 20:35:07

    O Parku Rozrywki nasz Naj juz nie wspomina- umoczyli wszyscy, a kto zyskał ?.....

  • maxior - niezalogowany 2013-07-22 23:31:35

    Nie ma parku rozrywki, za to będzie kolejna propaganda sukcesu NAJlepszej gminy. Nieważne że nic się nie dzieje, ważne że są kolejne laury, którymi można się pochwalić na arenie krajowej. Jesteśmy NAJlepszym samorządem na Mazowszu i 5-tym w kraju HURRAAAAAAAA!!!!!! http://www.grodzisk.pl/aktualn.../2359.html

  • Znudzony - niezalogowany 2013-07-22 23:35:29

    Grodziscy przedsiębiorcy i nie tylko grodziscy ożywiają targowisko miejskie podczas jarmarków regularnie . Nic nadzwyczajnego ! Przedsiębiorcy prezentowali się też na hali sportowej jakiś czas temu . Zmieńcie coś wreszcie, bo jeżeli z tego typu imprez ma słynąć Grodzisk to szkoda kasy. Życzę wreszcie fajnych pomysłów !

  • Nowy - niezalogowany 2013-07-22 23:48:09

    O parku rozrywki ostatnio usłyszeli mieszkańcy Kłudna na spotkaniu z burmistrzem. Przeczytać można o tym na infogrodzisk. Baju baju będziem w raju ma się ku końcowi. Nie wiem czy prezentowany styl wypowiedzi burmistrza to norma w Grodzisku? Zgroza! Zbyt krótko tu mieszkam ale brzmi tak jakby mówił do ludzi którzy nie orientują się zupełnie w tym co się nie tylko na świecie ale i w okolicy dzieje.

  • julia - niezalogowany 2013-07-23 20:50:41

    Imprezy na deptaku odbywały się przez kilka lat.Pani EŻ o tym nie wie,gdyż nie była wtedy mieszkanką Grodziska.Było to zbyt uciążliwe dla mieszkańców i z tego powodu zaprzestano organizowania imprez na deptaku.Jakiś niezrozumiały entuzjazm u pani EŻ ,że to zmieni wizerunek miasta.W jaki sposób? Zaśmiecony deptak,ryki podpitych balowiczów,hałas.Czemu ma to służyć.Już to przerabialiśmy.Może warto pomyśleć o bardziej cywilizowanych rozrywkach.

  • Aneta - niezalogowany 2013-07-23 23:53:56

    Do Julii i Znudzonego oraz innych podobnie myślących – każdy architekt i urbanista projektując w centrum miasta deptak zakłada, że tworzy przestrzeń publiczną służącą integracji mieszkańców i ich dobrej zabawie w miejscowościach mało atrakcyjnych turystycznie lub promenadę pełną firmowych sklepów i lokali gastronomicznych w metropoliach i miastach zabytkowych. Grodzisk Mazowiecki nie jest miastem atrakcyjnym turystycznie ani metropolią więc deptak ma służyć integracji mieszkańców i dobrej zabawie. Jeżeli macie Państwo lepsze pomysły od Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Grodziskiej to je przedstawcie. Jak nie to przestańcie krytykować. Deptak umiera. Umiera już od wielu lat. Mieszkańcy tej dzielnicy to ludzie, którzy są tam od lat 60 i mieszkają głównie w mieszkaniach będących zasobami ZGM. Oni się starzeją i przeszkadza im coraz więcej rzeczy, które zwykle występują w miastach. Jak ktoś nie lubi hałasu to powinien się wyprowadzić na wieś. Deptak od godziny 18.00 każdego dnia od poniedziałku do piątku zamiera. W soboty zamiera wcześniej bo od 14.00. W niedzielę to nawet się nie budzi bo nie ma po co. Proszę powiedzieć z jakiego powodu mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego mogą chcieć przyjść na deptak po 18.00 w dzień powszedni ? Proszę powiedzieć z jakiego powodu mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego mogą chcieć przyjść na deptak w sobotę po 14.00 lub w niedzielę ? Proszę tylko o przemyślane odpowiedzi i na poziomie. Tych cymbałów, którzy nigdy nie potrafią czytać ze zrozumieniem a zawsze chcą coś idiotycznego dodać od siebie, lepiej od razu usunąć z listy osób biorących udział w dyskusji.

