„Tu przyszłość jest dziś”. Czy o taką przyszłość nam chodzi?

Listy czytelników, „Tu przyszłość dziś” taką przyszłość chodzi - zdjęcie, fotografia
Portal TuGrodzisk.pl 01/10/2013 21:48

Wczorajszy dzień, 30 września, na długo pozostanie mi w pamięci. To był bowiem wyjątkowy dzień, jeszcze nigdy nie targały mną takie zmienne i pełne emocji odczucia. I to wszystko dzięki jednej osobie.


 

Uczucie dumy, współczucia, radości, zniecierpliwienia, potem następujące przyspieszone bicie tętna, zgrzytanie zębów, aż wreszcie niemalże wściekłość.

 

Nie wiem jak to się stało, ale wyjątkowo postanowiłem wczoraj wrócić do Grodziska z Warszawy autostradą A2 i – dojechać do ul. Żyrardowskiej wjeżdżając w ul. Żytnią. Zazwyczaj wybieram inną drogę, ale wczoraj tak właśnie wracałem. Było już po godz. 19.00  gdy z Błonia dojeżdżałem do Grodziska Maz.

 

I wówczas to dopadło mnie to pierwsze uczucie:

 

DUMA. Przy drodze wielki bilboard informujący, że Grodzisk Mazowiecki uznany został w jakimś tam rankingu samorządów, w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich, za najlepszy na Mazowszu. Tych „które prowadzą politykę zrównoważonego rozwoju i dbają o jakość życia jej mieszkańców”. Od razu moje ego wzrosło, jak również – w mojej wyobraźni - poziom życia i zaczęło się mi żyć dostatniej. Wygodniej poruszyłem się w fotelu samochodu. Może go zamienię na lepszy, wygodniejszy? Może na taki jaki ma obecny jeszcze gospodarz tej niezwykłej gminy i miasta?

 

I poczułem WSPÓŁCZUCIE dla mieszkańców innych miasteczek i gmin, że oni nie mają takich radości, że nie mogą nacieszyć się taką gospodarską ręką, że nie mają gospodarza, który – jak sam mówi – „ponad połowę czasu spędzam pomagając firmom w pokonywaniu barier administracyjnych. To naprawdę bardzo ważne”. Bo rozumiem oczywiście, że tą drugą mniejszą „połowę” czasu burmistrz poświęca na rozwiązywanie barier infrastrukturalnych, socjalnych, administracyjnych  utrudniających życie zwykłym mieszkańcom Grodziska i gminy?  RADOŚĆ – że są jeszcze tacy włodarze. To nic, że budżet na promocje miasta i gminy, na bilboardy, na rauty, wyjazdy za granicę, artykuły i inne jest olbrzymi. Miasto i gmina muszą być przecież promowane!. To już chyba raczej nie te czasy, że byle jaki dokument czy dyplom za „Najlepszego…” czy „Lidera …” można kupić na bazarze Różyckiego? Co prawda jak powiedział cesarz Wespazjan „Pecunia non olet”.

[reklama]

 

I tak radośnie rozmyślając wjechałem w ul. Narutowicza i … stop. Zdarza się. Stoją samochody przede mną więc i ja się zatrzymałem. 10 minut i ani „kroku” do przodu, 20 minut i ZNIECIERPLIWIENIE.  30 minut – i już zgrzytam zębami, przecieram twarz, tętno zaczyna przyspieszać. Wszystko zakorkowane, ruszyłem do przodu w tym czasie może 10 metrów. Niektórzy już mają dość – zawracają i jadą z powrotem (pewnie popatrzeć na bilboard).

 

Po 45 minutach jakoś to ruszyło, „krok za krokiem” tzn. auto za autem i przebiłem się przez Narutowicza. WŚCIEKŁOŚĆ, ze już nie zdążę na wiadomości TVN, że znowu dałem się  omamić burmistrzowską nowomową, prezentacjami, slajdami, makietami, podpisywanymi kilka dni przed wyborami umowami na obwodnice, drogi, przejazdy czy nawet parki rozrywki. Wściekłość na siebie samego, ale jak pisał nasz poeta Jan Kochanowski „Polak i przed szkodą, i po szkodzie głupi”. Tyle, że ja już z tej dolegliwości się wyleczyłem. Bez NFZ.

 

Paweł Kołkiewicz

 

„Tu przyszłość jest dziś”. Czy o taką przyszłość nam chodzi? komentarze opinie

 • RAVT. - niezalogowany 2013-10-01 22:14:30

  Przekraczam ten przejazd 3-4 razy dziennie straty jakie ponoszę z tego powodu to :
  ok 50min codziennie w korkach i oczekiwaniu na otwarcie zapór, nadkładam 6 km za każdym takim przejazdem wiec trochę się tego nazbierało. MAM PYTANIE KTO MI ZA TO ODDA CHODŹ CZĘŚĆ KOSZTÓW ? Zastanawia mnie co by się działo w mieście jak by na owym przejeździe doszło do wypadku...oj na samą myśl mnie zabolało !

