Informacje o Grodzisku, Wiadukt jeszcze - zdjęcie, fotografia
14/11/2013 13:48

Jeżeli pogoda dopisze, istnieje szansa, że feralny wiadukt nad torami w Grodzisku Mazowieckim zostanie otworzony dla samochodów jeszcze w tym roku. Pod warunkiem, że zima nie przyjdzie zbyt szybko i nie wystąpią opady śniegu, a temperatura będzie się utrzymywać powyżej 5 stopni na plusie.


Sam remont wiaduktu w Grodzisku przysporzył mieszkańcom miasta i okolic nie lada problemów. Objazdy i korki w mieście, którego przejechanie i przed zamknięciem przejazdu wystawiało cierpliwość kierowców na próbę, nie przysporzyły włodarzom zwolenników. Fakt, że wiadukt wymagał remontu od dawna był powszechnie znany, ale prace nad nim rozpoczęto dopiero w kwietniu tego roku. Teraz istnieje szansa na to, że gehenna kierowców dobiegnie końca.

 

Na oficjalnej stronie miasta pojawiła się notka, która nieśmiało zwiastuje zakończenie remontu dużo przed czasem. Wypowiedzi udzielił tam sam Burmistrz, Grzegorz Benedykciński.

 

„Gdyby drogowcom udało się wylać asfalt około 20 - 22 listopada, można by odebrać wiadukt częściowo i pozwolić na przejazd samochodów. To oznacza, że pierwsze samochody mogłyby wjechać na wiadukt jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia”[reklama]

 

Mieszkańcom Grodziska Mazowieckiego pozostaje więc tylko jedno, przeglądanie prognoz pogody i liczenie na to, że te jednak będą nietrafne, a zima poczeka jeszcze miesiąc ze swoim przyjściem.

 

Bartosz Szczygielski

Wiadukt jeszcze w tym roku? komentarze opinie

  • Marek Z. - niezalogowany 2013-11-16 08:33:41

    Brawo Panie Burmistrzu ! Psy szczekają karawana jedzie dalej...........

  • Hura ! - niezalogowany 2013-11-16 12:58:25

    Super wiadomość. Pogoda dopisuje więc może tak będzie - oby.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2013-11-16 13:27:51

    Gratulacje dla wykonawcy i burmistrza, tak trzymać.

  • Darek - niezalogowany 2013-11-16 14:11:57

    Ciesze się z tempa prac i prawdopodobnego otwarcia wiaduktu przed świętami. Brawa dla budujących i inwestora. Przypominam , że to nie jest gminna inwestycja i nie wiem gdzie skąd brawa dla burmistrza. Za chwilę będziemy mu dziękować, za to , że wybudowaliśmy dom, kupiliśmy samochód i Bóg jeden wie za co jeszcze.

  • Ryszard - niezalogowany 2013-11-16 17:11:36

    Otwarcie wiaduktu nie rozładuje korków. Można było wymusić budowę odcinka obwodnicy od węzła autostradowego do Kozerek wtedy gdy budowano autostradę . Nawet gdy wojewoda nie dawał pieniędzy to powinien być priorytet . Ciekawe jak będzie gdy zamkną przejazd , jak będziemy mogli dostać się do Żyrardowskiej. Chodzi mi o ruch pieszy . Aby dojechać do pracy , muszę korzystać z komunikacji autobusowej . Tak więc muszę dojść do przystanku na Żyrardowskiej lub na pl.Króla Zygmunta . Obecnie mam do niego 800 metrów , ale jak zamkną przejazd 3 km . Na moje pytanie do burmistrza na w/w temat cisza.

  • z dyżuru - niezalogowany 2013-11-17 00:57:37

    Miejmy nadzieje, że tak będzie. I na całe szczęście, że tego nie robił Benek bo coś ostatnionie ma farta jeśli o inwestycjach mowa. Park rozywki niewypał, przyłączenie Kuklówki niewypał, obwodnica w tym roku też niewypał. Oby niewypałem w przyszłym roku nie była,. Niech chocisż rozpoczęcie z fajerwerkami będzie. Nie wiem jak z budową szkoły jedynki ale w tym roku to też nie wypaliło.

  • Marek Z. - niezalogowany 2013-11-17 09:02:27

    Do Darek Brawa dla burmistrza, to tak dla równowagi za ataki na niego za wszystko co dzieje się w Grodzisku (nawet te dobre - dzisiejszy program Maja w Ogrodzie)

  • Mirek - niezalogowany 2013-11-17 12:37:40

    każdy odpowiada w granicach swoich kompetencji. Rób to co do ciebie należy i chwal się sukcesami ( SWOIMI). Krytyka podobnie. Grodzisk ma sukcesy i porażki. Niestety nasze władze z burmistrzem na czele mówią tylko o sukcesach. Krytyka jest trudna do zniesienia, ale po tylu latach u władzy trzeba nauczyć się ją znosić. Pochlebcy często bywają fałszywi.Ci co krytykują bywają bardziej szczerzy w intencjach. Najgorzej a do tego śmiesznie opowiadać nie o swoich dokonaniach. Czekam na wiadukt niecierpliwie i to byłaby dobra wiadomość gdyby otwarto jeszcze w tym roku.

