Polityka, Trudny - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 2
 • Fotka nr 1 z 2
Portal TuGrodzisk.pl 30/11/2014 14:42

” Za etaty zdobyte dzięki rekomendacji PSL trzeba płacić od 50 do 150 zł miesięcznie. Wysokość opłaty zależy od stanowiska”. {…}. Czy w Grodzisku Mazowieckim liderzy KWW „Ziemia Grodziska” zmodyfikowali znany im system z PSL? {…}. Czy nie został naruszony statut partii w Zarządzie Gminnym Polskiego Stronnictwa Ludowego w Grodzisku Mazowieckim? W tym zarządzie nie ma skarbnika, sekretarza oraz wiceprezesa. {…}. A może jest tak jak w ulotce: „Czyżby ze wstydu utajnili swoje listy”,{…}.


Miałem sen. Śniło mi się, że oglądam telewizję. Transmitowano konferencję prasową byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego.


Mówił o rozbieżnościach pomiędzy prognozą wyników wyborów, a wynikiem podanym przez PKW. Tam gdzie PiS tracił sześć punktów procentowych, to PSL zyskiwał. Taka korelacja występowała w tych powiatach, w których głosów nieważnych było więcej niż średnia krajowa z tegorocznych wyborów samorządowych do sejmików. We śnie zaintrygowało mnie to tak bardzo, że przestałem patrzeć na telewizję. Podszedłem do biurka żeby sprawdzić, czy mam ulotkę komitetu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Nie miałem. Skoro tak, tzn., że w Grodzisku Maz. nie ma PSL – pomyślałem. To może być kolejny argument, żeby mieszkać w Grodzisku Mazowieckim. I w tym miejscu sen się urwał.W „Zapiątek” miałem czas wolny. Poświęciłem go na szukanie w Internecie śladów PSL w Grodzisku Mazowieckim. Nie było to trudne.


W moim mieście – tak piszę, bo w nim się urodziłem, kształciłem i mieszkam – są dwa zarządy PSL: 1) Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Grodzisku Mazowieckim, 2) Zarząd Gminny Polskiego Stronnictwa Ludowego w Grodzisku Mazowieckim. PSL nie ma oficjalnej struktury partyjnej w Milanówku, Jaktorowie, Podkowie Leśnej. Radzi sobie inaczej – pomocny jest kamuflaż. W bezpłatnej gazecie informacyjnej pt.:” PS. Lider” [ nr 9, Listopad 2014] p. Andrzej Kopeć napisał: ”Od lat współpracuję z samorządem Baranowa, Grodziska Mazowieckiego, Milanówka, Żabiej Woli oraz Starostwa Grodziskiego”. (Na stronie Zarządu Powiatowego PSL w Grodzisku Maz. ostatnim numerem ww. gazety, który można przeczytać jest nr 8 z 2013 roku.)

 

Wierzę na słowo, że „współpracują”. Znamienne jest, że pomimo braku struktur partyjnych w Milanówku, „współpraca z samorządem Milanówka” układa się dobrze. Łatwiej będzie to zjawisko zrozumieć gdy się zagości na stronie: http://piechocinski.blog.onet....pl/page/2/ . Pan Janusz Piechociński – Prezes PSL – poparł Jerzego Wysockiego jako kandydata na burmistrza Milanówka
w głosowaniu 30 listopada bieżącego roku. W zrozumieniu zjawiska pomocny będzie tekst piosenki Izabeli Trojanowskiej „Nic za nic”. Tekst piosenki - fragmenty: Dziwnie jakoś tak. Uprościł nam się świat: Wszystko się da wycenić! {…}. Wszystko cenę ma. I wartość swoją zna. Wszystko, w co grać spróbujesz! {…}. Słyszysz raz po raz: Za darmo nic! Za darmo nie ma już nic! Tak już jest - taki zaczął się styl! {…}. W każdej grze, czyś jest aktor, Czy widz - za darmo nie ma... {…}.


Na odpowiedzialność dziennikarza Cezarego Łazarewicza, cytuję:” Za etaty zdobyte dzięki rekomendacji PSL trzeba płacić od 50 do 150 zł miesięcznie. Wysokość opłaty zależy od stanowiska”. [ Wprost nr 39 z 2014 roku – artykuł pt.: „Pomożemy Swoim Ludziom”.]


