Aktualności, REGLAMENTOWANA WOLNOŚĆ SŁOWA - zdjęcie, fotografia
Portal TuGrodzisk.pl 01/01/2016 14:33

Tablice informacyjne Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców to stały element grodziskiego krajobrazu. Od wielu lat działacze KZLiS komunikują się ze spółdzielcami za pomocą tablic, wywieszanych w różnych miejscach miasta. Informacje znajdujące się na tablicach pomagają zrozumieć spółdzielcom należne im prawa, informują o możliwych zmianach i drogach odwoławczych od postanowień GSM, a ostatnio – informują o konsultacjach prawnych dotyczących prawa spółdzielczego.


[reklama]

Przypomnijmy – całkowicie bezpłatne konsultacje odbywają się w pierwszą i ostatnią środę każdego miesiąca, o godzinie 17.00, w lokalu PiS w Grodzisku Mazowieckim, tuż przy kościele pw. św. Anny.

 

            Niestety, te pomocne tablice od wielu lat są solą w oku GSM, o czym pisano już nieraz na TuGrodzisk.pl oraz na portalu TemidacontraSM.pl. Tablice bywały niszczone i dewastowane, zrywane, kradzione. Tak, kradzione! Sprawa, wielokrotnie w latach 2006-2007, kierowana na Policję, nie przynosiła żadnych rezultatów. Nie odnaleziono sprawców kradzieży, mimo że na Policję zgłaszali się świadkowie tych złodziejskich zajść.

 

            Rower KZLiS, o którym mowa w owym „wezwaniu”, został umieszczony na przeciwko Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Tam też doszło do dewastacji, a nawet do kradzieży roweru. Gdy społecznicy KZLiS nie poddali się w swej walce o prawa spółdzielcze, całkiem jawnie rękawicę chwycił zarząd GSM (najemni pracownicy), chcąc walczyć ze spółdzielcami, przesyłając jednemu ze społeczników w dniu 10.12.2015r. Wezwanie do usunięcia roweru (wezwanie w załączniku). Prezesowi widocznie nie przeszło przez głowę, że zarówno rower jak i tablice informacyjne, stanowią własność Związku, a nie własność prywatną; toteż podlegają art. 67 Kodeksu wykroczeń, który stanowi o ochronie mienia należącego do organizacji – jeśli ktoś je zniszczy, podlega ściganiu przez stosowne organa.

 

            Z okazji Nowego Roku 2016, życzymy prezesowi i całemu zarządowi GSM, aby wreszcie zainteresowali się kwestiami prawnymi, zamiast zatrudniać za nasze pieniądze kolejnych radców prawnych. Czasem nawet doktorat nie pomoże.

 

W imieniu zespołu „Halo Spółdzielnia”

Łucja Szabłowska

REGLAMENTOWANA WOLNOŚĆ SŁOWA komentarze opinie

  • Demokracja socjalistyczna ? - niezalogowany 2016-01-02 15:41:01

    Czy tym wynajętym pracownikom coś się w główkach nie poprzewracało ? Czy w swoich umowach zamiast przynoszenia korzyści mieszkańcom, mają nakaz cenzurowania informacji ? Wynajęty pracownik decyduje o tym - co wolno czytać jego pracodawcom ? Co ciekawe, ten prezes zarządu nie pochodzi z Grodziska, tylko z Mszczonowa, dodatkowo mieszka w Żyrardowie, czy taki dojeżdżający ma decydować co wolno miejscowym ? Skoro szef Krajowej Rady Spółdzielczej z PSL to komunistyczny TW, to chłopcy z "czerwonej ferajny" demokrację i wolność słowa maja w d.... Choć Grodzisk Maz. leży blisko stolicy, to czas się tu zatrzymał, tu rządzą dawni towarzysze z pod sierpa i młota. Może demokratyczne zmiany w końcu do nas dotrą, i pogonią na zawsze "sowiecką ferajnę" Co na to członkowie rady nadzorczej ?

