Tunel przy Bałtyckiej- nieudany zabieg marketingowy? Internauci bezwzględni

Aktualności, Tunel Bałtyckiej nieudany zabieg marketingowy Internauci bezwzględni - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
03/09/2015 22:24

Urząd miasta, poprzez swojego rzecznika Jacka Grabowskiego wysłał do naszej redakcji (i zapewne do innych redakcji) informację o treści:


[reklama]

Szanowni Państwo!!

5-go września br o godzinie 17.40  Odbędzie się uroczyste otwarcie bardzo ważnej przeprawy drogowej pod torami kolejowymi w Grodzisku Mazowieckim  - tunelu w ulicy Bałtyckiej. Od samego początku tunel przewidziany był wyłącznie do obsługi ruchu drogowego dla mieszkańców tej części Grodziska Mazowieckiego. Stąd parametry tunelu, a zwłaszcza jego wysokość, dostosowana jest do ruchu samochodów osobowych. Większa wysokość tunelu mogłaby stanowić zbyt dużą pokusę dla kierowców samochodów ciężarowych w przeprawach na druga stronę miasta, co skutkowałoby blokadą  ruchu drogowego w centrum. Stąd wspólna decyzja władz gminy i kolejarzy na budowę tunelu o takich parametrach. Jednocześnie  chcielibyśmy zdementować nieprawdziwe informacje, że przez tunel nie przejadą karetki pogotowia i autobusy komunikacji miejskiej. W załączeniu  zdjęcia z jazd testowych w tunelu.

Jacek Grabowski, rzecznik prasowy, Urząd Miejski w Grodzisku Mazowieckim ”

Informacja ta, została także umieszczona na oficjalnej strony Urzędu Miasta-co szybko podchwycili internauci. Ci okazali się bezwzględni dla naszego magistratu. Poniżej przytaczamy zrzuty ekranowe.

Oceńcie Państwo sami, kto ma rację. Jednocześnie informujemy, że wysłaliśmy do urzędu zapytanie następującej treści:

„Szanowni Państwo,

Ze względu na obawy internetowej części naszego lokalnego społeczeństwa o możliwość przejazdu autobusów i karetek przez tunel przy ul. Bałtyckiej, chcemy zadać kilka pytań.

1.       Jakie są dokładne parametry wysokościowe tunelu, oraz jakie są parametry przedstawionych na zdjęciach pojazdów?

2.        Ile szpital w Grodzisku posiada karetek przedstawionych na zdjęciach?

3.        Ile przedstawionych na zdjęciu autobusów posiada miasto?  ”

Z wyrazami szacunku,

Redakcja TuGrodzisk.pl”

Tunel przy Bałtyckiej- nieudany zabieg marketingowy? Internauci bezwzględni komentarze opinie

  • Bruk - niezalogowany 2015-09-04 07:53:56

    To jest oczywiste , że przesadzili. Gdyby tunel miał 3,5 m nie byłoby problemu. To była decyzja władz a nie kolejarzy. Może zbyt łatwo " kolej" uległa magistratowi. To jest nieracjonalnych decyzji ciąg dalszy. nieprzemyślane decyzje najczęściej sie mszczą, nie ma dla nich usprawiedliwienia. a impreza bo tunel otwierają, to już śmieszy. .dobrze, że przy okazji rzeke wyczyścili i tyle. Szanujmy " grosze" bo za dużo nas te wszystkie otwarcia kosztują, a ludzie i tak zauważają że to czy tamto wybudowano i pochwalą szczerze, bez imprez

  • pkp - niezalogowany 2015-09-04 09:08:24

    Jakby, był wyższy tunel to byłyby koszty bardzo duże związane chociażby z odwodnieniem, a wykonawca był już wybrany i to by go pogrążyło, reszty się domyślcie.

  • do 1 - niezalogowany 2015-09-04 09:45:07

    Którą rzekę wyczyścili ? Na Bałtyckiej tylko trawę wykosili, rzeki nie czyścili. Odcinek od Żyradowskiej do Bałtyckiej pełen śmieci i butelek. Co chwila nowe kwiatki sadzą zapominając o zebraniu śmieci, może zaczną perfumować spaliny w centrum miasta.