 • Norka - niezalogowany 2013-10-02 01:02:20

  Po przeczytaniu tego artykułu poczułam się zdecydowanie lepiej.
  Panie Pawle myślę i czuję dokładnie tak samo. Bilbord też widziałam i szlag mnie trafił - nikt go przecież za darmo nie powiesił, na to znalazły się pieniądze - może niewielkie, ale jednak.
  W Łąkach grupa ludzi zbiera pieniądze na dobudowanie łazienki dla biednej rodziny którą spotkało nieszczęście. Być może dzięki akcji przyzwoitych ludzi chore dziecko skorzysta z przywilejów XXI wieku. Taka jest rzeczywistość.
  O wyjazdach zagranicznych naszych włodarzy nie wiem, ale to co można zobaczyć tu i teraz - parady, konferencje, imprezy różnego typu i na wszystko zaprasza burmistrz Grzegorz benedykciński, to myślę sobie tak....Komu to wszystko służy i dlaczego?
  Czy to są obowiązkowe zadania gminy wobec obywateli? NIE!!!!!!!!

 • Trafiony - niezalogowany 2013-10-02 09:47:07

  Ulżyło. Są w tej Gminie ludzie , którzy też to widzą. Wydawało mi się, že to tylko ja krytycznie nastawiony . Wstyd było o tym mówić bo ciągłe zachwyty " królika i jego przyjaciół" zawstydzały, mieszały w glowie.
  Wczoraj " czarno na białym" TVN4, proszę Państwa co za materiał. Marszałek i jego działania. Jest i o promocji, o podróżach, o finansach ,o planach, i a jakże o rankingach i nagrodach. Szukajcie , obejrzyjcie . Strategia działania w naszym mieście wydaje się taka sama. Program otwiera oczy takim jak ja z daleka od kręgów władzy, nie zorientowanym w czym rzecz.

 • Berek - niezalogowany 2013-10-02 14:42:32

  i jak u marszała słyszymy zroiłem wam, zorganizowałem, zapraszam. Ja, ja, ja. A ja się pytam za czyje? To wszystko dzięki nam. Z naszych podatkiów. Panowie na etatach, z niemałymi pensjami. Łaski nie robią, że pracują. Nie ma się co chwalić. Każdy z nas pracuje i stara się swoją pracę wykonywać jak najlepiej.Jeśli nie to " żegna" się z pracą . I tyle.

 • pysio - niezalogowany 2013-10-02 15:12:10

  Patrząc na te bilbordy przypominają się "bilbordy" z PRLu. Partia z narodem, Aby nam siię żyło lepiej i dostatniej- z pustymi półkami w sklepach. Niech żyje sojusz robotniczo-chłopski -a prywaciarze i kułacy w więzieniach. Jedynie słuszna władza wywieszała hasła dla poprawienia swego wizerunku i utrzymania "jedności" narodu. Starsze pokolenia patrząc na nowe bilbordy mówią stare wróciło - ono nigdy nas nie opuściło. Radni wręczają za darmo rózgę NAJleprzemu Burmistrzowi zaś gazeta dyplomy i nagrody. Kto ma rację ? Opozycyjni radni którzy reprezentują mieszkańców obcują codziennie z miejską rzeczywistością, czy ci, którzy siedząc za biurkiem rozdają za pieniądze nagrody i zaszczyty. Rozgrzebana ul 3 maja miała być zkończona na koniec września. Brak tablic informacyjnych powoduje, że kierowcy nie znający miasta błąkają się po osiedlu Kopernika - ale kogo to obchodzi. Władza rozdaje to co my podatnicy wpłaciliśmy i jeszcze oczekuje podziękowań. Niestety wielu mieszkańców daje się na to złapać. Za rok będziemy mieli ogrony wysyp festynów, bajek i obiecanek, o dyplomach i nagrodach nie wspomnę. To będzie rok WYBORÓW w samorządach- oj będzie się działo.

 • Kacper - niezalogowany 2013-10-02 15:56:49

  Jestem szczęśliwy, że nie tylko ja jestem niezadowolony z poczynań NAJ.....lepszego Europejczyka - GURU Mazowsza. Chyba czas aby zaczął reklamować kujawsko-pomorskie bo został namaszczony do tego przez swoich przodków. Mnie tej dobroci już wystarczy , mnie na to już nie stać. GURU wróć tam gdzie cię stworzono i namaszczono do kontynuacji dzieła przodków. U nas jedynie zostaw swój podatek od dochodów.

 • xcx - niezalogowany 2013-10-02 17:23:56

  już niebawem będzie wiadukt, wszystkie problemy znikną, nastąpi modernizacja przejazdu(tunel) i zostaje myśl, za kilka lat w 10min będe w pracy.