  • Brawa dla Burmistrza - niezalogowany 2013-11-17 13:59:40

    Facet ma ogromne wyczucie. Jak wiadukt zamknęli to się katapultował do Chin. Wrócił po 3 tygodniach jak emocje trochę opadły. Teraz jest na miejscu i zapewne szykuje wielkie otwarcie.

  • do mieszkańc - niezalogowany 2013-11-17 14:18:42

    Za co te brawa ? Czy widziałeś GO tam przy łopacie ? Czy tobie pracodawca też bije brawa za wykonywaną przez ciebie pracę, za którą ci płaci ?

  • Beata 55... - niezalogowany 2013-11-17 15:26:02

    Czy Państwo wiedzą, której to osobie najbardziej powinno zależeć na szybkim oddaniu wiaduktu do uzytkowania? Wieść niesie, że Pan radny Henrycjo T ze względu na "BIEDRONKĘ", która to powstaje na jego działce przy wiadukcie. Proszę powiedzieć mi jesli ktoś zna tą sprawę, czy to jest prawda. Ci nasi radni to tacy niezamożni ludzie...

  • Do Beaty 55 - niezalogowany 2013-11-17 16:17:00

    Co za głupoty Pani wypisuje. Owszem, krążą jakieś opowieści o Biedronce, ale z tego co mnie wiadomo, powstaje ona na gruncie Pana Henryka, ale gruncie, który został dawno przez niego sprzedany. Także z tego punktu widzenia sprawa wiaduktu jest dla niego obojętna. Natomiast zapewne interesuje go jako radnego, który zabiega o dobro mieszkańców. Radny pomaga wielu osobom, choć nigdy tym się nie przechwala, w przeciwieństwie do innych. To bardzo skromny człowiek, a jeśli czegoś się dorobił, to bardzo ciężką pracą, o której wielu osobom się nie śniło. Sprawdź najpierw informacje, zanim zaczniesz pisać. A jeśli mieszkasz w Grodzisku to i Tobie na wiadukcie powinno zależeć

  • do Beaty - niezalogowany 2013-11-17 19:33:50

    Biedronka, bardzo się przyda w naszej dzielnicy. Żeby do niej dojechać nie jest nam potrzebny wiadukt, a nie sądzę żeby jakieś tłumy z miasta waliły specjalnie do tego sklepu po zakupy.Na wiadukt wszyscy czekamy z innych powodów niż biedronka. Poza tym przy Królewskiej też jest biedronka a w mieście sklepów nie brakuje Nie przeceniaj Beato biedronki. Nie rozumiem też Twojego komentarza, nie cieszy Cię szybka budowa wiaduktu?? A radni niech będą przede wszystkim uczciwimogą być i zamozni może wtedy nie będą zależni od burmistrza. Byleby nie szkodzili

  • wgm - niezalogowany 2013-11-17 22:14:12

    Nie cieszcie się tak, bo wiadukt będzie otwarty tylko częściowo, a przez to zakończenie całej budowy wydłuży się o jakieś pół roku i zamiast mieć wiadukt całkowicie otarty w marcu, będziemy go mieli we wrześniu. A te częściowe otarcie tylko utrudni przejazd, bo będzie otarta tylko jedna nitka i ruch wahadłowy, co spowoduje olbrzymie korki.

  • do 11 - niezalogowany 2013-11-17 23:41:42

    W takim razie Panu radnemu dziękuje za szybkie tempo budowy wiaduktu. Dobrze, że Panu zależy..... A Pani Beacie dziękuje, że poinformowała bo gotów byłem myśleć, że to Benek tak się starał

  • Henryk W. - niezalogowany 2013-11-18 23:32:25

    no i dobrze. miły prezent na gwiazdkę. Pogodo nie wariuj, bez numerów.

  • Do Autora - niezalogowany 2013-11-21 21:38:58

    cieszy, że wiadukt zostanie oddany do użytku przed planowanym terminem otwarcia. Prosiłbym jednak, aby na łamach TuGrodzisk opisać te inwestycję, kto za nią odpowiada, nadzoruje, finansuje, odbiera, realizuje. Bo niestety jak w wielu przypadkach tak i tym, inwestycja z która nie jest gminną przypisywana jest błędnie Burmistrzowi. Przez co na łamach TuGrodzisk pojawiają się artykuły i komentarze godne politowania dla ich autorów.

  • karol - niezalogowany 2013-11-28 08:30:18

    Wiaduktu nie buduje gmina , więc Benedykcińskiemu nie ma za co dziękować!!!! A nawet gdyby budowała gmina, to i tak nie była by to jego zasługa. Dziwnie, społeczeństwo Grodziska tak się przyzwyczaiło, ze co by się nie działo to musi być przypisane jemu. A OD CZEGO SĄ RADNI I KIEROWNICY KOMÓREK I WYDZIAŁÓW ? Nie wspomnę o zwykłych pracownikach , którzy też mnóstwo pracy i serca wkładają.

  • Jan - niezalogowany 2013-11-29 13:45:58

    Czy ktoś może potwierdzić, czy jest już ten asfalt? Łatwo powtarza się za innymi informacje... ale aktualnych nigdzie nie można znaleźć