Wpłaty są dobrowolne. Nie ma czegoś takiego jak haracz. W uchwale NKW PSL jest wszystko wyszczególnione: ile płaci prezes agencji, ile członek zarządu, a ile dyrektor wydziału. Czy w Grodzisku Mazowieckim liderzy KWW „Ziemia Grodziska” zmodyfikowali znany im system z PSL? Chyba tak, skoro p. Grzegorz Benedykciński udzielił wywiadu i powiedział, że radni z „Ziemi Grodziskiej” co miesiąc robią zrzutkę i, im nie brakuje środków finansowych na bogatą kampanię wyborczą.

Czy nie został naruszony statut partii w Zarządzie Gminnym Polskiego Stronnictwa Ludowego w Grodzisku Mazowieckim? W tym zarządzie nie ma skarbnika, sekretarza oraz wiceprezesa. Jest tylko Marzenna Kuczyńska – Prezes. Podaję na odpowiedzialność Administratora strony: http://pslgrodzisk.pl/index.ph...;Itemid=97 . Przykładem, że w tej samej partii można lepiej funkcjonować jest Zarząd Gminny Polskiego Stronnictwa Ludowego w Żabiej Woli. Ta sama partia, ten sam powiat. W Żabiej Woli nie ma problemów z transparentnością oraz statutem partii. Zarząd liczy pięć osób. I zgodnie ze statutem Polskiego Stronnictwa Ludowego w skład zarządu wchodzi skarbnik. A może jest tak jak w ulotce: „Czyżby ze wstydu utajnili swoje listy”, którą można zobaczyć pod adresem: https://www.facebook.com/photo...mp;theater . Podaję na odpowiedzialność użytkownika: Adam pseudonim: Konrad Cymborski.

Kolejny kamuflaż wyborczy zafundowało nam „Radio Hobby 89’4” z Legionowa. Patronem honorowym akcji „Bezpieczna podróż” jest Adam Struzik - szef mazowieckiego PSL - kolega p. Grzegorza Benedykcińskiego. W „Biuletynie Struzika” była quasi agitka m. in. na rzecz Panów: Wysockiego i Benedykcińskiego. O Panu Benedykcińskim napisano, że kandyduje na stanowisko Burmistrza itd. W tym miejscu ciśnie się na usta kolejny cytat, który daje do myślenia: „Finanse PSL są niejasne, faktury fałszowane, pieniądze pozyskiwane nielegalnie – zarzucali działacze prezesowi szczecińskiego PSL”.
[ Wprost, nr 39 z 2014 roku – artykuł pt.: „Pomożemy Swoim Ludziom”.]

Pan Marek Wieżbicki jest bezpartyjny, ale wiem też, że lider jest z PSL. Powiem więcej, jest drugim wiceliderem, bo pierwszym jest p. Piotr Galiński (PSL), który już ma w politycznym CV kandydowanie na posła z list komitetu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Spuszczę kurtynę milczenia nad tekstem pana Wieżbickiego w biuletynie KWW „Ziemia Grodziska”. Miałki… To samo tekst pana Grzegorza Benedykcińskiego (PSL). Drugi Pan podpisał się pod tekstem jako burmistrz. Czuję się tym faktem zniesmaczony. Biuletyn nie został wydany za pieniądze podatników. Więcej skromności oczekuję od polityka PSL korzeniami sięgającymi PRL (wcześniej opłacał składki partyjne w ZSL). Ten Pan nachalnie epatuje nas sprawowaną przez siebie funkcją? Przypuszczam, że nie podpisuje się ‘mgr inżynier’, bo magistrem nie jest. Chyba Pan Grzegorz Benedykciński będzie zmuszony do wytłumaczenia się przed buddystami z Grabnika gmina nJaktorów ze swojej skłonności do wywoływania dużego wrażenia? Dlaczego nie podpisał się z podaniem stanowiska partyjnego? Jest politykiem na pierwszym miejscu, a dopiero na drugim - włodarzem.