 • do 7 - niezalogowany 2013-10-02 20:32:05

  ani wiadukt, ani tunel nie są inwestycją gminną. Autostada to także nie zasługa burmistrza. Na pytania o obwodnicè opowiada to co mu pasuje. Na zarzuty, že obietnice o budowie obwodnicy słyszymy od lat i nadal nic " naježa siè" i môwi to nie ja, to nie nasza inwestycja.

 • do 5 i 6 - niezalogowany 2013-10-02 20:47:26

  Macie całkowitą rację. Temu naszemu Naj się w głowie poprzewracało.
  On uważa się za Boga. On tu rządzi , a my mamy płacić podatki, cicho siedzieć i bardzo mu dziękować , że zrobił to czy tamto kolesiom z naszych podatków.
  A co nam zrobił? Niech każdy się zastanowi.
  Mnie nic nie zrobił i nie pomógł. Wręcz przeciwnie. Nie mam kanalizacji , nie mam asfaltu. A czy to tak wiele? Przecież hasła wyborcze zobowiązują.
  Mam tylko nadzieję że za rok wróci lepsze i zapomnimy o festynach, bilbordach milionach na promocję.
  Są w Polsce piękne miasta i wioski które tak się nie chwalą, a więcej mają i ta za dużo mniejsze pieniądze . U nas te pieniądze gdzieś uciekają.Budżet 160 mln, dla niektórych gmin to kwota olbrzymia.U nas jest i co z tego?
  Teraz zaczynają remontować drogi w Grodzisku. Jak myślicie , dlaczego?
  To zwykła kiełbasa przedwyborcza.A zobaczycie co będzie się działo w przyszłym roku.
  Ja tego nie kupuję. Mam swoje zdanie i tego nie zmienię. Mam dość obiecanek.

 • Do autora - niezalogowany 2013-10-02 21:14:10

  Pana frustracja na szczęście się nie udziela normalnym ludziom. Liczyłbym na coś mądrego z Pana strony, aby Pan napisał i wskazał co Pan zrobił konkretnie dobrego, pożytecznego i zauważalnego dla poszczególnych obywateli w tej gminie, a nie w każdym artykule opluwa Pan i podjudza. Mnie osobiście niedobrze się od tego robi.

 • do 7 - niezalogowany 2013-10-02 21:27:29

  I znów będziemy słyszeli Ja wam wiadukt zbudowałem , zrobię- zrobimy tunel , wyremontujemy dworzec itd itd.
  Jak długo jeszcze..... ?

 • Do 11 - niezalogowany 2013-10-03 00:58:59

  Tak długo, jak długo będą tacy co tą paćkę kupują. Mieszkańcy Grodziska chcą takiej paplaniny, więc ją mają. Jest spora grupa ludzi co wiedzą jak to wygląda, ale zbyt mała by powiedzieć stop. Mamy parki, CK, basen, nowe przedszkole i szkołę - 30 lat wstecz tego nie było.To znaczy, że jest pięknie jak w żadnej innej gminie w Polsce. Burmistrz dostaje tytuły zasłużone, czy załatwione przez kolegę - fakt, że dostaje i koniec. Jest okazja żeby na cześć tej powalającej nagrody zorganizować fetę, zaprosić marszałka i inne osobliwości, będzie pięknie i uroczyście.Media z namaszczeniem będą przekazywały informację o niezwykłym wydarzeniu, a panisko w glorii chwały uda się służbowym samochodem na urlop, albo w delegację - delegacja jest lepsza. Podatnicy zafundują wszystko, a sami będą wdzięczni za grochówkę na festynie. Gdyby burmistrzem był ktoś inny, to co by było - tego nikt nie wie. Takiej manipulacji jak obecnie nawet za PRLu nie było tego jestem pewna.

 • Kacper do kom. 10 - niezalogowany 2013-10-03 09:28:45

  Jest ci niedobrze to nie czytaj lub idź do apteki po lekarstwo. Kochaj swojego GURU nikt ci tego nie zabrania. Każdy lubi jak go chwalą natomiast nie każdy dobrze znosi krytykę.

 • do 10 - niezalogowany 2013-10-03 09:43:03

  Normalny człowieku ! podaj formułę tej twojej normy.

 • ZZ - niezalogowany 2013-10-03 09:47:49

  burmistrz łaski nie robi. To jego praca jak to ktoś zauważył. To nic nadzwyczajnego wykonywać swoje obowiązki.
  Nie jestem aż tak krytyczny jak niektórzy, ale też czuje niesmak. Drogi priorytetem, tylko które? Sprawiedliwości tu niestety nie widzę. Ja muszę żyć ciągłymi obietnicami.Wchodzę do urzędu, szukam osoby decydującej, która odpowiada za pewne rzeczy. Brak decyzji, bez konkretów, bo zdecydować može tylko on, burmistrz nr jeden.Strach i stres , nie mój ,urzędnika .Potem słyszę, chciałbym, ale jest rada i 21 radnych. To oni uchwalają. Taaak 21 ludzi za stołem, wybrańcy. Głosowałem na tą burmistrzowską większość. Teraz żałuje, bo ten mój " głos" milczy. Jaki on reprezentant.. Bo młody, bo nie może inaczej, bo pomału, bo coś tam zawsze będzie zrobione, bo opcja burmistrza więc! Ale czy tak ma być??
  Ja już na wybory nie pójde, chyba, że na liście znajdę nowych, niezależnych, myślących nie o swoim status quo.