  • Remek - niezalogowany 2016-01-02 22:29:05

    No cóż o różnych TW można poczytać na http://temidacontrasm.info/tw-.../#comments Jak również o kulturze naszego pracownika http://temidacontrasm.info/wyr.../#comments

  • AntyPatologiaSpółdzielcza - niezalogowany 2016-01-02 22:56:21

    Czystki w spółdzielczości!!! PiS potrafi i może. Tylko czy zechce? Koniecznie usunąć ze stołków prezesów zarządów spółdzielni, zwłaszcza mieszkaniowych oraz ich tzw. rady nadzorcze. Nowe ustawy spółdzielcze. Opcja zerowa. Osoby funkcyjne w spółdzielniach z wyborów powszechnych z obowiązkowym udziałem wszystkich członków, a przynajmniej ponad 50 %. Usunąć wszelkie kliki i sitwy.

  • Pruszkowiak - niezalogowany 2016-01-02 23:02:17

    Przeczytałem właśnie o prezesie PALUCHU na stronie temidacontrasm.info i dzięki nim poznałem wasz portal. Też mieszkam w spółdzielni i moi pracownicy zarządu nie są lepsi od tego. Myślę, że to ten sam sort szkolony za nasze pieniądze w tym samym ośrodku szkoleniowym na Jasnej w Warszawie.

  • Demokracja czy wydmuszka ? - niezalogowany 2016-01-04 12:10:57

    Wolność słowa jest podstawą demokracji - poza socjalistyczną i hitlerowską. W czasie okupacji za śpiewanie patriotycznych piosenek i pisanie na murach groziły obozy i egzekucje. Komuniści za to samo, zsyłali do gułagów, lub mordowali. To reżimy wprowadziły CENZURĘ, dzięki temu naród wiedział tylko to, co przekazali czerwoni. Dzięki temu, mieliśmy dobrobyt, mierzony pustymi półkami i kartkami na towary. Dzisiaj wynajęty pracownik GSM, jest zapraszany przez tow. dyrektora do miejscowego radia- na pogadanki dla swoich pracodawców. Właściciel może wiedzieć tylko tyle, ile mu łaskawie przekaże jego pracownik. Czyż nie jest to typowy komunizm ? Czyż nie jest to okupacja umysłów właścicieli ? Każdy posiadacz mieszkania powinien zadać sobie pytania : Co wiem o swoich prawach właścicielskich? Co wiem o zasadach ekonomicznych których muszą przestrzegać wynajęci pracownicy ? Dlaczego godzę się na ograniczanie swoich praw w GSM ? Dlaczego członkowie rady nadzorczej na to pozwalają ?

  • Elwera - niezalogowany 2016-01-04 19:01:58

    Niech nasz pracownik zajmie się drogim ciepłem w naszych mieszkaniach. Dotychczas pogoda była iście wiosenna pomimo tego rachunki za ciepło bardzo zawyżone. Nastał styczeń 2016 i jak domniemam za kilka dni mrozu otrzymamy rachunki z kosmosu. Mróz na dworze jednak grzejniki w mieszkaniach takie jak podczas ciepłych dni jesieni. Przypomnę, że na Walnym w 2016r będziemy rozliczać ciepło pobrane w 2015r tym samym czekam na duży zwrot gdyż w okresie grzewczym roku 2015 nie było zimy zarówno od stycznia do kwietnia jak również od października do grudnia .

  • GSM - rowerowa ? - niezalogowany 2016-01-05 17:11:47

    Państwo w państwie, jutro za korzystanie ze stojaków rowerowych trzeba będzie płacić. Może staną parkomaty rowerowe, lub sprzątaczki z kasami fiskalnymi. W GSM jest zawyżona ilość etatów w stosunku do potrzeb, więc z kadrą problemu nie będzie. Rada nadzorcza uchwali regulamin, jaki rower może zostać wstawiony, i na jak długo. To co na rowerze też będzie podlegało sprawdzeniu i akceptacji przez zaufaną osobę. Teren zostanie oznakowany, zawisną tablice ostrzegające o karach za niestosowanie się do regulaminu( tak jak na Szczerkowskiego na parkingu). Nasuwa się zasadnicze pytanie, czy posiadacze lokali w GSM będą mieli jakieś zniżki, ponieważ to oni za wszystko płacą. A co będzie gdy mieszkaniec odważy się stanąć z tablicą na plecach przed pałacem władcuf, pewnie rada też uchwali odpowiedni regulamin z możliwością dokonania sprawdzenia, czy ta osoba nie posiada ukrytych gazet. Po wejściu na teren GSM, każdy poczuje, prawdziwy demokratyczny raj - z minionej epoki.