  • Z Grodziska - niezalogowany 2015-09-04 11:36:09

    "Od samego początku tunel przewidziany był wyłącznie do obsługi ruchu drogowego dla mieszkańców tej części Grodziska Mazowieckiego." słowa rzecznika UM, czy to oznacza że inne auta już nie mają prawa wjazdu??? Takie wytłumaczenie nie trzyma się kupy. Zrobili bubel z którego karetki przez który karetki nie będą mogły przejechać...

  • nowy zakup - niezalogowany 2015-09-04 12:07:28

    Teraz okaże się ze samorząd zakupi nowe karetki i autobusy dostosowane przez producenta do niski wysokości.

  • Tu - niezalogowany 2015-09-04 12:34:47

    Bezpieczne miasto, nie ma co. Prawie dwa lata budowali i niby lepiej ale.... nie będziemy stać przed zamkniętym przejazdem ale zbyt bezpiecznie to nie będzie. Pewno nie jeden mimo ograniczeń wysokości zaryzykuje. Rowerzyści i piesi muszą być bardzo ostrożni ( rowery raczej należy przeprowadzać) W razie nieszczęść i straż i karetki mają problem- ryzyk fizyk? Szkoda bo zmarnowano szanse - mogło być ograniczenie ale tunel troche wyższy bo co w przypadku problemu ( kiedykolwiek)z wiaduktem. Znowu objazd niebezpiecznym przejazdem w Kozerkach? Za duży ruch żeby tak zmarnować szanse poprawienia przejezdności w mieście. Mieszkam w pobliżu i wiem co pisze, pamiętając czasy minione. Chcąc ocenić uczciwie uważam, że popełniono błąd. A ogromny problem widzę w dojeździe do miasta ulicą Bałtycką.( spójrzcie na ogromne osiedle które sie buduje)

  • mieszkanka Grodziska Malutenie - niezalogowany 2015-09-04 17:18:13

    Ten rzecznik to urwał się z choinki, niech poda przepisy prawne na jakiej podstawie taki tunel wybudowali, a nie jak to dla dobra miasta i mieszkańców, niech przestanie bronić interesów firmy wykonawczej i przy okazji wciskając ciemnotę. Na jego miejscu przedstawiłabym zdjęcie czołgającego się Naj i podpisała dla dobra mieszkańców.

  • do kom. 3 - niezalogowany 2015-09-04 18:47:01

    Brzegi rzeczki przy Bałtyckiej oczyszczono to fakt. O kwiatki na mostku też zadbano. Ciekawe czy psie kupy wzdłuż żywopłotów rosnących przy Bałtyckiej też uprzątnięto ? A co na to radny wybrany z tego okręgu ?

  • Burmistrz - niezalogowany 2015-09-04 19:52:15

    Dzisiaj nasz Burmistrz w radio powiedział że ma pelno niespodzianek na dzień otwarcia tunelu, stwierdził również ze nieprawdą jest że nie będą tamtędy jeżdzić karetki i autobusy. Powiedział również ze pewna stacja telewizyjna robi sensację. I dobrze że robi , niech Polska dowie się jak to w Grodzisku jest. A dzieją się tu dziwne rzeczy i to od 20 lat...

  • do kom. 9: - niezalogowany 2015-09-04 20:31:12

    Stacja tv bardzo dobrze robi, bo kto przy zdrowych zmysłach przy takiej inwestycji na lata buduje tunel o takiej wysokości i bezczelnie mówi, że to z myślą o mieszkańcach? Chyba Naj był w Afryce u Pigmejów i tam mu doradzili jakiej wysokości ma być tunel. Dobrze, że smerfy i krasnale nie istnieją żyją w rzeczywistości, bo jakby Naj tam pojechał, to by nam tunel w muchomorku wybudował.

  • DO kom 8 - niezalogowany 2015-09-04 22:19:05

    Radny jest szczęśliwy karetki, czy autobusy nie będą mu ciszy zakłócać. Jutro będzie przecinał wstęgę i wszyscy zobaczą dzięki komu taki postęp w jego okolicy.

  • Wiktor - niezalogowany 2015-09-04 22:48:03

    Pewna stacja? On sam robi sensacje! Feta jak sie masz Wiktor, karetki przejadą i nie tylko, a co kogo obchodzi że wymalowali 2.5 m. Burmistrz powiedział, źe to tylko żeby nie dopuścić ruchu tirowskiego do centrum miasta. Czyli pan pozwala, jeździ ten kto sie zmieści!