 • do 10 - niezalogowany 2013-10-03 10:04:26

  Widać że jesteś z opcji władzy rządzącej.
  Tobie jest dobrze bo jesteś w układzie.
  Ale większość ludzi jest poza nim i jest im żle, o czym można dowiedzieć się czytając różne artykuły.

 • Obserwując - niezalogowany 2013-10-03 11:24:20

  A ja wam powiem, utrudnienia są , wściekam się na to codziennie, nerw puszcza, ale Grodzisk wypada nieźle na tle sąsiadów. Obiektywnie z obserwacji widzę tu mimo wszystko zasługi w dużej mierze opozycji. Opozycja jest jak " rozrusznik" dzięki któremu to jakoś działa. Działa na ambicje burmistrza.
  Przyszłość- dziś , skrócę nasze gminne hasło. W części Gminy pewno tak jest, ale wiele rejonów cały czas w tyle, i z marnymi widokami na najbliższą przyszłość.

 • Inwo - niezalogowany 2013-10-03 13:52:39

  Kiedyś byłem na spotkaniu z Prezydentem Lech Wałęsą , nie zawsze Go popierałem, ale powiedział mądre zdanie : " Dałem Wam wędkę, a co Wy z nią zrobicie to Wasza sprawa... " - jakoś tak . Przykro stwierdzać, ale Grodziszczanie chyba nie chcą , bądź też nie umieją decydować w wyborach . Skąd mają wiedzieć jak jest inaczej, skoro Naj praktycznie jest od zawsze.... .

  Jako ciekawostkę wklejam link o inwestycjach dot. obwodnic :
  http://www.transport.gov.pl/2-...18-p_1.htm
  O grodziskiej obwodnicy ani słychu , ani widu ...do 2020 r bynajmniej ...:(

 • URZĘDNIK - niezalogowany 2013-10-03 13:55:42

  ZAPEWNIAM JUŻ WKRÓTCE BĘDZIE LEPIEJ.
  WCZEŚNIEJ NIŻ NIEKTÓRYM SIĘ WYDAJE.
  BUDOWA OBWODNICY ZACHODNIEJ RUSZY W PRZYSZŁYM ROKU A TA ROZWIĄŻE WSZYSTKIE PROBLEMY KOMUNIKACYJNE W MIEŚCIE I WOKÓŁ NIEGO WŁĄCZNIE Z DOJAZDEM DO A2.
  A CO DO RANKINGU "RZECZPOSPOLITEJ" TO JEST NAJSTARSZY, NAJBARDZIEJ OBIEKTYWNY I PROFESJONALNY RANKING GMIN SPORZĄDZANY W POLSCE.

 • do urzędnika - niezalogowany 2013-10-03 15:13:03

  A ile ten ranking kosztuje , aby wejść do czołowej trójki?

 • GENOWEFA - niezalogowany 2013-10-03 16:08:02

  linki , nasz Grodzisk
  http://www.tugrodzisk.pl/turys...-ale-jaka/
  http://www.tugrodzisk.pl/aktua...ac-kwiaty/
  http://www.tugrodzisk.pl/aktua...przysiegi/
  http://www.tugrodzisk.pl/aktua...nikacyjny/
  http://www.tugrodzisk.pl/listy...burmistrz/
  http://www.tugrodzisk.pl/polit...cja-widmo/

 • Iwona Stawicka - Matela - niezalogowany 2013-10-03 16:50:14

  DO PANA Z NUMEREM 10 .
  Paweł jest skromnym człowiekiem, ale ja napiszę i pokaże to w linkach co zrobił dla mieszkańców Grodziska przez rok, zaznaczam, że to nie wszystko.
  PRACA, ULOTKI, PLAKATY, CZAS I FINANSE WŁASNE również Pawła :

  Jest przewodniczącym Powiatowego Klubu Historyczno- Dziennikarskiego, współautor projektów w Grodzisku Maz.:
  Film , KWATERA Ł- opłacona sala i ulotki na film i na konkursy przez Pawła , koszt przeszło 500zł.(wrzesień 2013r.)
  http://www.tugrodzisk.pl/aktua...zowieckim/