  • jaGoda - niezalogowany 2016-01-05 19:26:15

    Rower w oczy kole... pytanie czy prezi,o w ogóle powinien zajmować się tym. czy nie ma innych problemów?

  • barbara - niezalogowany 2016-01-05 19:28:34

    czy problemem jest rower czy właściciel (organizacja)? gdyby działania gsm były ok względem spółdzielców, tedy gsm nie musiałaby bać się związku prezesie nie wstyd panu?

  • barbara - niezalogowany 2016-01-05 19:37:15

    a cóż powiedzą na to nasi radni? związani z organizacją ZIEMIA GRODZISKA powinni coś wiedzieć o prawnej ochronie organizacji? co na to radni-spółdzielcy, czyli: P. TERLIKOWSKI P. SĘDZIŃSKA P. WRÓBLEWSKA i radni powołani z okręgów spółdzielczych, czyli: P. CUROŁ P. DZIEKAŃSKA P. DZIEKAŃSKI a także Pan Burmistrz-spółdzielca? kogoś pominęłam?

  • do barbary - niezalogowany 2016-01-05 21:27:40

    Od czasu, kiedy J. Okurowski został członkiem zarządu KZLiS-u w Polsce to organizacja ta przestała praktycznie istnieć, nie prowadzi żadnej działalności, nic nie robi, przestała nawet prowadzić własna stronę internetową, pozostało tylko jakieś umierające forum internetowe. A ten "działacz spółdzielczy???" nie mający pojęcia o jej funkcjonowaniu z TRZEMA PRAWOMOCNYMI WYROKAMI KARNYMI za pomawianie prezesa i członków organów Spółdzielni nie zasługuje nawet na to żeby o nim mówić. Pewnie sam ze swoją promotorką pisze te wszystkie negatywne posty. W końcu PaniEdyta Żyła ma w tym duże doświadczenie.

  • Elwera - niezalogowany 2016-01-05 23:22:06

    Dziękuję prezesie łaskawco po moim ostatnim komentarzu grzejniki mają odpowiednią temperaturę, jednak ja nie zapłacę za to czego dotychczas nie otrzymałam. Fajnie , że pan czyta artykuły w necie, ale poza czytaniem niech weźmie się pan do roboty .

  • Józef - niezalogowany 2016-01-06 08:26:13

    Czy jest ktoś tutaj z KZLIS i mógłby mi wytłumaczyć dlaczego wodę rozliczamy w systemie półrocznym a ""ciepło"" w rocznym?? Skoro sezon grzewczy to tylko pół roku??