Nie był ten Pan z wyborcami szczery. Pomimo, że szczerość to dla polityka cecha niewskazana - przynajmniej jeśli politykę rozumieć tak, jak rozumie się ją w Polsce, jako sztukę cwaniackiego „ustawiania” siebie i „swoich”. Pan Grzegorz Benedykciński jest wiceprzewodniczącym PSL woj. mazowieckiego, nieprawdaż? Startował do sejmiku wojewódzkiego z list PSL, prawda? Zarejestrował się do udziału w Eurowyborach 2014 z list PSL, prawda? Do każdego biuletynu KWW „Ziemia Grodziska” dodano ulotkę kandydata z PSL do sejmiku województwa mazowieckiego p. Andrzeja Kopcia - Prezesa Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Grodzisku Mazowieckim. Prawda? Pan Bartosz Benedykciński, syn Grzegorza był też kandydatem KWW „Ziemia Grodziska” .


W roku 2010 kandydował do Rady Miasta, prawda? Pan Grzegorz Benedykciński gdy obowiązywały inne ordynacje wyborcze niż dzisiaj stosował taki manewr, że jednocześnie kandydował na radnego i burmistrza. Później składał mandat.

[reklama]
W swoje miejsce „wpuszczał” do Rady Miasta koleżankę/-gę, prawda? Do sejmiku województwa mazowieckiego też ten manewr został zastosowany.

Podobnie jak inni mieszkańcy gminy Grodzisk Mazowiecki otrzymałem bezpłatny biuletyn KWW „Ziemia Grodziska”. Gdybyśmy byli najważniejsi dla Panów: Benedykcińskiego (PSL), Galińskiego (PSL) , Mirosława Gajowniczka (PSL), Sławomira Pietraszka PSL) - to biuletyn rozdawano by wyborcom częściej. Na biednych nie trafiło. Mogliby „Zjednoczeni” dbać o wyborców bardziej. Moje oczekiwania, to biuletyn rozdawany raz na pół roku.Nie liczę, że coś się samo zmieni na lepsze, skoro kamuflaż się sprawdza i ludzie głosują na „Ziemię Grodziską”. Ale śmiało można pójść na posiedzenie komisji albo sesję Rady Miasta, Rady Powiatu – zabrać ze sobą dyktafon, smartfon.


A jak już tam pójdziesz czytelniku, to może się zapytasz wszystkich radnych pojedynczo: Czy jest Pan/-i byłym lub aktualnym członkiem PSL? Czy ktoś w rodzinie Pana/-i radnego/-ej był lub jest członkiem PSL – proszę nazwać pokrewieństwo? Chłop ma atawistyczny lęk przed obcymi, którzy coś notują, zadają pytania, nagrywają, fotografują, kręcą film itp. Mają w genach, że z „zapisania” biorą się problemy – rachunek, wezwanie, pisemko, mandat, grzywna itp.

Od pierwszego grudnia bieżącego roku codziennie z siebie będę wyduszać niewolnika. Świat można podzielić na panów i niewolników. Jest wiele wariantów podziałów świata, m.in. na bandytów i frajerów. Najważniejsze to frajera okraść, okłamać, zmanipulować. Propaganda „Panów” doścignęła czasy Gierka. Wielu twierdzi, że już wyprzedziła. Ludzie widzą, że normalne mechanizmy zdrowej wspólnoty nie działają. Samorząd coraz częściej staje się własną karykaturą. Ma rację p. Jarosław Kaczyński – „Sitwa to nie samorząd”. Odniosłem wrażenie, że w skali całego naszego kochanego kraju zmanipulowano Polaków. I trwają w stanie świadomości wyjętym wprost z Wyspiańskiego: „Nic nie słysom, ino granie, takie ich chyciło spanie”.

Trudny cel - PSL komentarze opinie

 • Sygnalista - niezalogowany 2014-12-06 13:04:07

  Wszystkich Czytelników przepraszam za interlinie. Nie poznałem jeszcze sposobu na oswojenie "Panelu" służącego do zamieszczania tekstów na portalu TuGrodzisk.Pl. Moim zdaniem to narzędzie wymaga dopracowania. Fakt, że innym jednak się udaje, uczy mnie pokory.