  KONKURSY DLA MŁODZIEŻY: KASA PRYWATNA OGRAZNIZATORÓW.
  http://www.tugrodzisk.pl/aktua...ch-udzial/
  http://www.tugrodzisk.pl/aktua...cmentarza/
  http://www.tugrodzisk.pl/aktua...wykletych/

  POMOC FINANSOWA I FIZYCZNA PRZY RENOWACJI GROBU WOLFRAMA
  http://www.tugrodzisk.pl/aktua...bohaterow/

  KONCERTY : POWSTANIE STYCZNIOWE I ŻOŁNIERZE WYKLĘCI(również finanse własne Klubu)
  http://www.tugrodzisk.pl/kultu...elo-tlumy/
  http://www.tugrodzisk.pl/aktua...-wykletym/

  MSZE , TABLICE w Grodzisku Maz.:
  http://www.tugrodzisk.pl/aktua...cmentarzu/
  http://www.tugrodzisk.pl/aktua...zowieckim/
  http://www.tugrodzisk.pl/aktua...czniowego/

  1 marca cały dzień MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO, projekcie filmów o Żołnierzach Wyklętych, w okolicach Grodziska i nie tylko robił to za darmo, był nawet zaproszony do BERLINIA (tylko koszt przejazdu).
  W wakacje robił spotkania na koloniach dla młodzieży o tej tematyce Żołnierzy Wyklętych na południu Polski - ZA DARMO!!!
  W zeszłym roku w 3 kościołach projekcjie filmów o POWSTANIU WARSZAWSKIM (piaskowa), BITWY WARSZAWSKIEJ 1920r.(kopernik), agresja Niemiec i ZSSR (Rosja) w 1939r. na Polskę (łaki), GODZINY PROJEKCJI FILMÓW , za darmo.
  http://www.tugrodzisk.pl/aktua...n-filmowy/
  http://www.tugrodzisk.pl/aktua...nad-wisla/
  http://www.tugrodzisk.pl/aktua...emieckiej/

  Paczki dla kombatantów na Kresach w Warszawie
  http://www.tugrodzisk.pl/aktua...e-wschodu/

  Cieszę się, że PAWEŁ mieszka w Grodzisku i pracuje dla dobra mieszkańców społecznie.

 • obiecanki cacanki - niezalogowany 2013-10-03 17:14:18

  obejrzyjcie państwo filmiki:

  obwodnica
  http://www.youtube.com/watch?v...HHS_66hYlc
  http://www.youtube.com/watch?v...RSMsAlbbZ4
  http://www.youtube.com/watch?v...-gE9a5HfQA
  http://www.youtube.com/watch?v...YorP0cbqn8
  otwarcie autostrady
  http://www.youtube.com/watch?v...6TaBkutrO0

  a to jest chyba najlepsze
  http://www.youtube.com/watch?v...ngX8HxnlGU
  http://www.youtube.com/watch?v...6Ch0IajOVM

  polityka propodzinna , brak żłobka
  http://www.youtube.com/watch?v...rITR8keStw

  park wodny, on już jest dziś
  http://www.youtube.com/watch?v...HtFS9iXRmA

 • De - niezalogowany 2013-10-03 18:12:21

  taaak, coś tam ruszy dla zamknięcia " jap" krzykaczom. Z 500m w polu? Może ciut więcej , z nikąd do nikąd. To dopiero sukces na naście lat wodzenia nas za nos i obietnic.

 • Człowieczek - niezalogowany 2013-10-03 18:29:11

  bo człowiek jest najważniejszy- kiciarz jeden

 • bajeczki burmistrza od lat o o - niezalogowany 2013-10-03 20:28:13

  http://www.youtube.com/watch?v...HHS_66hYlc
  http://www.youtube.com/watch?v...WpzQ2X5dig
  http://www.youtube.com/watch?v...RSMsAlbbZ4

 • obwodnica - niezalogowany 2013-10-04 10:03:38

  Cywilizowani ludzie korzystają z komunikacji publicznej. Budowa dróg to skarbonka bez dna i tak będzie mało. Zamiast narzekać trzeba zmienić te prowincjonalne nawyki i wszystkim będzie lżej.

 • karol - niezalogowany 2013-10-04 10:38:35

  Jak się ogląda te filmiki to czuję się jak bym był w innym świecie, oderwanym od grodziskiej rzeczywistości.
  Ileż jeszcze obietnic przedwyborczych złoży ten człowiek?
  Nam od 14 lat obiecuje drogi , kanalizację itp. To są puste słowa bez pokrycia.
  14 lat minęło, a u nas we wsi nie ma nawet 1 km asfaltu, nie wspomnę o kostce brukowej, chodnikach . Czy to tak wiele?
  Opypy , bo o nich mówię to chyba jedna z nielicznych wsi gminy grodziskiej , gdzie czas zatrzymał się w miejscu. Tu nic się nie dzieje. O przepraszam. Zaczęli robić kanalizację. Trzy ulice , a jest ich ponad 30 .Kiedy pójdzie dalej ? Tego nikt nie wie bo z mieszkańcami się nie rozmawia i nie informuje.
  U nas obowiązuje hasło : TU CZAS ZATRZYMAŁ SIĘ W MIEJSCU!!!!!!!!!!!!