  • Wolność słowa ? - niezalogowany 2016-01-06 13:16:37

    Pańskie wystąpienie w imieniu swoich pracodawców przed komisją sejmową, przejdzie do historii CHAMSTWA i BUTY. Wstyd jaki "pan" przyniósł spółdzielcom z GSM w dniu sąsiada, został doceniony nawet przez "sąd" w Grodzisku Maz. W ten sposób potwierdził "pan" dobre imię GSM. W wielu spółdzielniach pracownicy chcąc zamknąć usta swoim pracodawcą kierują do sądów prywatne akty oskarżenia. Ale ta droga została zablokowana, gdy spółdzielca z Warszawy złożył w sądzie wniosek o skierowanie sprawy do prokuratury, w związku z naruszeniem art 267d prawa spółdzielczego. Zarząd spółdzielni wycofał prywatne oskarżenie, ponieważ składając je bez uchwał organów, chciał wyłudzić od sądu bezprawny wyrok na swojego pracodawcę. Dlaczego Gowin wyleciał z PO ? ponieważ chciał dokonać reformy w sądach rejonowych. Kto najbardziej się temu sprzeciwiał - PSL Kto zasiadał w Krajowej Radzie Sądowniczej- sławny były poseł PSL Bury. Kto jest szefem Krajowej Rady Spółdzielczej - Alfred Domagalski wieloletni TW. Antek. TW Antek jest wiceprzewodniczącym rady naczelnej PSL. Kto jest prezesem zarządu SM zachód Z. Gawron TW. Roman, były działacz solidarności. Ilu jeszcze takich donosicieli zostało prezesami zarządów w spółdzielniach ? Jak wiadomo sędziowie są niezawiśli od prawa - przykładów ogromu niesprawiedliwości sędziów i prokuratorów prasa i TV podaje bez liku. Stalin powiedział, że nieważne kto i jak głosuje, lecz kto liczy głosy, a więc nieważne prawo- liczy się interpretacja sędziego. Sędziego wybierają w większości prawnicy na dożywotnią kadencję, naród sędziego odwołać nie może. Członkiem jakiej partii jest Burmistrz - PSL, czy takim mieście będzie wolność słowa ?

  • do kom 11 - niezalogowany 2016-01-06 13:42:09

    Prezesiku PALUCHU ile masz sam wyroków karnych , a ilu uniknąłeś dzięki kasie spółdzielców ? Czego czepiasz się Edyty Żyły boisz się takiej drobnej kobiety, a może boisz się konsekwencji jakie mogą cię w nowym systemie prawnym dosięgnąć ?

  • do Józefa - niezalogowany 2016-01-06 13:46:45

    A kto ci nalicza opłaty szanowny Józefie KZLiS czy GSM ? Chcesz znać system rozliczania zapytaj na piśmie swoich pracowników w GSM lub słuchaj radia Bogoria tam co miesiąc pracownik GSM tłumaczy wszystko.

  • barbara do prezesa - niezalogowany 2016-01-06 14:12:45

    prezesie, a ty z prawomocnym prezesem jak możesz innych oczerniać? Januszowi nikt obowiązkowo opłat wnosić nie musi, lecz tobie, któryś jest pracownikiem przez nas opłacanym. gdzie jest twój honor?

  • barbara - niezalogowany 2016-01-06 14:29:49

    Kozero 1. piszesz o p. Okurowskim - Okurowski, więc chyba nie spodziewasz się "pana" przed nazwiskiem 2. wejrzyj proszę na własne wyroki z sądu karnego. czy przypomnieć? prezes zarządu z wyrokami? 3. co masz do pani Żyły? na jej portalu panuje wolność słowa - nawet ty możesz się wypowiedzieć 4. choćbyś nie wiem jak nienawidził p. Okurowskiego, rower należy do organizacji 5. nie chce pani Łucji w słowa wchodzić, ale weź się prawa naucz.

  • blokowy - niezalogowany 2016-01-06 16:20:15

    jeden członek zarządu kzlis ma taki wpływ.? Nie dyskredytujcie Janusza Okurowskiego bo to nic nie da. Ma wiedze, wie co robi a obecne władze ze strachu już kompletnie nie wiedzą co robić. Spółdzielcy mają dość robienia z nich durniów. Porównajcie opłaty na prywatnych osiedlach i co widać to my mieszkańcy asobów spółdzielczych dostajemy po d...Pani Żyła ma wiedze, czasy sie zmieniły i może sprawiedliwości stanie sie zadosć.

