Uroczyste otwarcie "MAŁEJ JEDYNKI"

Oświata, Uroczyste otwarcie "MAŁEJ JEDYNKI" - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 6
 • Fotka nr 1 z 6
 • Fotka nr 2 z 6
 • Fotka nr 3 z 6
 • Fotka nr 4 z 6
 • Fotka nr 5 z 6
Portal TuGrodzisk.pl 01/10/2015 16:40

26 września 2015r. to data, która na zawsze zapisze się na kartach historii naszego miasta. Tego bowiem dnia odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego i zmodernizowanego budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Kilińskiego 8b.


[reklama]

Obiekt ten pochodzi z XIX wieku. W 1883 roku doktor Michał Bojasiński założył w nim Zakład Wodoleczniczy. W późniejszych latach mieściło się tu liceum pedagogiczne oraz studium nauczycielskie.Uroczyste otwarcie "Małej Jedynki" rozpoczęło się od mszy świętej w Kościele św. Anny. Po nabożeństwie wszyscy zgromadzeni uczestniczyli w przemarszu ulicami miasta, by dotrzeć do wyremontowanej szkoły. Na miejscu przybyłych gości przywitała pani dyrektor Renata Nowakowska, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w przebudowę naszej placówki. Następnie wręczono podziękowania w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego, a otrzymali je: pan Stanisław Olkowski, pani Katarzyna Włodarczyk, pan Dariusz Żak prezes firmy Darco oraz pani Renata Nowakowska. Kolejnym etapem uroczystości były wystąpienia przedstawicieli władz naszego miasta oraz państwa, a wśród nich: Burmistrza Grodziska Mazowieckiego pana Grzegorza Benedykcińskiego, Marszałka Sejmu pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Radcy MEN pani Beaty Pawłowskiej, Starosty pana Marka Wieżbickiego oraz radnej i byłego nauczyciela ”Jedynki” pani Alicji Pytlińskiej. Na koniec pan Łukasz Nowacki przybliżył wszystkim historię wyremontowanego obiektu. Następnie przyszła pora na zabawny i jednocześnie niezwykle wzruszający program artystyczny w wykonaniu uczniów klas I-VI, opracowany przez panią Joannę Pietrzak. Po przedstawieniu odbyło się przecięcie wstęgi i poświęcenie budynku. Tego ważnego aktu dokonali: Marszałek Sejmu pani Małgorzata Kidawa-Błońska, Przewodnicząca Rady Gminy pani Joanna Wróblewska, absolwentka liceum pedagogicznego oraz emerytowana nauczycielka pani Emilia Roszkowska i uczeń klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 1. Dodatkową atrakcją dla zgromadzonych było zwiedzanie odnowionego budynku. Pierwszą grupę gości oprowadziła pani dyrektor. Pozostałym towarzyszyli nauczyciele. Wszyscy zwiedzający otrzymali symboliczny upominek, którym był kalendarz ścienny zawierający zdjęcia zabytkowego obiektu.Mimo niesprzyjającej pogody atmosfera podczas uroczystości była bardzo ciepła i niezwykle wzruszająca. "Bo w naszej szkole jest jak w rodzinie!"- tymi słowami uczniowie zakończyli część artystyczną wydarzenia, gdyż one najlepiej opisują naszą "Jedynkę". Bowiem Szkoła Podstawowa nr 1 to szkoła nie tylko nowoczesna i twórcza, ale przede wszystkim posiadająca duszę. Jej piękno tkwi nie tylko w nowych murach i meblach, lecz przede wszystkim w ludziach, którzy ją tworzą.

Katarzyna Rachwalska- Kalisz 

Uroczyste otwarcie "MAŁEJ JEDYNKI" komentarze opinie

 • Absolwent - niezalogowany 2015-10-02 20:56:31

  Super tekst, super szkoła i najlepsi nauczyciele

 • Gość - niezalogowany 2015-10-02 22:53:48

  Były też momenty jak z filmu, co można zobaczyć na publikowanych zdjęciach, czyli czysty kabaret. Pani Stalińska w pełnej krasie, pan chyba jakiś doktor i jeszcze kilka osób co to przed wyborami zapragnęli cieszyć się z nowo otwartej szkoły. Szczytem głupoty były podziękowania dla firmy i tych co za pieniądze wykonywali, czy nadzorowali remont.