  • Piotr - niezalogowany 2015-09-04 22:52:12

    Kurier mazowiecki pokazał - przejadą. Żartem: burmistrz niskiego wzrostu to po co wysoki tunel. Kompleksów by sie biedak nabawił. I tak coś źle wyglądał w telewizorze, ale może tylko w moim( stary i bylejaki)

  • do 8 - niezalogowany 2015-09-05 11:04:46

    A nie przyszło Ci do głowy,że kupy psie powinni sprzątać właściciele psów?

  • Pi - niezalogowany 2015-09-05 14:06:03

    2.5 m to tak dla picu. Przejadą karetki , rowerzyści i autobusy. Pan wie co robi. Taki chciał i taki ma. Linie chciał i też będzie. Życzenie pana jest rozkazem. Szczęśliwi tam gdzie nic nie robi bo mogą być spokojni, że nic im nie grozi. Gorzej jak mu jakieś pomysły wpadną do głowy

  • Jaka władza taki tunel. - niezalogowany 2015-09-05 15:11:27

    Na telebimie co chwila pokazywane tytuły, NAJlepszy samorządowiec, mistrz samorządności etc. Magistrat pęka w szwach od zatrudnionych, więc następną siedzibę już zakupiono. Myślicieli wielu, a za co się wezmą- to "spiepszą" widocznie zapomnieli o starym przysłowiu: od przybytku głowa nie boli, a przezorny się zabezpiecza.. Przez tunel powinny bez trudu przejeżdżać samochody specjalne i straży pożarnej, a przejadą ?. Strażacy muszą sobie zakupić niższe wozy gaśnicze, albo rowery strażackie z osprzętem. Skoro tak zależało na zablokowaniu tirów, wystarczyło postawić znaki drogowe dopuszczające tylko ruch pojazdów uprzywilejowany. Myślicieli wielu, ale brak osób myślących i przewidujących, ot taka siermiężna gospodarka w naszym mieście, potwierdzeniem tej siermiężności jest przewodnicząca komisji gospodarki, nauczycielka od jęz. rosyjskiego. Święto miasta zamieniono w odpust z jarmarkiem - czy odwrotnie ?

  • asz - niezalogowany 2015-09-05 18:31:35

    do 8 Podzielam krytyczne uwagi dotyczące tunelu, ale psie kupy to właściciele srających psów powinni posprzątać. Minimum kultury to sprzątnąć po swoim pupilu

  • Mieszkaniec Grodziska - niezalogowany 2015-09-05 21:37:40

    A co wy chcecie od komisji gospodarki i jej przewodniczącej. Pani Wiesława to nie jest od tego żeby wyznaczać wysokość tunelu. A poza tym jest już na emeryturze, chodzi po ludziach i wie czego chcą. Ma dużo czasu na prace społeczną. Tunel jest potrzebny i nie ma co narzekać.

  • Pyt. - niezalogowany 2015-09-05 21:39:59

    Może burmistrz nie lubi wysokich, ludzi, tuneli itp i stąd nasze problemy, ale ale zapomniałem lubi wysokie napięcie

  • Ja z Łąk - niezalogowany 2015-09-05 21:42:12

    Jakby Pan/Pani to widział.

  • Ja z Łąk - niezalogowany 2015-09-05 21:48:02

    I na dodatek dlaczego 5 września a nie 22 lipca. Przecież to właśnie 22 lipca 1522 r. król Zygmunt Stary nadał wsi Grodzisk prawa miejskie. Moze, gdyby przewidział Manifest PKWN to zrobiłby to 23 albo 24. A tak to pewnie zbliżajace się powoli 500-lecie istnienia Grodziska jako miasta też będziemy obchodzili tak bez sensu we wrześniu.

  • Rolnik - niezalogowany 2015-09-05 22:22:22

    to nawet garaż dla ciągnika rolniczego mniejszego powinien mieć wys. min. 3 m a dla większego 3.5 m. Jak burmistrz mògł tego nie wiedzieć. Tunel także nie dla rolników.