 • Elka - niezalogowany 2013-10-04 11:06:29

  obwodnica to przede wszystkim wyprowadzenie ruchu ciężarowego z miasta i nie ma to nic wspólnego z korzystaniem z komunikacji miejskiej.
  Ja mam wrażenie, że prowincjonalne nawyki to ma nasza władza.

 • Grażyna - niezalogowany 2013-10-04 11:11:30

  niestety nie tylko u Was. Starych mieszkańców wielu Grodziskich wsi traktuje się jak powietrze. Niewidoczni dla władzy. Niektórym robi się ulice pomimo tego, że mieszkańców można policzyć na palcach obu rąk. Bo to na przyszłość, dla tych co się sprowadzą. Co z tymi , którzy od np30 lat tego komfortu nie mają.

 • Norka - niezalogowany 2013-10-04 12:05:47

  Na jednym z filmików słowa wyjęte z ust burmistrza - po tylu latach ludzie wiedzą kto jest cwaniak, a kto porządny człowiek.......Pytam więc czytających portal - wiecie już kto jest cwaniakiem i w dodatku bezczelnym. To nie lada cwaniactwo mówić o czymś, lub robić coś, co przynosi korzyści ale tylko mówiącemu.

  Do Karola...Panie Karolu jeżeli jest tak jak Pan opisuje, to Wasz wybór był nie trafiony. Nawet dezercja pani radnej nie pomogła - no może troszkę, bo jak Pan podaje w trzech ulicach zaczęli grzebać, ale to nie Gmina tylko ZWIK.

 • DO 27 - niezalogowany 2013-10-04 12:29:27

  a o jakiej komunikacji ty mówisz?
  Korzystałeś/aś z takowej w Grodzisku?
  Powodzenia z częstotliwością i punktualnością.
  Pociąg nie będzie czekał.
  Może ty nie dojeżdzasz do pracy to ci wszystko rybka.

 • maxior - niezalogowany 2013-10-04 15:44:15

  Akurat te obwodnice które są wymienione w artykule powstaną z inicjatywy Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej i funduszy unijnych jako część dróg krajowych. Z kolei obwodnica zachodnia ma być inwestycją gminną z naszych podatków, na którą ponoć pieniądze są już odłożone. Niestety do dziś budowa nie ruszyła, a też nie wiadomo co NAJ zrobił z tą kasiorą skoro nic się nie dzieje.

 • Miki - niezalogowany 2013-10-04 15:52:59

  Panie redaktorze, czas na przeprowadzkę :) Pisać aby pisać. To artykuł czy wypracowanie gimnazjalisty.

 • Zez - niezalogowany 2013-10-04 17:21:43

  Na pierwszy rzut oka wszystko ok. Normalnie. A potem gdy już zamieszkasz w tym grodziskim raju to przyszłość już ani piękna ani spokojna. Przedszkole, ratunkiem prywatne bo o dostaniu się do państwowego zapomnij. Szkoły tłoczno i troski władz o edukacje nie odczuwamy. Jedem park , szał minął. Ścieżki rowerowe - szkoda, że nie ma bo tereny podmiejskie z urokiem. Ostatnio pojechaliśmy do Izdebna - niedzielna msza w pięknym zabytkowym kościółku.
  W mieście niebezpiecznie bo coś organizacja ruchu kiepska . Remonty ulic jakoś bezmyślnie planowane. Byle jakość zeżre nas od środka. Gdzie kultura , rozrywka na wyższym poziomie, gdzie propagatorzy sportu? Troski władzy o przyszłość nie widzę. Za to słyszę o tych wszystkich przywilejach niektórych. Dla niektórych i praca i płaca , a inni choćby z najlepszym CV przepadają bo ???

 • Darek - niezalogowany 2013-10-04 17:26:05

  A ja wysłuchałem wywiadu w radiu bogoria z pracownikiem spółdzielni z dnia 30-09-2013 i dowiedziałem się, że miasto ma mieć monitoring. Dodatkowo dowiedziałem się, że spółdzielnia już częściowo monitoring posiada tylko nie dowiedziałem się gdzie to funkcjonuje. Jednakże ten miejski ma być lepszy. Monitoring kiedyś miał być jednakże ponoć mieszkańcy woleli centrum kultury.

 • DO 33 - niezalogowany 2013-10-04 19:58:28

  Czy to jest prawdą co piszesz? No mnie się wydaje że podajesz błędne informacje.
  Gmina ma zabezpieczone 2 mln złotych. A na co to wystarczy?