  • karol - niezalogowany 2013-07-24 07:33:29

    Pani Edyto może Pani podejmie na nowo temat o Parku Rozrywki. Może Burmistrz wytłumaczy nam dlaczego nie ma już takiego szumu i entuzjazmu na jego ustach. Mieszkańcy zapomnieli już o jego pokazach multimedialnych i zachwycie. Sprawa na tyle jest poważna, bo mieszkańcy wiązali z tym przedsięwzięciem pewne plany. A jak wiadomo było od początku ten interes ,, śmierdział"". Kto na nim zarobił , a kto stracił ? Co gmina, co my jako mieszkańcy zyskaliśmy, a co straciliśmy ? Przecież z naszych podatków gmina zrealizowała pewne przedsięwzięcia. Może ktoś nam to wyjaśnić ?

  • P. - niezalogowany 2013-07-24 10:45:32

    „Imprezy na deptaku odbywały się przez kilka lat” – ale chyba nie 365 dni w roku , przez kilka lat ;) ? Więc nie przesadzajmy. Może np. mieszkańcom Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie też przeszkadzają urządzane tam imprezy, ale niestety , poprzez tę szczególną lokalizację – czy chcą czy nie , ale niestety MUSZĄ mieć tą świadomość, że mieszkają w szczególnym miejscu co wiązać się będzie z pewną uciążliwością . To jako przykład. Tak samo i w Grodzisku. Jest to na pewno miejsce o tyle reprezentacyjne, że jakieś imprezy kulturalne gdzieś muszą się odbywać. Można w Parku Skarbków zrobić koncert, ale np. dla jakiejś wystawy odpowiedniejszym miejscem będzie „deptak” . Przecież nie będzie urządzać się takich imprez na terenie targowiska …? Czy impreza kulturalna urządzana na „deptaku” raz w miesiącu czy też rzadziej – jest rzeczywiście takim problemem? A na pewno jest to element wizerunkowy dla miasta. Jeden z wielu, jakie mogłyby być wprowadzone w życie. A co do „Zaśmieconego deptaka, ryków, podpitych balowiczów, hałasu ” - to proszę Państwa, mamy Straż Miejską, niech zaczną wypełniać swoje obowiązki (pomijam kwestię „zaśmieconego deptaku” ). Bo jak dotychczas, to ich największa mobilność przejawia się w ściganiu kierowców , którzy niestety z braku miejsc parkingowych – szczególnie w dni targowe – zmuszeni sytuacją parkują samochody w miejscach niestanowiących żadnego utrudnienia czy zagrożenia dla mieszkańców, ale w których niestety czatują już łowcy łatwego pieniądza, czyli Strażnicy Miejscy.

  • P. - niezalogowany 2013-07-24 10:45:42

    „Imprezy na deptaku odbywały się przez kilka lat” – ale chyba nie 365 dni w roku , przez kilka lat ;) ? Więc nie przesadzajmy. Może np. mieszkańcom Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie też przeszkadzają urządzane tam imprezy, ale niestety , poprzez tę szczególną lokalizację – czy chcą czy nie , ale niestety MUSZĄ mieć tą świadomość, że mieszkają w szczególnym miejscu co wiązać się będzie z pewną uciążliwością . To jako przykład. Tak samo i w Grodzisku. Jest to na pewno miejsce o tyle reprezentacyjne, że jakieś imprezy kulturalne gdzieś muszą się odbywać. Można w Parku Skarbków zrobić koncert, ale np. dla jakiejś wystawy odpowiedniejszym miejscem będzie „deptak” . Przecież nie będzie urządzać się takich imprez na terenie targowiska …? Czy impreza kulturalna urządzana na „deptaku” raz w miesiącu czy też rzadziej – jest rzeczywiście takim problemem? A na pewno jest to element wizerunkowy dla miasta. Jeden z wielu, jakie mogłyby być wprowadzone w życie. A co do „Zaśmieconego deptaka, ryków, podpitych balowiczów, hałasu ” - to proszę Państwa, mamy Straż Miejską, niech zaczną wypełniać swoje obowiązki (pomijam kwestię „zaśmieconego deptaku” ). Bo jak dotychczas, to ich największa mobilność przejawia się w ściganiu kierowców , którzy niestety z braku miejsc parkingowych – szczególnie w dni targowe – zmuszeni sytuacją parkują samochody w miejscach niestanowiących żadnego utrudnienia czy zagrożenia dla mieszkańców, ale w których niestety czatują już łowcy łatwego pieniądza, czyli Strażnicy Miejscy.