  • Prawo czy bezprawie ? - niezalogowany 2016-01-07 11:59:53

    Radni będący członkami czy mieszkańcami GSM, pewnie znają swoje prawa i zasady jakie obowiązują w spółdzielniach, tym bardziej burmistrz- jako mistrz samorządności. Spółdzielnie to też samorząd, więc dlaczego brak reakcji na łamanie prawa tysięcy członków, przez zarząd i radę nadzorczą GSM ? Radni znają prawomocny wyrok w sprawie budowy garaży na ul Bairda. Sąd jasno i wyrażnie stwierdził, że rada nadzorcza GSM nie ma prawa podejmować uchwał zezwalających na budowę, sąd potwierdził wiedzę spółdzielców, że taką uchwałę może podjąć tylko i wyłącznie Walne Zgromadzenie. Dlaczego pomimo tego wyroku, Starostwo wydało zgody na budowę dwóch bloków, z ewidentnym naruszeniem prawa ? Kodeksy i pr spół. przewidują kary za wprowadzanie w błąd urzędu przez członków rady i zarządu, czy radni spółdzielcy, lub burmistrz, podjęli jakiekolwiek kroki w tej sprawie ? Kto tu jest dla KOGO ? kto kogo wybiera ? Gdzie się podziały obietnice składane wyborcom ? Dlaczego burmistrz z radnymi popierają bezprawie czynione tysiącom członków GSM ? Milczenie i brak reakcji jest popieraniem bezprawia. Czy takim wybrańcom można wierzyć ? Może czas zapytać, jakim prawem wybudowano lokale użytkowe na gruncie spółdzielni zamiast mieszkaniowych ? Kto stał się ich właścicielem ? Kto skorzystał na ich uwłaszczeniu ? Jakie korzyści materialne mają z tego spółdzielcy którzy przez wiele lat ponosili koszty utrzymania tych gruntów ? Kto skorzystał z wnoszonych opłat za wieczyste przy uwłaszczeniu które mają wpływ na bonifikatę.

  • do Józefa - niezalogowany 2016-01-07 12:10:15

    Dlatego, że bezprawie rodzi takie skutki. Zacznij przychodzić na spotkania do siedziby PiS, to sie dowiesz, jak można zgodnie z prawem obniżyć wnoszone opłaty.

  • Durniu !!! - niezalogowany 2016-01-07 14:37:56

    Członkowie organów nie posiadają osobowości prawnej, taką osobowość posiada tylko spółdzielnia. Członkowie organów nie są spółdzielnią, dlatego muszą podejmować uchwały w jej imieniu- miałeś takie uchwały oskarżając Okurowskiego ?

  • Łysy do kom. 11 - niezalogowany 2016-01-07 22:34:09

    Siedź cicho i nie szalej bo to co chciałeś już masz . Zawiść i głupota to taka choroba co nie boli i z tego tytułu renty nie dają, a i przyszłą emeryturę mogą odebrać.

  • Józef - niezalogowany 2016-01-08 07:43:18

    Dziękuję, przyjdę. To bardzo miłe, że robicie Państwo te konsultacje za darmo. Piękne szczególnie w kontrze do GSM która opłaty podnosi ciągle... Pozdrawiam

  • Ciekawski - niezalogowany 2016-01-08 13:10:41

    Czy ktoś może mi powiedzieć, co to jest ten KZLiS ? i ilu skupia członków w Grodzisku Mazowieckim, aby mieć obraz, kogo On reprezentuje?. Czy członkowie Ci płacą składki, jeżeli tak, to ile osób to czyni ?.

  • do ciekawskiego - niezalogowany 2016-01-08 15:45:49

    Zadzwoń do Sejmu to ci odpowiedzą, działacze z tej organizacji są od kilkunastu lat zapraszani do prac w komisjach spółdzielczych, czyli biorą czynny udział w tworzeniu prawa dla spółdzielców

  • do ciekawskiego - niezalogowany 2016-01-08 15:45:49

    Zadzwoń do Sejmu to ci odpowiedzą, działacze z tej organizacji są od kilkunastu lat zapraszani do prac w komisjach spółdzielczych, czyli biorą czynny udział w tworzeniu prawa dla spółdzielców

  • do kom. 24 - niezalogowany 2016-01-09 09:36:07

    A mnie bardziej interesuje ile osób płaci składki w Związku Emerytów i Rencistów, Tur Bogoria, Bezpieczne Miasto czyli do organizacji pasożytujących na grodziskich podatnikach. Póki co jak można dowiedzieć się ze stron UM to KZLiS nie wyciąga kasy od podatników.