 • Bąk - niezalogowany 2014-12-06 17:04:38

  Jeśli ktoś jest burmistrzem miasta ponad dwadzieścia lat, to trudno, żeby nie pojawiały się patologie. Mamy festiwal przecinania wstęg. Gdy nie można przeciąć wstęgi, to można zaprosić zespół muzyczny lub kabaret. Takie narzędzia są dostępne tylko włądzy. W ten sposób włodarz cementuje swoją pozycję. Panu burmistrzowi trzeba wierzyć na słowo. Dał słowo honoru, że w roku 2017 zostanie oddana do użytku obwodnica Grodziska Mazowieckiego. Dał słowo, że to jego ostatnia kadencja, później odchodzi na emeryturę. Polityków "Ziemi Grodziskiej" nie interesuje budownictwo prospołeczne, co jest zupełną ślepotą polityczną. Podobnie lekceważy się pieszych - kosztem kierowców i rowerzystów. Piesi to największy elektorat. Z pewnością większy od emerytów i rencistów, którym wchodzi po palcu do d*** "nasz" Burmistrz.

 • Pytek - niezalogowany 2014-12-06 17:22:15

  Domagam się ujawnienia umów zawieranych przez gminę. BIP nie wystarczy. Potrzebna jest pełna informacja: imiona, nazwiska, nazwy firm, liczby.Na co i w jaki sposób są wydawane nasze pieniądze. Analogicznie, mieszkańcy muszą wiedzieć, na co i w jaki sposób są wydawane pieniądze zbierane przez (no właśnie, przez kogo?) "Ziemię Grodziską". Kiedy otrzymają pełną informację, będą umieli wyciągnąć wnioski, na kogo nie głosować.

 • Pieszy - niezalogowany 2014-12-06 18:06:42

  Czy aby na pewno burmistrz działa dla mojego dobra?

 • Góral - niezalogowany 2014-12-06 18:17:36

  My Polacy, jesteśmy skuteczni, gdy zagrożenie jest oczywiste. I jesteśmy w wielkim niebezpieczeństwie, gdy zagrożenie jest zamaskowane.

 • Drugi do pierwszego - niezalogowany 2014-12-06 20:00:43

  Ja też mam ogromne wątpliwości, według mnie działa tylko dla dobra swojego z niskich pobudek posiadając konkretne zasoby i wątpliwie zaciągane kredyty ? Czy wyjazd wakacyjny na Sardynię też będzie pokryty kredytem czy naszymi podatkami ?

 • Kostek - niezalogowany 2014-12-06 22:30:19

  Sygnalisto, takiż jesteś elokwentny - wyraź więc swoja szczerą opinię co sądzisz o koalicji PiS z PSL w grodziskim powiecie? Podoba ci się, co zrobiła twoja protegowana (tak mi się wydaje, że ja popierasz) Pani Więckowska?

 • pysio - niezalogowany 2014-12-07 09:31:57

  Dlaczego w naszym mieście tak trudno dokonać zmian ? Odpowiedż jest prosta, miasto zasiedlili nowi mieszkańcy. Nowi stanowią większość nad miejscowymi, brak więzów rodzinnych rodzi obojętność na sprawy miejscowe. Większość tych osób poświęca się pracy traktując miejsce zamieszkania jako sypialnię. Na głowie mają do spłacenia kredyty, więc od rana do wieczora ciągle pracują jak niewolnicy. W miastach takich jak Milanówek nowych mieszkańców przybyło niewielu i rodowici stanowią większość, dlatego tam zmiana się udała. Komuniści żeby rządzić przesiedlali i mieszali całe narody - tatarzy krymscy. Dlatego w Grodzisku deweloperzy budują na całego i rządzący z PSL z tego się cieszą, łatwiej im wygrywać kolejne wybory. Oczywiście kasa jest ważna - a kto przy niej siedzi ?

 • Grażyna - niezalogowany 2014-12-07 10:27:26

  Kpina! Początek kadencji i niech wprowadzą na obrady tematy atrakcyjnych wyjazdów urlopowych. Troche o pasjach, bo czemu nie, potem co czytali ostatnio , dzieci, wnuki ii luksus interesujące obrady

 • Danek - niezalogowany 2014-12-07 10:29:37

  Wiąckowska to historia. A Terlikowski mówiący o pomysłach, o zamierzeniach. Wstrząs.