  • do kom. 14 - niezalogowany 2015-09-06 11:57:10

    Na pewno właściciele , może strażnicy miejscy, którzy nie reagują na zachowania właścicieli pupilków ?

  • Przyszłość czy przeszłość - niezalogowany 2015-09-06 16:22:11

    Oj tam, zrobi się karetkę jak za PRL-u - na podwoziu poloneza lub fiata 125p ze "szronionymi" szybami i w grodziskim tunelu przejedzie.

  • grotek - niezalogowany 2015-09-06 20:02:09

    Tunel celowo taki niski, przy wyzszym musza byc odwodnienia lepsze przy ulewach.

  • broda - niezalogowany 2015-09-06 23:54:01

    Tunel jest jaki jest, ale była impreza. Zagrali , towarzystwo, piwko i luz. Kupa znajomków jak nic sie nie dzieje to dobre i to . To tak jak Weekend na Chlebni lle było ludu . ludzie korzystają , za darmolca w końcu nie.

  • wieśniak - niezalogowany 2015-09-07 10:10:01

    Czy ktoś z Was był na otwarciu i wie co Benedetto obiecał? Miała być jakaś niespodzianka. Abdykował?

  • Apel - niezalogowany 2015-09-07 11:01:13

    Nie abdykuje, on taki dobry, pracowity, wyjątkowy , jedyny który może, może wszystko, te kontakty, te przyjaźnie na najwyższych szczeblach wprost bajeczne. Toż to anioł nie burmistrz. On tu będzie zawsze i bedzie dla nas i dla Grodziska pracował, pracował i jeszcze raz pracował. całe to dobro w mieście to on przecież. To dzięki niemu mamy przedszkola i szkoły w których mogą uczyć sie nasze dzieci, my mamy prace, mamy gdzie mieszkać, mamy co jeść no i mamy rozrywke jak w sobote i niedziele na najwyższym poziomie. Czy do kogoś to jeszcze nie dotarło?

  • niespodzianka - niezalogowany 2015-09-07 11:54:17

    Nadaję bezpłatnie NAJ tytuł mistrza bezmyślności i rozrzytności. Uzasadnienie: Jak wiadomo koszty budowy tunelu w pełnej wysokości pokrywa kolej. Naj nie jest etatowym pracownikiem kolei i nie musi dbać o jej finanse. W związku z tym, że wnioskował o oniżenie wysokości tunelu, obniżył koszty PKP, tytuł ten słusznie się NAJ się należy. W ten sposób, NAJ pokazał , że dba o dobro innych, zamiast o mieszkańców którzy go wybrali. Dodatkowym argumentem jest sfinansowanie święta kolei z pieniędzy miasta. Ten sam tytuł należy się tesz radnym "gleby" za brak nadzoru oraz poparcie dla KV 400. Radni na sesji /bez podania wnioskodawcy/ zrzucili swą odpowiedzialność na poszkodowanych.

  • do 18 - niezalogowany 2015-09-07 12:12:25

    W jakim celu wybieramy radnych ? Pani radna chodzi po po ludziach - czyli ich depcze tak jak kapustę ? Czy to nie wszyscy radni mają sprawdzać i zatwierdzać uchwałami wniski burmistrza ? Pani radna przez tunel jako osoba niewielkiego wzrostu pod tynelem się zmieści. Skoro pracuje społecznie to dlaczego pobiera ponad 1000 zł diety radnego ? A może chodzi o wysoki dodatek do wysokiej emerytury ? Czy pani radna posiada doświadczenie zawodowe dotyczące zasad gospodarki rynkowej ?

  • grotek do brody - niezalogowany 2015-09-07 16:35:34

    To nie za darmo, z naszych podatków a pilne sprawy leżą.

  • Darek - niezalogowany 2015-09-07 22:00:30

    Na tym całym święcie dowiedziałem sie o historii protestu. Mądrzy ludzie , trzymam kciuki za powodzenie waszej sprawy

  • Beata ( Bałtycka) - niezalogowany 2015-09-08 08:09:22

    zakaz dla tirów i wyższy tunel no i nie byłoby gadania, obciachu i bzdurnych tłumaczeń. Ze strategicznego punktu widzenia taki niski tunel to głupota. Przy tak zakorkowanym mieście wyjazd z tunelu w Bałtycką także dziwi. Bezmyślność władz zaskoczyła a mieszkam tuż tuż.