  • Oj tam, oj tam - niezalogowany 2016-01-09 11:07:23

    I tu cie boli? Reprezentuje tych wystraszonych, a może zastraszonych, tych " rolowanych" . A "składki" to my wszyscy płacimy tym co dorabiają sie kosztem zwykłych mieszkańców korzystając z naiwności.

  • Dutki w miech ? - niezalogowany 2016-01-09 12:40:52

    Dlaczego radni członkowie GSM siedzą CICHO ? Czy radni nie posiadają internetu ? Dlaczego nie korzystają z możliwości wypowiedzenia się w tej sprawie ? Gdzie się podziała wasza odwaga ? Radni dla diety - czy dla mieszkańców ?

  • telemaniak - niezalogowany 2016-01-09 20:45:33

    Ja pytam zaś kto jest odpowiedzialny za sygnał telewizyjny ? Opłaty pobierane za coś czego się nie realizuje. Odbiór kanałów przy kosztownej wymianie anteny i beznadziejnym odbiorze wprost mnie poraża. Dostarcza mi ten sygnał Spółdzielnia naliczająca opłaty za bubel. Nie będę zawracał głowy społecznikom z KZLiS - udam się jednak do UOKiK. Czas na rzetelne rozliczenie tej usługi. Internet zaś to już jakaś fikcja podejrzana. Jak chciałem fakturę bo mam działalność zarejestrowaną w domu to Pani księgowa powiedziała, że na firmę nie może wystawić faktury. Zrezygnowałem z badziewia spółdzielczego i mam usługę od konkretnego operatora. Wątpliwości jednak pozostały i mam pytanie na jakiej podstawie prawnej spółdzielnia dostarcza sygnał do gminnych budynków będących budynkami użyteczności publicznej i jakie wystawia dokumenty ?

  • do ciekawskiego - niezalogowany 2016-01-10 08:39:05

    w dobrowolnych organizacjach jest dobrowolnośc. chcesz to płacisz. nie chcesz to nie płacisz. zawsze możesz znaleźć inną organizację lub działać sam. masz wybór. płacąc 600 zł miesięcznie do spółdzielni masz wybór???

  • TKM ? - niezalogowany 2016-01-11 09:59:42

    W kraju komitet obrony alimenciarza manifestuje protesty w obronie demokracji i wolnych mediów. Garstka polityków z Unii niczym papugi też popiera alimenciarza. Zapraszamy do miasta w którym od lat organizacji społecznej kradzione są ich tablice informacyjne, w niedzielę zniknęły na oś Kopernika. Grodzisk Maz to najlepsza gmina w której rządzi mistrz samorządności. Tu przyszłość jest dziś jak głosi hasło na tablicach miasta - tylko dla kogo ?

  • hasło - niezalogowany 2016-01-11 12:53:11

    Teraz to " Adres z przyszłością":))

  • Kasa - niezalogowany 2016-01-11 12:55:35

    pewno, że dla diety. Wierzysz, że może być inaczej to popatrz na nich, co robią, czy są aktywni, pomagają najchętniej sobie chyba.

  • myślę, że - niezalogowany 2016-01-11 12:58:32

    To prawda! Wspierają kasą miejska tych co nie pyskują, są potulni, chwalą , chwalą, wielbią najważniejszego i znowu chwalą .Wdzięcznym rozdają

  • Dla diety czy dla spółdzielców - niezalogowany 2016-01-11 15:51:53

    Może pani przewodnicząca Wróblewska będąca członkiem spółdzielni da przykład odwagi i wypowie się w tej sprawie.

  • Czekamy - niezalogowany 2016-01-12 11:14:09

    Wolność słowa jest nadrzędnym prawem demokracji. Czy bez wolności słowa może istnieć demokracja ? Radni nauczyciele z lekarką na czele, nic nie macie do powiedzenia tysiącom spółdzielców ? Dlaczego radny Sucho żebrski członek GSM milczy ? Dlaczego radni obawiają się zabrania głosu na forum ? Czy wolność słowa jest dla was wrogiem ?

  • radni ? - niezalogowany 2016-01-13 15:02:09

    Radni zajmą takie stanowisko jak przy KV400, że nie będą się tym zajmować.