 • panie MAXIOR - niezalogowany 2013-10-04 21:29:11

  Obwodnica ma być jedna nie dziesięć , chodzi o tą samą , nie ma 2

 • Iwona Stawicka- Matela - niezalogowany 2013-10-04 22:10:13

  do 27 , niech mi pan powie jak mam w małej rodzinnie firmie przewozić towar??? skorzystać z komunikacji miejskiej i wozić??
  Z PAMIĘTNIKA MAŁEJ LOKALNEJ FIRMY:
  Okręg przemysłowy odcięty od miasta, alternatywy tak naprawdę żadnej, straty ogromne.
  Przez Milanówek ciężarowy samochód to dodatkowo 20 km. na kursie , co za tym idzie czas i paliwo, nikt mi nie zwraca strat, do tego klienci się wnerwiają na dojazd do nas, wcale im się nie dziwie.
  Na przejeździe kolejowym samochód stoi godzinę w jedną stronę, drugą godzinę na powrót a klient nie chce czekać na towar tak długo, przez to firma traci prestiż, który wypracowała sobie latami. Teraz pracę mojej mamy w którą włożyła życie i serce 20 lat może przekreślić brak alternatywy do zamkniętego wiaduktu.
  Ja rozumiem, że on musi być wyremontowany, ale obwodnica to konieczność od lat. Żyrardów bez pompy już ją dawno ma i jest cudownie na mieście. Oczywiście mało kto wie o Obwodnicy w Żyrardowie, bo tam wydaje się na promocję 40 tys. a nie 2 miliony jak u nas.
  Dostawcy materiałów do produkcji podnieśli bunt, bo czas drogi do nas wydłużył się dwukrotnie. Albo przywożą towar w nocy, mają klucze od bram albo tak jak cementowóz musi być ktoś na miejscu i go odebrać a więc mój mąż 2 razy w tygodniu siedzi do 20 i czeka na przyjęcie towaru (własnie przed chwilą wrócił) a jutro na 6 do pracy.
  Czas pracy wydłużył nam się średnio o 1-3 godziny dziennie dla pracowników, co jest zabójstwem dla budżetu firmy, koszty paliwa ok. 2tys. miesięcznie strat na objazdach, nie liczę amortyzacji samochodu i psucia go po dziurach w naszym mieście i poza nim.
  Podatek to przeszło 16tys., za chwilę przyjdzie zima i jak nigdy nie wystarczy nam funduszy, aby ja przetrwać. Zawsze mieliśmy odłożone na te miesiące pieniądze, w tym roku na podatki, zusy,urlopy w okresie zimowym, opłaty nam nie starczy, bo koszta które ponosimy nie z naszej winy a z winy zamknięcia wiaduktu przerastają już powoli dochody. Dajemy pracę miejscowym, nie zatrudniamy taniej siły roboczej z mazur, śląska. A więc ci ludzie również odprowadzają podatki na miejscu, wiele firm już zapowiada zwolnienia.
  W podobnej sytuacji jest wiele firm na tamtym terenie, przychody z nich zasilają budżet miasta, to małe lokalne firmy napędzają gospodarkę , molochy nie utrzymują kraju.
  pozdrawiam Iwona

 • Sławka - niezalogowany 2013-10-04 22:37:05

  coś mi się wydaje, że u nas 2 w 1. W grodzisku wszystko się może zdarzyć .
  Jedną obwodnicę zablokował " niedobry" Milanówek, drugą może zablokować pustka w kasie Marszałka.Poza tym obwodnica nie może powstać bo o czym by gadali przed wyborami. To jest stała obietnica przedwyborcza Benka.

 • Maxior - niezalogowany 2013-10-05 00:24:24

  Popełniono jeden podstawowy błąd. Zamiast najpierw pobudować drogi to sprowadzono firmy, przez to wszystko przedsiębiorcy w strefie przemysłowej mają dziś takie problemy jakie mają. Następne firmy które będą się chciały osiedlać w Grodziu będą musiały przemyśleć czy tu się w ogóle opłaca osiedlać, bo Benio ich napewno będzie kręcił super warunkami a czy się dadzą nabrać to ich sprawa. Najwidoczniej nawet sam Solorz dał się nabrać skoro już pobudował na Zachodniej centrum kolokacyjne a jednocześnie Data Center i MSC dla cyfrowego polsatu i sieci plus. Zaraz NAJ powie że to jego zasługa.

  http://infogrodzisk.pl/biznes/...azowieckim

 • Do 7 - niezalogowany 2013-10-05 07:39:59

  Jeden z moich kolegów pracujących w urzędzie zwierzył mi się (pod znacznym wpływem) że nie zna ani jednego nie ustawionego przetargu - nawet ze słyszenia.,

 • stefan - niezalogowany 2013-10-05 15:14:07

  Czy przez ten przejazd nadal jeżdzą ciężarówki? Czy może podjęto jakieś działania ograniczające . Może ktoś z mieszkańców policzy ile tego dzień w dzień tamtędy kursuje. I pokazać tym co to zorganizowali.