  • Darek - niezalogowany 2015-09-08 09:58:42

    Może dodam, żeby być zrozumianym: o historii protestu ws linii 400 kV. Taka historia w naszej gminie?

  • Olo - niezalogowany 2015-09-08 10:26:04

    A ja uważam, że to jest celowe działanie na szkodę miasta.

  • do 33 - niezalogowany 2015-09-08 13:28:57

    no racja, głupota,że aż dziwi.

  • kierowca - niezalogowany 2015-09-08 14:36:19

    Podczas uroczystości spotkałem znajomych. mieszkają w Kozerkach i jako, że posiadają ciężkie samochody korzystają z przejazdu w Torpalu,Czy to może być prawda, że w niedalekiej przyszłości tamtejszy przejazd kolejowy zostanie zamknięty? Może Redakcja zechciałaby się tym zainteresować?

  • Mała Mi - niezalogowany 2015-09-08 21:54:29

    Myślę, że to sprawa dla Grodzisk bez Lukru. Są wszędzie

  • Mariusz - niezalogowany 2015-09-09 08:03:28

    No cóż wypada zauważyć, że bez takich portali jak tugrodzisk, ratujmy Grodzisk, Grodzisk bez lukru trudno byłoby usłyszeć głos mieszkańców. Urząd miejski na swojej stronie " ujawnia" to co mu akurat pasuje. O problemach nie poczytasz, komentarzy nie można umieszczać. Ja jako mieszkaniec powiem tak, nie chce niespodzianek. Chce wiedzieć co się planuje i jak. Burmistrz półśrodkami i to dosyć kosztownymi próbuje pokazać że coś robi, ale od jakiegoś czasu to są niestety TYLKO pólśrodki. Tunel i jakieś drogi dojazdowe do autostrady są tego dowodem. Gdy kolej budowała tunel władze powinny zadbać o ulice dojazdowe, o połączenia z głównymi szlakami komunikacyjnymi. Dużo krytyki ostatnio na mieście i to martwi

  • do kom. 38 - niezalogowany 2015-09-09 09:29:08

    Co to znaczy są wszędzie ?

  • pysio - niezalogowany 2015-09-09 10:23:49

    Bur mistrz przewidujący jak Stalin, tamten kazał w ZSSR robić szersze tory, co by pancerne pociągi nie wjechały do sowieckiego raju. NAJ obniżył tunel, co by pancerne tiry nie wjechały do miasta. Droga pod tunelem prowadzi też do wsi, teraz chłp z sianem już nie przejedzie. Tak oto Bur mistrz z chłopskiej partii, zadbał o elektorat wiejski.

  • wieśniak - niezalogowany 2015-09-09 11:37:09

    Oficjalne stanowisko pkp plk jest takie, że przejazd przy torpalu będzie otwarty do czasu wybudowania zachodniej obwodnicy. Ale jak widać nasza władza może wszystko... więc ...

  • Pod, dany - niezalogowany 2015-09-09 15:28:42

    Grodziski włodarz uważa, że jest nieomylny. Uwagi mieszkańców ma za nic. Taki pseudo swojak , poklepie po ramieniu, zagadnie a tak poprawdzie to myśmy są nieważni. My dodatek do miasta. Miasta w którym rządzi on.

  • Iwona Stawicka- Matela - niezalogowany 2015-09-09 19:07:17

    Od dawna mówiłam, że tunel będzie za niski. Prócz straży pożarnej i wysokich ambulansów, są też np. Przyczepy kempingowe, które również sie nie zmieszczą a jest ich coraz więcej. Co z samochodami i firmami, które posiadaja auta do 3,5 t., płacą ogromne podatki w dzielnicy łąki i jedyna alternatywa to wiadukt, pózniej muszą przedzierać się z towarem przez centrum miasta. Czas to pieniadz, klient nasz pan, ale coraz ciężej spełniać te wymogi przy zakorkowanym mieście. Mówię o Polskich małych firmach, które płacą podatki w naszym mieście.

  • Przedsiębiorca - niezalogowany 2015-09-09 23:18:22

    To prawda. Nie przemyśleli tematu. trzeba wyobraźni a tej zabrakło. Mogły powstać obniżenia przed tunelem ( tak jak teraz), a sam tunel mógł być wyższy . Z żalem na to patrze.