  • wert - niezalogowany 2016-01-14 10:50:54

    bo oni nie mają wiedzy. To co im ich wódz powie uważają za święte wg mnie. Tacy z nich przedstawiciele mieszkañcòw

  • do 39 - niezalogowany 2016-01-14 15:06:29

    Dlaczego nie mają wiedzy skoro większość to nauczyciele. A może boją się wiedzy ?

  • do kom. 33 - niezalogowany 2016-01-15 21:58:55

    Skoro to adres z przyszłością to dlaczego dokonuje się zasiedzeń przeszłości . Ja nadal nie pojmuję jak Pani Rita Cosby , przebywająca od ponad 30 lat w USA może wraz z gminą coś zasiedzieć? Kto zezwolił na złożenie pozwu o zasiedzenie przez Gminę Grodzisk Maz., kto oraz kiedy podjął taką uchwałę?

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2016-01-16 17:17:51

    Pani Rita Cosby urodziła się w USA i tam mieszka od urodzenia. Jej tatuś po ponad 60 latach ujawnił, że jest polakiem, a sam z Polski wybył jako młody człowiek w zdaje się 49 roku. O Polsce zapomniał ale majątek rodziców nie dał ojcu p. Rity jak widać o sobie zapomnieć. Ludzie lubią tworzyć swoje historie i ciekawe na ile stworzona historia bohatera jest prawdziwa.

  • do 42 - niezalogowany 2016-01-17 10:22:34

    Ryszard Kosobudzki wyjechał z Polski jako 20 latek w 1945 roku. Jego polskość z niewiadomych powodów na ponad pół wieku uległa zapomnieniu. Kontaktów z Polonią także nie utrzymywał. Bohaterstwo- nie potwierdzam i nie zaprzeczam. Nastoletni chłopak, wojna kto wie? Ale takich jak on było wielu. Także w Grodzisku. Żyli, walczyli często po wojnie szykanowani. Zostali. Zawsze byli POlakami!

  • Dlaczego, dlaczego, dlaczego ? - niezalogowany 2016-01-17 13:29:58

    Dlaczego radni milczą i godzą się z bezprawiem w GSM ?

  • Fred - niezalogowany 2016-01-18 07:48:31

    a co mogą zrobić. Burmisttz powinien zareagować. Skargi mieszkańców. kierujcie do niego i to w dużej ilości. Będzie musiał sie zainteresować. Przewodnicząca rady też niech popracuje. Na pisma musi być odpowiedź.

  • spółdzielca - niezalogowany 2016-01-19 10:41:16

    Burmistrz przychodzi na Walne Zebrania, raz jako członek pobierając mandat, innym razem jako gość nie bierze mandatu. W jakim celu to czyni ? Dlaczego Burmistrzowi nie przeszkadza zablokowanie członkom prawa do składania propozycji uchwał przez statut ? Ustawa nadała członkom prawo do składania propozycji uchwał w każdej sprawie. Pod propozycją musi się podpisać nie mniej niż 10 członków, zapis ustawowy nie pozwala na powiększanie tej liczby, ponieważ nie zawiera zapisu, że statut może postanowić inaczej. GSM jest chyba jedyną spółdzielnią w Polsce w której statut nakazuje zebranie nie mniej niż 3% podpisów wszystkich członków. Dlaczego zarząd do tego dopuścił ? Takich bezprawnych ograniczeń jest o wiele więcej - dlaczego Burmistrz jako członek nie reaguje ? Dlaczego radni członkowie godzą się na ewidentnie i szkodliwe ograniczanie swoich praw ?

  • Demokracja ? - niezalogowany 2016-01-19 14:39:37

    Sprawiedliwość POlewacku. Wykładowca na Uniwersytecie Jagielońskim dr hab Izabela Lewandowska, za kierowanie zawiadomień do prokuratury została przez burmistrza postawiona przed sądem karnym z art 212 KK. Pani Izabela jako radna wytykała Burmistrzowi działania niezgodne z prawem. Prokuratura rejonowa w tym mieście wszystkie zawiadomienia umarzała. Zażalenia do organów apelacyjnych też były umarzane. Sąd Rejonowy skierował dr praw na badania psychiatryczne do szpitala. Sąd Rejonowy wydał wyrok skazujący, a sędzia powiedział do Burmistrza, cyt chyba jest pan zadowolony. Sądy Apelacyjne zatwierdziły wyroki, sprawa trafiła do Strasburga, Sąd w Strasburgu nie zostawił suchej nitki na "polskich" sędziach. Więcej na stronie www prawoibezprawie.org. Naród wychował żmije na własnych piersiach.