 • PRL bis - niezalogowany 2015-10-03 13:44:00

  Oj były momenty. Na otwarcie przybył prof Szyszko z PiS któremu nie udzielono głosu. Głos otrzymała Pani marszałek Kidawa Błońska z PO, która udała, że nie widzi stojących w proteście z transparentami dotyczącymi KV 400. Tak samo udała, że nie słyszy głosu w sprawie spółdzielców mieszkaniowych, gdzie PO od 8 lat obiecywało dokonać zmian, lecz ich nie dokonała. Pani marszałek nie raczyła podejść do protestujących, tak jak i Burmistrz - koalicja. Szkoda, że wśród zgromadzonych znalazły się osoby które były przeciwne protestującym. Zasłanianie się dziećmi gdy krzywda dzieje się setkom mieszkańców gminy i milionom spółdzielców, jest złym przykładem dla dzieci. W tych domach pod linią 400KV też mieszkają dzieci - co z nimi ?. Jedna z obecnych nauczycielek złożyła doniesienie do policji na osobę protestującą, twierdząc, że zakłuca uroczystość dzieciom. Policja spisała uczestnika twierdząc, że musi mieć zgodę na protest. Zgodnie z ustawą o zgromadzeniach, jeśli ilość osób protestujących nie przekracza kilku, to zgłoszenie i zgoda nie są wymagane. Jak widać do Grodziska demokracja nie dotarła i żyjemy nadal w PRL.

 • Byłam - niezalogowany 2015-10-03 18:31:42

  To prawda. Nie budynek i bogate wyposażenie ale nauczyciele sercem oddani swoim uczniom. Nauka na naprawde wysokim poziomie a dusza tej szkoły bije w wielu mieszkańcach absolwentach jedynki. Niezapominajcie też, że jedynka to nie tylko ten odrestaurowany budynek i klasy 1-3.... A święto miłe chociaż dzieci i my rodzice już od 1 września z radością korzystamy.
  Protestujący nie dziwię się,szukają każdej okazji żeby się ratować. Tak to już jest , że gdy nie można inaczej zwrócić uwagi rządzących używa się innych metod.Nie zawsze przyjemnych. Lekceważeni, bo nie traktowani poważnie byli i na tej uroczystości. Zacni goście mogli się zainteresować, ale gdzie tam. Może burmistrz chociaż szepnął słówko notablom . Pani poseł z Milanówka nie zauważyłam czy zainteresowana problemem swoich wyborców? Ot zwykła codzienność jedni sie cieszą inni płaczą ale i jednym i drugim uwaga się należy.

 • Rodzic - niezalogowany 2015-10-03 18:41:37

  Moja była matematyczka jak zwykle super babka!Szkoda, że naszym dzieciom już tej strasznej matmy nie tłumaczy.
  Szkoła piękna ale dla nas na krótko. Potem znowu w stare mury. Ale co jedynka to jedynka nie musi być aż tak , ważne żeby dzieci mądrze nauczali

 • ja pytam - niezalogowany 2015-10-03 19:32:48

  Przepraszam , ale pytam czy 01-09-2015r dzieci nie skorzystały z dobrodziejstwa podatników finansujących ta szkołę ? W jakim celu, za czyje i dla kogo burmistrz zorganizował otwarcie w dniu 26-09-2015 ? Przestańcie zasłaniać się dziećmi i ich występami, to nie dzieci tylko dorośli obywatele zrobili sobie za pieniądze podatników raut wyborczy.

 • do kom. 5 - niezalogowany 2015-10-03 20:52:19

  Nie matematyka tylko LOGIKA jest w stanie zapanować nad miejsko-wiejską rozrzutnością panoszących się włodarzy. Cieszę się również, że matematyczka przekazuje podatnikom wiedzę z zakresu logicznego myślenia, czego nie można powiedzieć o innych nauczycielach w tej szkole.