  • Milanowianka pracująca w Grodz - niezalogowany 2013-07-24 12:06:36

    Pani Julio , przed CK można zorganizować wiele imprez. Na deptaku także. Rzecz w tym , że nie muszą to być imprezy , których najważniejszą atrakcją jest piwko i kiełbasa( często wyborcza) Może być miło, ciekawie i bez uciążliwości. To wszystko kwestia organizacji.

  • pysio - niezalogowany 2013-07-26 12:44:05

    Dzisiaj mamy tradycyjną od wieków imprezę na deptaku - ODPUST. Wielowiekowa tradycja zaczyna zanikać - brak pomysłowego wsparcia. Dawniej odpust był oczekiwanym wydarzeniem. Stragany z ludowymi wyrobami, kręciołki z gipsowymi figurami do wygrania - piórko wyznaczało nagrodę. Zabawki do wyboru i koloru, strzelające pompki z korkiem na sznurku, pierzaste ptaki na gumkach, blaszane zegarki, pistolety na kapiszony, wiatraczki i wiele in. Był też hazard - obstawianie kręconych kolorowych samochodzików, rzuty do ustawionych puszek. rzuty pierścieniami na szyjki win patykiem pisanych. Czasmi była też kapela, jak widać czar dawnych odpustów zanika choć jest opisany w sławnym przeboju barda płyt winylowych Laskowskiego a potem Maryli Rodowicz.

  • Ech, - niezalogowany 2013-07-26 20:25:59

    wspomnień czar. Ja wolałem korkowce. Kupowało się korki z siarką w środku, oskubywało z papierowej izolacji i już sam "materiał wybuchowy" rzucało się dziewczynom pod nogi. W końcu któraś , prędzej czy później , musiała nadepnąć i huk był niemały. To była pyszna zabawa.

  • czy w związku - niezalogowany 2013-07-27 12:36:11

    z ODPUSTEM burmistrz otrzymał odpust zupełny i rozgrzeszenie od grodziskich księży? Też bym chciał się załapać.

  • mieszkaniec deptaka - niezalogowany 2019-06-05 17:41:18

    Panie Burmistrzu, proszę zlitowac sie nad mieszkańcami deptaka. Proszę dac nam odpocząć po pracy w spokoju. Deptak to nie jest dobre miejsce na koncerty i jarmarki. Proszę pozwolić mieszkańcom deptaka w spokoju mieszkać. Deptak niech pozostanie ze sklepami. A że ludzi nie ma, to dlatego że jest za dużo wkoło marketów i na deptaku nie robi sie już zakupów. Jarmarki to już przeżytek. Chińczyzna na stoiskach. Głośno, brudno i hałas do późnej nocy. Proszę Panie Burmistrzu o tym nie zapominać. Przy deptaku mieszka mnóstwo rodzin, młodzieży uczącej się, ludzi pracujacych na kilka zmian, malutkich dzieci.Proszę dac nam trochę spokoju. Stworzył Pan piękne parki, i tam oferta gastronomiczną jest odpowiednia. Na deptaku wystarczą lokale handlowe. To jest małe miasto pod Warszawą, całkiem juz ładne i też to jest na pewno Pana zasługą. Proszę o uwzględnienie tej prośby, aby móc w spokoju mieszkać przy deptaku.

Dodajesz jako: |