  • nieszkanka - niezalogowany 2015-09-10 07:20:02

    po co szliście na otwarcie trzeba było siedzieć w domu i niech sam NAJ świętuje swoje spełnione kaprysy

  • Gra - niezalogowany 2015-09-10 09:05:34

    takie święta to trochę rozrywki z niższej półki, ale zawsze jakieś ożywienie. Normalnie na codzień lud:) nie ma co robić. Nuda w mieścieEwentualnie kino i park. Krąży taka teoria , dajcie im festyn będą zadowoleni. Stragany, żarcie , dzieciom buzie pomalować i radocha.

  • Marek - niezalogowany 2015-09-10 18:05:24

    Dziś o 17.15 dwa wozy strażackie na sygnale przedzierały się przez korek na wiadukcie w kierunku autostrady. Ciekawe po co przecież po drugiej stronie wiadukty też jest straż pożarna a może strażacy zapomnieli co mówił pan burmistrz.

  • pysio - niezalogowany 2015-09-11 09:55:23

    Większość Mieszkańców Grodziska jest mało wymagająca. Wystarczy parę straganów z plastikowymi zabawkami, trochę kiełbasy, waty cukrowej i gawiedż się cieszy chwaląc pana. Kultura z wyższej półki na miarę 21 wieku mało gości w Grodzisku. Przykładem siermiężności mieszkańców jest chuczne otwarcie spartolonego tunelu. Radni z przejęciem dokonali przecięcia wstęgi, czyli zaakceptowali Bur mistrzowski tunel. Ile pieniędzy kosztowało podatników otwarcie tego krytykowanego tunelu ? Ile dobrego można zrobić za te pieniądze ? Ile wody w Wiśle musi upłynąć, aby społeczeństwo nauczyło się myśleć po gospodarsku ?

  • Barbara - niezalogowany 2015-09-14 16:14:36

    Mieszkam obok i nie chcę pod żadnym pozorem znowu ciężarówek przy moim domu widzieć. Chcę odpocząć od tej uciążliwości. Straż ;pożarna jest w tej części Grodziska i w drugiej tak samo - jak będzie trzeba to dojadą. Jak dojdzie obwodnica to następny wiadukt w gminie będzie - czyli następna przeprawa.

  • do mądrej Barbary - niezalogowany 2015-09-15 12:47:00

    A jak staną w korku - to ci się chałupa sfajczy i będziesz miała spokój. Ciekawe co wtedy napiszesz ? Przysłowia są mądrościa narodów, a o tym zapomniałaś : od przybytku głowa nie boli. PKP stawia i płaci.

  • do Barbary - niezalogowany 2015-09-16 17:23:12

    a inni to mogą widzieć te ciężarówki? Mądrych rozwiązań nam trzeba a nie połowicznych. Jednych sie szanuje a innym cały ruch pod domami i nic? Co to za eksperymenty łaskawcy!

  • Budowniczy czy wizjoner - niezalogowany 2015-09-17 09:59:56

    Może ten pomnik przy dworcu to NAJ ? PKP w podzięce za obniżenie kosztów budowy tunelu dla liliputów zafundowała pomnik. Tytułów nagromadził wiele - to i czas na pomnik.

  • Andrzej - niezalogowany 2015-09-17 21:51:06

    Tak niedobrze i tak niedobrze. Basiu masz racje...

  • hjhu - niezalogowany 2015-09-20 21:00:19

    Budowla ta jest obiektem krótkowzroczności ludzi zarządzających tą inwestycją. Dlaczego ? 2050r. Grodzisk rozwinął się że hej... jedna przeprawa jest za mało -wiadukt nad torami, ludzie zastanawiają się co za człowiek bez pomyślunku wydał pieniądze na taki tunelik. Janek: słuchaj, trzydzieści lat temu to były czasy. Mirek: wiesz Janek, to był czas, robienia majątku. Janek: to były czasy możliwości. Mirek: ehhhh Bum ..... wracamy 2015.

  • Wanad - niezalogowany 2015-10-01 21:15:32

    Jeszcze sie taki nie urodzico by mieszkacom dogodzil