 • do 6 - niezalogowany 2015-10-04 09:19:38

  W Grodzisku władza sama ustala terminy a klakierzy zaakceptują. Remonty zawsze kończono przed pierwszym dzwonkiem, czyli przed 1 września. Ten remont zakończono po 20 września i jeszcze urządzono imprezę z podziękowaniami ? Ale w Grodzisku można dzień otrzymania praw miejskich z 22 lipca przenieść na inny miesiąc. Można świętować otwarcie szkoły po REMONCIE 26 września z marszałek sejmu RP na czele. Agitka wyborcza z udziałem dzieci

 • ja też pytam - niezalogowany 2015-10-04 11:22:11

  pani poseł z Milanowka miała pomóc mieszkańcom tej kamienicy, o której Tugrodzisk pisał i w gazecie i na portalu. i co? jakich wybieramy posłów to takich mamy.

  pani Katarzyna Kalisz jest nauczycielką w jedynce, nic dziwnego, że widzi wszystko tylko pozytywnie.

 • do 9 - niezalogowany 2015-10-04 14:19:31

  honor i uczciwość sprzedana za papu, dlatego tak wazelina w mieście obrodziło.

 • Logika - niezalogowany 2015-10-04 14:23:28

  jest elementem matematyki . Matematyk musi myśleć logicznie, bez tego nie ma dobrego matematyka. Co do samej uroczystości, to rzeczywiście trochę wyborcza, ale to nie z przyczyny szkoły. Organizatorem był Burmistrz.

  Część artystyczna fajna - bardzo dobry pomysł z Babciami i Rodzicami.

 • co wy na to - niezalogowany 2015-10-04 16:55:41

  Czyżby drugi raz zamierzano uroczyście otwierać wyremontowaną szkołę ? W centrum miasta wisi zaproszenie na otwarcie, wystarczy zmienić tylko datę. Jak wiadomo deptak jest reprezentacyjną ulicą miasta - 11 listopada. Może czas zdjąć jedynkę i będzie ul 1 Listopada. Często na tej promenadzie widać leżące postacie w harakterze zewłok, więc zmiana będzie adekwatna do leżących - zaduszki

 • barbara - niezalogowany 2015-10-05 09:27:35

  czy to prawda, że Autorka jest nauczycielką? czy pisała artykuł na zamówienie Dyrekcji SP nr 1? czy jest to artykuł sponsorowany?

 • DeDe - niezalogowany 2015-10-05 11:59:26

  co to za goście na tym otwarciu. Radna sejmiku Stalińska? Co ona zrobiła dla nas i tej szkoły? Kandydowała z PSLu i to jej atut.. Wybory tuż tuż czujemy wszyscy!

 • do 14 - niezalogowany 2015-10-06 09:38:08

  Biedna artystka szuka dodatkowych pieniędzy - do buraków ma za delikatne rączki

 • Arek - niezalogowany 2015-10-06 16:00:24

  do tego wśród vipów doktor z grodziskiego szpitala. Z jakiego rozdania tak uhonorowany nierozumiem. Burmistrz kolegów prezentuje?

 • Do kom. 16 - niezalogowany 2015-10-08 00:57:37

  Ciesz się, że Grabowskiego i Łazuki nie sprowadził. To są też stali bywalcy. No i jeszcze warto opatrzności podziękować, że występów artystycznych nie zafundował z wymienionymi aktorami i panią Stalińską w roli głównej.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SZUKAMY TERAPEUTÓW I LEKARZY

Gabinet Terapii i Wspomagania Rozwoju Dziecka „ Olmedo Terapie ” to miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom. Naszą misją jest rzetelna pomoc na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez tugrodzisk.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Biuro Obsługi Turystów TAKT z siedzibą w Grodzisk Mazowiecki 05-825, Żwirki i Wigury 9

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"