 • Do Pysia - niezalogowany 2014-12-07 15:47:23

  To nie miasto się zasiedla tylko wieś,a PSL będzie wygrywał wybory do puki nikt nie dobierze się konkretnie do KRUS-u,nasza gmina kiedyś była typowo rolnicza a zobacz jak jest teraz?rozparcelowali ziemię pod działki budowlane,a to co nie dało się spieniężyć powyżej jednego hektara zarejestrowano jako rolne i płaci się KRUS raz na kwartał w wysokości około trzystu złotych,żyje się z procentów albo kręci inne lody, jako taksówkarz albo prowadzi ,,cichą"" działalność gospodarczą cały czas udając rolnika a tacy jak to ujął Sawicki ,,frajerzy"" jak ty czy ja musimy niestety do tego procederu dokładać, taki pseudo-rolnik nie robi nic na roli, jedzie po warzywa czy mięso do sklepu czy na targ a podczas wyborów głosuje na swoich dobrodziei i prosi Boga aby ta sielanka trwała jak najdłużej.Złodziejstwo w majestacie prawa i jak to jest że tego nikt nie kontroluje?Pozdrawiam prawdziwych,uczciwych rolników których w naszej gminie niestety pozostała garstka.

 • Piotrek W. - niezalogowany 2014-12-07 18:07:18

  PSL, wieczna przystawka. Cwana koalicja w Powiecie na wszelki wypadek gdyby za rok zaszły zmiany w elitach rządzących. A może PSL tak rozgrywa PIS licząc na przyszłe przejęcie elektoratu.

 • Augur - niezalogowany 2014-12-30 16:19:02

  Na terenie całego województwa pomorskiego średnia nieważnych głosów to 20-25%. Podobną średnią nieważnych głosów w wyborach do sejmików ma takze województwo zachodniopomorskie. A Szczecin to największe miasto województwa zachodniopomorskiego. I wszystko jasne...

 • Demokrata - niezalogowany 2014-12-30 16:45:07

  Fundamentem demokracji jest zaufanie do władzy. Władza wybrana w listopadzie 2014 roku w Polsce nie może tego zaufania zyskać. Nie mamy pewności, że będą rządzić ludzie, którzy zostali rzeczywiście wybrani. Władza nie może tłumaczyć się bałaganem, bo jeśli uznaje, że ma trudności, to niech zabiera manatki i się wynosi.

 • Eugen A"prostata - niezalogowany 2014-12-30 18:50:00

  Kochani, jesteśmy elitą Narodu Polskiego. Są dowody na obronę tej tezy. Stosunkowo nieliczni Internauci czytali blogi o tematyce politycznej (8 proc.) , sporadycznie deklarowali zachęcanie w Internecie innych użytkowników do głosowania lub poparcia jakiejś partii czy kandydata (4 proc.), pisanie na tematy polityczne na forach czy blogach (3 proc.), wysłanie przez Internet listu do polityka lub podpisanie petycji (2 proc.); czytaj więcej: http://fakty.interia.pl/news-c...bos-47- proc-polakow-nie-znalo-kandyda tow-w-wyborach-samorza,nId,158 1749 Ale co możemy zrobić żeby porwać za sobą masy?

 • Antenat - niezalogowany 2014-12-30 19:36:33

  Domaganie się powtorzenia jest normalnym prawem obywatelskim. Obywatel ma prawo, aby państwo naprawiło swój błąd. Sprzeciwiam sie temu co robi władza publiczna w sprawie wyborów. Nie wierzę w prawdziwośc tych wyborów.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedawca Bezpośredni

Aktualne do Naszego zespołu poszukujemy osób do pracy: Jeśli: · chcesz zarabiać dużo i więcej, · chcesz współpracować z firmą o..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez tugrodzisk.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Biuro Obsługi Turystów TAKT z siedzibą w Grodzisk Mazowiecki 05-825, Żwirki i Wigury 9

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"