  • Knebel - niezalogowany 2016-01-21 14:13:43

    Tysiące spółdzielców, w mieście z adresem przyszłości pozbawione prawa do proponowania zmian. W ten sposób praktycznie ograniczono członkom możliwości wpływu na ich żywotne interesy. Przykłady; członek chce wnieść do WZ o zmniejszenie ilości etatów i o zmniejszenie zatrudnienia, poszerzenie uprawnień członków, lub o nakazanie audytu zasadności kosztów ogrzewania. Bezprawny zapis statutowy na który powołują się pracownicy zarządu ogranicza członkowi prawo nadane przez Sejm. Nasuwa się pytanie, który zapis jest ważniejszy- ustawy sejmowej czy statutu ? Komu to to ma służyć - członkom czy pracownikom ? Czy członkom rady można wierzyć skoro podejmują uchwały niezgodne z prawem ? Czy można wierzyć w przysyłane przez pracowników wyliczenia opłat ? Ograniczanie możliwości przekazywania informacji to podstawa do działań niezgodnych z prawem. Czy przestępcy ogłaszają swoje poczynania lub zamiary ? Dlaczego brak reakcji burmistrza i radnych ?

  • do kom. 48 - niezalogowany 2016-01-23 23:39:05

    Czy to jest jeszcze adres z przyszłością czy adres z bykami BEZ zarodowymi z różną przeszłością ?

  • Dzisiaj ONI jutro MY - niezalogowany 2016-01-24 11:48:22

    Wczoraj wieczorem w TVN pokazano sprzedanych wraz z mieszkaniami spółdzielców z Sokolni. Spółdzielcy mieli lokale typu własnościowego, prezeska tej spółdzielni sprzedała 800 mieszkań za długi spółdzielni i zmarła. Mieszkania w większości nabył pełnomocnik spółdzielni, który sam ze sobą podpisywał umowy. Za mieszkania płacił po kilkaset zł, a część przejął za darmo. Składane zawiadomienia do prokuratury były umarzane. Sąd Rejonowy odrzucał skargi na umarzanie przez prokuraturę, dodatkowo przewlekał wyznaczanie wokand w tej sprawie. Notariusze dopuszczali do bezprawnego przejęcia mieszkań spółdzielców. Pierwsi którzy złożyli pozwy o unieważnienie sprzedaży sprawy wygrali, ale nabywca pewnie złoży apelację. Występująca w programie Lidia Staroń od kilku lat pomaga tym spółdzielcom. Przestępcze grupy idą już na całość w przejmowaniu prywatnej własności spółdzielców. Ochronę zapewniają im skorumpowani notariusze, prokuratorzy i sędziowie. Profesor prawa Ewa Łętowska powiedziała jasno na przykładzie swojej spółdzielni, że następują bezprawne "rugi" spółdzielców w całej Polsce. Spółdzielcy myślą, że prokuratura lub sąd ich uchroni. Czy w GSM pracownicy i rada przestrzegają prawa ?

  • Wł - niezalogowany 2016-01-27 14:50:12

    Hańbą dla prawego człowieka jest okradanie swojego pracodawcy. Największe szkody ponoszą osoby o niskich dochodach. Bandy zdegenerowanych złoczyńców popierane przez członków rad nadzorczych zawyżają opłaty, doprowadzając do bezdomności swoich pracodawców. Buta chamstwo i oszustwo istnieje dlatego, że jest chronione przez część zdegenerowanych prawników. Ci "polscy" złoczyńcy są gorsi od okupantów zewnętrznych, co pokazała TV.

Dodajesz jako: |