 • Zbyszek i Ela - niezalogowany 2013-10-06 11:32:22

  Jaka przyszłość? Czy taka jak z artykułu o osiedlu Jaśminowa?
  Jednym tworzy się dobre warunki, buduje szkoły , drogi , funduje rozwój a drugim jak już się coś zrobi to nie po to żeby żyło się lepiej i bezpieczniej.
  Nie jest dobrze!

 • WYBORY - niezalogowany 2013-10-06 19:07:16

  Za rok wybory, pójdźmy wszyscy i podziękujmy całej ZIEMI GRODZISKIEJ z wodzem burmistrzem na czela. Są uczciwi ludzie na to stanowisko, zresztą każdy nowy / nowa będzie się starał/ a , ja jak w poprzednich wyborach stawiam na panią ŻYŁĘ . Mam nadzieję, ze pani znów wystartuje. Pozdrawiam

 • Krzych. - niezalogowany 2013-10-07 16:55:12

  Szanowna Pani/Panie moderatorze ,ośmielę się Państwu przypomnieć zanim kogokolwiek wypowiedź ocenzurujecie że - wolność wypowiedzi i swoboda wyrażania swoich poglądów jest zagwarantowana ART.54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 • do 44 - niezalogowany 2013-10-08 08:44:21

  a czy ktoś tu panu cos ocenzurował??? chyba tu tylko można pisać prawdę.

 • panie Stefanie - niezalogowany 2013-10-08 08:49:56

  z całym szacunkiem , ale którędy mają jeździć ciężarowe samochody. Jakoś muszą przejechać z okręgu przemysłowego, przecież nie będą jeździć 50 km. do okoła przez obwodnicę Żyrardowa albo do zjazdu autostrady na Pruszków.
  O dawna powinna być już obwodnica, choć kawałek od ul. Żyrardowskiej (kierunek Żyrardów) do ul. Traugutta (kierunek A2 i Błonie).

 • usłyszane - niezalogowany 2013-10-08 08:56:26

  podobno firmy z okręgu przemysłowego będą pisać skargę do Brukseli, mają już dość ponoszenia dodatkowych kosztów i blokowania swoich działalności na terenie przemysłowym przez pozamykane dojazdy. Nie będą skarżyć miasta, ale personalnie poszczególnie osoby, aby to one z własnych kieszeni poniosły koszty odszkodowań.
  Może pan burmistrz pójdzie po rozum do głowy i obniży im podatki od firm za utrudnienia, niech nie mówi że od tego jest rada, bo rada bez niego nic nie zrobi.

 • Julia - niezalogowany 2013-10-08 21:17:04

  A jednak ocenzurowano i nie wydrukowano mojej wypowiedzi niepochlebnej dla posła Błaszczaka.

 • Dotyczy podatków - niezalogowany 2013-10-08 22:05:29

  Na tym portalu czytałam wypowiedz radnego Morwińskiego, który proponował zwolnienia z podatków mieszkańcom ul. Żytniej może i firmom coś w tej sprawie doradzi.

 • Grażyna - niezalogowany 2013-10-09 23:57:59

  Dla niektórych u nas w mieście -raj, przyszłość sielska. większość zadowolona bo po co się denerwować. Co poradzisz. Nie masz pleców nic nie osiągniesz. Kiedyś i burmistrz był inny, ale i władza i pieniądze zmieniają. Szkoda bo przyszłość wtedy rysowałaby się inaczej , dla wszystkich.

 • teresa - niezalogowany 2013-10-10 15:05:12

  drogi panie , tak umorzenie podatków zaległych, nie obecnych , jak się później okazało p. Morwiński chyba coś pokręcił w wypowiedzi, albo wyszedł przed szereg.

 • Maxior - niezalogowany 2013-10-10 15:11:08

  Żeby zobaczyć co myślą Grodziszczanie wystarczy wejść do zakładki SONDY na stronie urzędu miejskiego i zobaczyć wyniki. W każdym pytaniu wypada niekorzystnie dla burmistrza, ale sam burmistrz chyba nigdy tam nie zaglądał skoro do tej pory nie potrafi wyciągnąć wniosków.
  http://www.grodzisk.pl/sondy.h...tml

 • panie maxion racja - niezalogowany 2013-10-10 20:33:47

  http://www.grodzisk.pl/sondy/p...uj/81.html

  http://www.grodzisk.pl/sondy/p...az/11.html

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SZUKAMY TERAPEUTÓW I LEKARZY

Gabinet Terapii i Wspomagania Rozwoju Dziecka „ Olmedo Terapie ” to miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom. Naszą misją jest rzetelna pomoc na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez tugrodzisk.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Biuro Obsługi Turystów TAKT z siedzibą w Grodzisk Mazowiecki 05-825, Żwirki i Wigury 9

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"